за сушилните

  • 3 794
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами суша: бельо, кърпи, хавлии, покривки, домашни дрехи....
Хавлиите ако ги оставя да се сушат навън стават ужасно твърди. Кърпите за кухнята , за триене на съдове, ги гладя. Ако не суша чаршафите в сушилня им трябва поне 5-6 дена, през зимата пробвах: за 6  дена бяха сухи.
При мен има и друг момент: пералнята ми е на 2 етаж. В банята нямам място за сушене. Ако изнасям навън, то трябва да нося легени по холандските стълби, които са горе-долу така:



 Моите са още по-стръмни. С тежки легени е направо самоубийствено.

# 16
  • Мнения: 650
Имам отделно пералня  сушилня и не знам как съм живяла без сушилня LaughingНобелова награда заслужава човека измислил сушилнята-всичко слагам вътре-има си режими като пералнята, нищо не се е смалило, нищо не е избеляло. само нещата с които доидохме от БГ се смалиха-уж пак 100%памук бяха потниците и като ги изсуших и станаха като детски потничета Laughing

# 17
  • Мнения: 619
Тук няма простиране по терасите (и слава богу, доста е ... как да кажа... колоритно  Wink ... да гледаш на комшията бельото). И изобщо като погледнеш към фасадата на един жилищен блок, окачен с простряното пране - красота.  Mr. Green

Без сушилня в нашия климат сме за никъде. Много съм доволна. Ако има дрехи, които се повреждат от сушене, то същото важи и за прането им - дават се на химическо.

да, права е Бубка,и ние нямаме простори.Като видя някаде да висят дрехи то там живеят македонци.Само те простират тук на около.
А за това че сушилните  скъсяват живота на дрехите е така.Особенно на дънките им разказва играта за отрицателно време Peace

# 18
  • Spain
  • Мнения: 3 750
еиииии ако някои знае нещо като тези кърпи4ки за испания да каже ..аз даже представа си нямах 4е има такива ?
а имам и едно питане -  има май разли4ни видове су6илни .едните са с филтър .. другите маи вода в резервоар4е събират .. изобщо кои са най- добрите според вас . не като марка - а като вид ?

# 19
  • Франция
  • Мнения: 152
Имам комбинирана, ползвам я много рядко и съм доволна.
При нас времето винаги е слънчево и няма нужда, но я купих за всеки случай.

еиииии ако някои знае нещо като тези кърпи4ки за испания да каже ..аз даже представа си нямах 4е има такива ?


Купувам ги от Mercadona и се казват Toallitas suavizantes SAN secadoras

# 20
  • Мнения: 148
а имам и едно питане -  има май разли4ни видове су6илни .едните са с филтър .. другите маи вода в резервоар4е събират .. изобщо кои са най- добрите според вас . не като марка - а като вид ?

Сушилните са основно два вида - кондензационна(събират водата в резервоарче и след сушене се изхвърля) и с въздушна вентилация(свързват се с комин, чрез който се изхвърля парата). Мисля, че вторите са по-стария вариант. Последните модели са от кондензационния вид и са много удобни. Другото различно нещо в сушилните е, че някои имат сензори, които според дрехите определят времето за сушене на дрехите. Това е много удобно, защото различните видове тъкани се нуждаят от различно време и не е необходимо всичко да се суши на дълга програма. Има и програми за сушене на вълнени и чувствителни тъкани.

# 21
  • Мнения: 2 757
Моята е отделна и я използвам всяка седмица. Иначе ще има да си чакам през зимата нещо да изсъхне. Не суша, обаче, дрехи в нея. Единственото, което не харесвам е, че от температурата се губи хубавата миризма на омекотителят / като седя в градината и сушилнята е пусната, цялата ми градина ухае на този омекотител/. Сега, обаче намерих кърпички с миризма, които се слагат вътре и съм много доволна.


По-добре да се загуби малко от аромата на омекотителя (и без тва са много силни), отколкото да съхне 3 дена и после вместо на омекотител да ухае на мухъл  Naughty

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Нямам суШилня и никога не съм ползвала,заЩото тук е достатъ4но топло и вси4ко си изсъхва бързо. Простирам на сгъваеми простори,които мога да си ги сложа където ми е кеф и отвън не се вижда ,4е на терасата има пране. Peace
Извинете ,но ми е много лЮбопитен въпроса с мъжките ризи в 4астност. Аз си падам малко Тома Неверни и не мога да си представя как Ще извадя ризата на мъжа ми от суШилнята и Ще му я връ4а да я обле4е негладена. Наистина ли излизат от там неома4кани. Трудно ми е да го повярвам  newsm78 Confused

# 23
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абе за ризи си трябва ютия (ние затова не носим ризи  Wink).

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ние гладим след сушилнята. Но на някои материи нищо им няма.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
Категорично и твърдо за сушилнята съм! Ние от години ползваме, а сега с бебка - направо се родихме.

# 26
  • Мнения: 2 825
Ние гладим след сушилнята. Но на някои материи нищо им няма.

И аз гладя след сушилнята. Вярно е, че доста от дрехите могат да се облекат и неогладени, но аз като знам, че не съм го търнала и ми е некомфортно  Blush

# 27
  • Мнения: 11 314
Извинете ,но ми е много лЮбопитен въпроса с мъжките ризи в 4астност. Аз си падам малко Тома Неверни и не мога да си представя как Ще извадя ризата на мъжа ми от суШилнята и Ще му я връ4а да я обле4е негладена. Наистина ли излизат от там неома4кани. Трудно ми е да го повярвам  newsm78 Confused
Аз опит с мъжките ризи нямам, но имам с детските хасени дрешки от лятото.
Обикновено ги пускам на леко сухи (другите на гардеробно сухи). Като са леко сухи, имат влажност, колкото да бъдат изрядно изгладени след това без пара и други помщни средства.
Има и една друга положителна черта - наистина не са с толкова много гънки, в сравнение ако ги суша на простора и се гладят далеч по-лесно.
Според мен сега с две деца ще ти е нужна една такава. Повярвай ми  Wink
Аз се пънах да простирам с часове (щото съм луда на тема подредено пране и щипки по цвят ooooh!), но откакто съм със сушилнята - спестявам сума ти време.
Поглези се, ще ти е необходимо. Hug

# 28
Аз имам отделна сушилня. Има 6 програми в зависимост от това колко сухо искам да е прането. Използвам предимно LOW DRY. Ползвам я непрекъснато. Използвам и Bounce.
С бебе без сушилня не знам какво щях да правя в Washington. Вали почти 2/3 от годината. Не съм имала проблеми със свити или избелели дрехи. Може би на по-висока температура дрехите наистина може да се свият или избелеят.
Дано не се чупи!  baby_neutralЗа никъде съм без нея!!! Laughing

# 29
Ох, забравих да добавя!
 Аз по принцип гладя всичко, със сушилня или без, но дрехите се се мачкат повече ако натъпча сушилната. Ако дрехите не са много - гладене почти не е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт