Препоръки за гастроентеролог за пациент с цироза

  • 1 340
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 542
Здравейте. Търся добър гастроентеролог в София за пациент с цироза. Иска ми се освен да е добър специалист, да има и отношение. Става въпрос за майка ми, която има цироза, положението вече никак не е розово, през 20 дни буквално я приемат в болницата с асцит и други усложнения. След престоя в болницата нещата се нормализират за кратко и след това отново се влошават. Основната причина за това, според мен, е, че тя продължава да пие и просто вече не знам какво да правя. Иска ми се лекарят да я сплаши поне малко, че така не може да продължава, но и все пак да я прегледа по-обстойно. По нейни думи там, където се лекува (в провинцията) не ѝ обръщат достатъчно внимание. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 193
Гастроентерологията в Токуда е с много добри специалисти - д-р Радин Цонев или д-р Петко Карагьозов. Апаратурата също е много добра там. Тези двама лекари ги препоръчвам с две ръце. Единствено не знам дали би ви устройвала цената, защото доста вдигнаха цените в тази болница, откакто смениха собствениците.

# 2
  • Мнения: 33
Професор Никола Владов - Началник Клиника по Чернодробно-Панкреатична Хирургия и Трансплантология във ВМА е вашият човек, но ако майка Ви не спре с алкохола нещата няма да се подобрят, напротив. Казвам го за съжаления от личен опит - баща ми почина от цироза, просто много късно пожела да се лекува и не можеше нищо да се направи. Но пък препоръчах професор Владов на други двама близки хора, които за радост се подобряват. Запишете си час в частния му кабинет - 0888440565. Успех!

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 10:20 от LadyHiddles

# 3
  • Мнения: 54 328
Много жалко за майка ви...
Но ако тя не спре, няма кой да ѝ помогне.

# 4
  • София
  • Мнения: 542
Благодаря ви за съветите и препоръките. Да, за жалост, ако не спре с алкохола, аз и академик да намеря, смисъл няма. Проблемът е, че от цялото семейство само аз отварям този въпрос, а тя ми се сърди. Не намирам подкрепа нито в майка ѝ, сестра ѝ, дори и брат ми. Всички ѝ обясняват, че например бирата не е алкохол, не е проблем да изпие една-две чаши и някакви други подобни дивотии.
Благодаря още веднъж!

# 5
  • Мнения: 774
Събери твоите роднини и им кажи да повлияят на майка ти да спре алкохола,защото е пагубно и особено,че вече има и ацистит.

Общи условия

Активация на акаунт