Тест за овулация - въпроси / тема 13 /

  • 38 710
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:

Здравейте, вчера бях с положителен тест,което би означавало, че от вчера сутринта овулацията че настъпи от 24 до 48 часа. Днес теста е отрицателен. Не трябва ли днес отново да е положителен,ако вчера е бил верен?
Не. Четете ги тия упътвания, там е описано кое, как и защо.

Последна редакция: нд, 20 фев 2022, 10:46 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 661
  • Мнения: 95
Аз искам да задам още един въпрос. Вчера сутринта ми беше пика( пуснах ви снимка) тогава и действахме с ММ. Обаче вечерта към 10 почнах да усещам болки най-вероятно ову е дошло, което е 12ч след +тест. ММ беше заспал , така че действахме тази сутрин, което е 12ч след болките. Та въпроса ми е: знаем че ову идва 12-48ч след тест+, но всъщност колко дълго продължава? Няколко часа, ден,два?

# 662
  • Мнения: 828
Аз искам да задам още един въпрос. Вчера сутринта ми беше пика( пуснах ви снимка) тогава и действахме с ММ. Обаче вечерта към 10 почнах да усещам болки най-вероятно ову е дошло, което е 12ч след +тест. ММ беше заспал , така че действахме тази сутрин, което е 12ч след болките. Та въпроса ми е: знаем че ову идва 12-48ч след тест+, но всъщност колко дълго продължава? Няколко часа, ден,два?

За яйцеклетката е важно сперматозоидите да я чакат, което вие сте направили. Аз с последната ми бременност съм заченала над 24 часа след полов акт. И то много добре помня въпросния акт, защото бях с овулационни болки. Та действане при Пик 12ч преди болките и 12ч след тях - направили сте абсолютно всичко необходимо 🍀 успех!

# 663
  • Мнения: 95
Здравейте, аз пак продължавам с моите въпроси, защото малко се притесних. В момента съм 48ч след + тест. Вчера теста беше се изсветлил, но днес пък е една идея по-тъмен. Можете ли да ми кажете защо? Не трябваше ли вече чертата да е почти незабележима? В момента пак имам леки болки и има ли смисъл с ММ пак да сме активни като ову уж идва до 48ч? Прикачвам снимка на лентичките

# 664
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 990
Според Premom е бил пика на 19 02. Щом сте пробвали, около този ден всичко е ок. Личи си, че избледнява линията. Успех! След 12дни може тест за Б да направиш

# 665
  • Мнения: 916
Момичета, моля за съвет. Тъй като в момента приемам редица добавки (предписани) и забелязвам, че урината ми става много жълта, направо неонова понякога 😁 та правейки тестовете за ову се замислих дали бих били верни? Или трябва да изместя приема (приемам Вит Ц, Е, Д, В комплекс, омега 3, NAC, селен). В упътването не видях да пише нещо по темата с доавките).Благодаря!

# 666
  • Мнения: 225
Задължително си пуснете изследвания, за да съане ясно дали изобщо имате нужда от тези добавки. Аз бях предозирала, а пиех много по-малко неща от тези, които сте изброили. Лекарят в лабораторията жестоко ми се накара, всичко ми беше по 3,4 пъти над норма. Та даже тогава заради тези витамини TSH ми беше под 0,005…

От изключително значение е витамините да се пият по схема, да се следят нивата при прием и да се спират в края на периода по схемата.

Момичета, моля за съвет. Тъй като в момента приемам редица добавки (предписани) и забелязвам, че урината ми става много жълта, направо неонова понякога 😁 та правейки тестовете за ову се замислих дали бих били верни? Или трябва да изместя приема (приемам Вит Ц, Е, Д, В комплекс, омега 3, NAC, селен). В упътването не видях да пише нещо по темата с доавките).Благодаря!

# 667
  • Мнения: 916
Добавките са съгласувани с ендокринолог и АГ. Пият се определно време, имам го предвид. Относно тестовете не ми е ясно дали се отразяват, тъй като самият цвят е смущаващ и ме навява на мисълта, че самата урина е разредена или нещо такова.

# 668
  • Мнения: 225
Момичета, понеже при нас се получиха нещата, а бяхме поръчали от Англия Pre-Seed лубрикант, пишете ми, ако го искате. Съжалявам, ако не е по темата, но не намерих подходяща тема.  Цената е същата, за която го купих, 45лв.

# 669
  • Мнения: 264
Здравейте, мадами.
Искам да ви попитам , кога е най удачно да започна тестовете от кой ден ? Нормална менструация имам на 28дни (продъл. 6 дни) . Правила съм някои месеци почвам от 10-11ден до към 15-16ден. Но понеже тук ви следя и коментирате , че повечето не са достатъчно наситени ...и не знам какво да правя. По два теста на ден ли ?! До по късно да следя  , докато не видя въпросната наситена черта.

Сега съм се запасила с марката Folium. Какви са отзивите на дамите , които са ги използвали?

# 670
  • Мнения: 207
Привет Simple Smile

От моя скромен опит дотук - хубаво е да се започне тестване от първи чист ден след менструация, за да проследите как се насища тестовата черта ( това по инфо от АГ ) докато контролната  тестовата черти не станат поне с еднакът цвят - тогава тестът е положителен. Самото тестване можете да продължите и ден, два след положителен тест, чисто информативно, тогава тестовата черта пак ще започне да избледнява.
Аз лично ( най-вече като личен експеримент ) тествам и с първа урина сутрин, и следобед както е по оказание.
Folium са хубави тестове поне по моя опит, показват ясни и хубави черти, независимо дали резултатът е положителен или не. Simple Smile
Надявам се да съм била полезна. Simple Smile

Здравейте, мадами.
Искам да ви попитам , кога е най удачно да започна тестовете от кой ден ? Нормална менструация имам на 28дни (продъл. 6 дни) . Правила съм някои месеци почвам от 10-11ден до към 15-16ден. Но понеже тук ви следя и коментирате , че повечето не са достатъчно наситени ...и не знам какво да правя. По два теста на ден ли ?! До по късно да следя  , докато не видя въпросната наситена черта.

Сега съм се запасила с марката Folium. Какви са отзивите на дамите , които са ги използвали?

# 671
  • Мнения: 1 804
Анди, на кутията с тестовете има препоръчителен ден от който да се започнат тестовете. Правилно си ги почваш от 10тия ден, ако не засичаш нищо почни от по-рано до по-късно. Спазвай правилото за 2 часа без прием на течности и тоалетна. По принцип се правят вечер, по едно и също време.
Аз ползвах фолиум и от всички пробвани марки, те ми се сторихаа най-адекватни.
Имай предвид че О идва от 12 до 48ч. след положителен тест. Като цяло информацията, която ти дадох я има подробно описана на стр. 1 от темата и на самата кутия тестове. Успех! 🍀🤞

Едит, понеже прочетох сега горния коментар: тестовете за О не са с насищане. Един ден може да имаш съвсем бледа черта, на следващия да е положителен. (случи ми се в месеца, в който забременях)

# 672
  • Мнения: 763
Аз тествам вече четвърти ден и вместо да ми се насища чертата, тя избледня още... Не знам  какво ще стане.

# 673
  • Мнения: 828
Здравейте!
Теста (най-долу) е правен днес в 16ч, спазвам си всичко за течности, тоалетна и час.
Знам, че теста е отрицателен, но въпроса ми е следния:
Да направя ли нов тест след няколко часа, за да не изтърва случайно положителен тест или да чакам до утре до 16ч?

# 674
  • Мнения: 4 857
Аз може би не бих направила още един, особено след няколко часа. Евентуално на сутринта.
Ако имате тестове и желание, нищо не пречи да си направите 🙂

Общи условия

Активация на акаунт