Да обменим опит. за прането става дума...

  • 6 513
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 370
Поради липсата на избор до съвсем скоро ползвах течния Tide. Сега взех да пробвам течен Zero - бял за бяло пране и черен за тъмно пране. Много съм доволна

# 16
  • Мнения: 27 524
Прах на прах  Laughing

Течен не съм пробвала досега, трябва да взема и ако ми хареса...  Hug Какви са му плюсовете?  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 793
Течен Ариел ползвам от доста време и съм доволна. Засега нямам намерене да го сменям.

# 18
  • Мнения: 2 427
Отговорих с "друг вид, непознат за теб ко се правиш, че разбираш от прах за пране?" Joy Joy Joy,щото много ми хареса и доста му се смях,ама как ви идват такива!!!Страшни сте!  Crazy
Аз пера с Диксан Марсилия течен(Yж натурален домашен сапун,дрън-дрън)с един НЕВЕРОЯТЕН аромат на пудра,страшно сладко финни и приятно.
(+това непрекъснатодобавям по таблетка Напизан за дезинфекция на прането или деликатна белина за деликатни тъкани...
Омекотител също ползвам,но само бебешки на Шант Клер,който Yж не дразни кожата и оставя наистина аромат на бебе.)

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз по неволя течен, пералнята ни незнайно защо не разтваря напълно и винаги има остатъци от прах в контейнерчето. Затова минах на течните варианти на каквато и да е марка, важното е да е сензитив или за цветно пране.

# 20
  • Мнения: 6 167
не един път съм се възмущавала от
качеството на 4-5тте марки местен италиански прах за пране, който се продава тук.
Ариел, Есекс, Персил не са и чували. Ариел само за на ръка има.
Другото са ит. марки - ниско качество.
Или аз съм много разглезена и имам високи изисквания , или тук
праховете са голям боклук. #2gunfire

ползвам прахов прах за пране - Диксан, Даш или каквото там имат.
омекотител - Коколино или друг.
таблетки против варовик, задължително на всяко пране.

ариел ал мано ( за ръчно пране).

# 21
  • Мнения: 11 315
Kakъвто дойде, само да е течен. Особено откакто пера и с дъждовна вода, съвсем ми намаля и консумацията му, независимо от планините дрехи ooooh!
По съм доволна от Перзил и гледам на промоция като има да се запася, но и Ариела не отстъпва по качество.
Аз тук пък Тайд не съм виждала Crossing Arms

# 22
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Ариел или Персил на прах - за бяло, за цветно, сензитив.
Но чета, че използвате течен. Кое е по-доброто на течния препарат, освен че се разтваря по-лесно във водата?

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383

Но чета, че използвате течен. Кое е по-доброто на течния препарат, освен че се разтваря по-лесно във водата?

Ами по тъмните дрехи на мъжа ми не остават сини или бели петна като изсъхнат.
Наскоро махнах и почистих чекмеджето на пералнята и като видях какво беше станало от остатъка от праха за пране, се хванах за главата  ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 526
Прах на прах.
Ту Персил, ту Ариел ( като ползвам единия все си мисля че другия беше по- добър и после ги сменям  Joy)
Доволна съм и от двата. Сега купувам за цветно и сензитив.
Отвреме на време и Тайд взимам.

# 25
  • Мнения: 4 399
Моя отговор го няма в анкетата ти. Нашето пране с пера с Персил на прах, а на бебето с Персил сенситив течен. Опитвала съм и Ариел за нашето пране, но миризмата на Персил ми харесва повече. Когато имах по-малко пералня ползвах пак Персил на прах, но компактната версия, защото резервоара беше много малък.

# 26
  • Мнения: 3 367
maleiiiiiii..цветни,бели,резервоари,варовици-убихте ме:)аз наливам на око тайд течен(нашата пералня няма резервоар newsm78); пера заедно всичко-наше,на децата,бяло,черно,официално и домашно..с топла вода;
суша в сушилня,не гладя
ако сваря го подреждам по гардеороби,ако не-седи си в съответния кош и всеки си бърка от неговия като иска..
някои служебни дрехи ходят на химическо,но много ме дразнят цените им и съм ги органичила до миним.;внимавам какво купувам и после-по горе-описания начин Laughing

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Прах за пране Ariel за пералнята. Но на ръка, когато пера повечето ми дрехи и вълнени неща използвам течен Robijn / в БЪлгария има друго име, май Коколино/, който мирише супер и е много траен. Нямам никакви остатъци по дрехите от прах. Това не зависи ли от пералнята? newsm78

Чувала съм, че не е много хубаво за пералнята да се сменят видовете прахове, но не знам защо точно.

# 28
  • Мнения: 295
Аз пера с полската Dosia (прах на прах) и съм много доволна. В БГ перях с Ариел. Докато перях на малкия дрешките с бебешки прах, използвах течна Lovella. За омекотител използвам Global - май пак полски. Ами добри са им на поляците тези стоки и не изпитвам необходимост да ги замествам с Ариел или Персил. Въпреки че понякога в промоция тия двата излизат по-евтино от полските продукти. Оставам си при "родното" полско.

# 29
  • Мнения: 2 427
И аз да се оплача като Пепеляшка,че винаги като пера с прахообразни,независимо дали препарат за пране или дезинфектант,намирам остатъци в дозатора и страшно се дразня Close,защото отва означава че никога прането не е изплакнато докраи и винаги има осатъци от препарати.Затова течно. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт