Бърз кредит - ЦКР

  • 1 664
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 833
Такава глупост, че лихвата била незаконна, за първи път чувам. Лихвата е цена на услуга за това, че взимаш чужди пари. По тази логика всички стоки и услуги трябва да са безплатни. Нещо друго е имало в тези договори, за да паднат. То така ако става, всеки бедняк ще съди банки, Париби, Кредисима и прочее, щото не му се дават пари.
Дано влиза по някакъв начин това в ЦКР. Аман от тарикатлъци.

# 16
  • Мнения: X
Такава глупост, че лихвата била незаконна, за първи път чувам. Лихвата е цена на услуга за това, че взимаш чужди пари. По тази логика всички стоки и услуги трябва да са безплатни. Нещо друго е имало в тези договори, за да паднат. То така ако става, всеки бедняк ще съди банки, Париби, Кредисима и прочее, щото не му се дават пари.
Дано влиза по някакъв начин това в ЦКР. Аман от тарикатлъци.
Тук става въпрос за не банковите институции, фирми за бързи кредити. Не за банки. На банките всичко им е законно. Но поради не законните клаузи в договора на бързите кредити, отпадат и лихвите, достатъчно е да платиш само главницата.
И ако бяха таръклатлъци, съда нямаше да ги осъди, а щеше да уважи молбата им и да е всичко в тяхна полза. Като не сте запознати, не говорете излишно. Има си адвокати, консултирайте се и ще разберете какво как и защо.

# 17
  • Мнения: 14 833
Цитирай решението на съда и договора, че да видим кое точно е незаконното на лихвите, с които клиентът се е съгласил.

# 18
  • Мнения: X
Цитирай решението на съда и договора, че да видим кое точно е незаконното на лихвите, с които клиентът се е съгласил.
Ето- В случая, става въпрос за бързи кредити и ако пуснат иск, тогава вече съда им изисква договора, след това не им одобрява иска, те трябва да си платят разноските по делото и всичко приключва. При мен сега, още като пусна възражението и те спират, защото знаят, че ще загубят.
Веднъж съм го обяснила. Как по ясно да ви го обясня? Няма решение на съда, тъй като след като се пусне възражение, те не подават иск и нещата приключват.

# 19
  • Мнения: 14 833
И аз сега с това се занимавам, имам спечелено дело. Връщаш размера на главницата и това е.
Веднъж съм го обяснила. Как по ясно да ви го обясня? Няма решение на съда, тъй като след като се пусне възражение, те не подават иск и нещата приключват.
Значи ти нямаш спечелено дело, както твърдиш, а въобще не сте стигнали до каквото и да е дело, камо ли съдебно решение. Първо, въобще не си си потърсила правата, второ тези права, дето ги мислиш, ги нямаш, и трето - откровено си лъжеш.
Подписала си договор. Щом няма дело и решение на съда, което да обяви въпросния договор за недействителен или теб за неосъзнаваща действията си - договорът си е валиден и ти си длъжник по този договор.
Фирмите за бързи кредити са лицензирани финансови институции, а не гаражни лихвари на дребно. Недей живя в заблуждението, че са се уплашили от възражението и няколкостотин лева разходи за адвокат - те си имат цели юридически отдели. Да не се окажеш с доста по-голямо задължение догодина.

# 20
  • Мнения: X
И аз сега с това се занимавам, имам спечелено дело. Връщаш размера на главницата и това е.
Веднъж съм го обяснила. Как по ясно да ви го обясня? Няма решение на съда, тъй като след като се пусне възражение, те не подават иск и нещата приключват.
Значи ти нямаш спечелено дело, както твърдиш, а въобще не сте стигнали до каквото и да е дело, камо ли съдебно решение. Първо, въобще не си си потърсила правата, второ тези права, дето ги мислиш, ги нямаш, и трето - откровено си лъжеш.
Подписала си договор. Щом няма дело и решение на съда, което да обяви въпросния договор за недействителен или теб за неосъзнаваща действията си - договорът си е валиден и ти си длъжник по този договор.
Фирмите за бързи кредити са лицензирани финансови институции, а не гаражни лихвари на дребно. Недей живя в заблуждението, че са се уплашили от възражението и няколкостотин лева разходи за адвокат - те си имат цели юридически отдели. Да не се окажеш с доста по-голямо задължение догодина.
Да, водя си го спечелено. Защото не ме търсят вече, не са подали иск срещу мен. И не, няма как да се откажа с доста по голямо задължение. Нито живея в заблуда. Който иска да вярва, който не - прав ви път. Ако искаш да ти дам номера на адвоката ми. Аз съм длъжник и съм си изплатила главницата, от там нататък - адиос.

# 21
  • Мнения: 14 833
Водела си го била спечелено?!
Не, няма смисъл. Лекс.бг и форумът му е на един клик, но на човек с толкова капацитет това не помага.

# 22
  • Мнения: X
Водела си го била спечелено?!
Не, няма смисъл. Лекс.бг и форумът му е на един клик, но на човек с толкова капацитет това не помага.
Поне не бъркай хората и не се изкавай без да си наясно с нещата. В каквото искаш си вярвай, тегли си и си плащай.
Само да ти кажа, че мой близък си плати всичко на TBI, тъй като са банка, а не бърз кредит, та и лихвите и разноските по делото си ги плати. Поне си проучи нещата преди да пишеш. Не да даваш мнение, само защото си мислиш, че така е редно, без да знаеш законите.
Елементарно е, влез поне в Интернет и по прочети това онова. Виж и блога на адвокат Ирина Константинова, та горе долу да ти блесне нещо.

Ето ти малко инфо от адвокат :
На фона на невисокото доверие в правораздавателните органи е учудващо, но голяма част от съдебните решения, включително срещу най-грубо нарушаващите закона финансови институции са в полза на длъжниците. При навременна защита от адвокат бързи кредити съдът обявява за нищожни неравноправните клаузи в договорите за бързи кредити и постановява връщане само на главницата и законната лихва. Самите договори за бързи кредити се обявяват за недействителви,

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 22:51 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт