На море в Гърция 2021 - IV

  • 40 750
  • 799
  •   1
Отговори
# 315
  • SF
  • Мнения: 21 414
Имам един тъп въпрос. Проблем ли е ако съм си объркал годините в PLF-a? Подмладила съм се с 2г Expressionless Мога ли да редактирам или да попълвам отново? На същия акаунт или да се регистрирам отново. Ох...как може да съм толкова отвеяна.

Като знам на нас как (не) ни гледаха документа, а само ни попитаха Пиелеф??? и ни пожелаха лек път, според мене, няма да е проблем и кю-ар кода от лидъл да им покажеш.
На летището беше една идея по-сериозно. Техният полицай поиска да му отворя пдф файла, но ми взе телефона и ми каза:  Don't worry, no selfie, only pdf! Smile and have a nice day!
Притесняваме се повече, отколкото трябва, но и аз съм същата преди път.

# 316
  • Мнения: 254
Темата продължава да е хубава и полезна, дори и с дискусията дали по-скъпо или по-евтино в Гърция. Моето лично наблюдение е, че за едни е по-скъпо, за други по-евтино. Ние в семейството сме по-средата. Били сме и на скъпи места (в Сани и Порто Карас), но не ни хареса храната и не сме повторили. Сега сме предимно на апартаменти. Може да готвим, може и да не готвим, зависи от настроението. Мога да кажа от вече 15-на годишен опит (с поне две посещения на година), че на пазарите може да се намери много качествена храна на цени като в България и дори по-ниски. В заведенията е по-скъпо (къде повече, къде по-малко), но както някои отбелязаха порциите са доста различни от българските.
А за Лидл мога много да разказвам. Експерт съм по Лидл в Гърция, Белгия, Шотландия, Сърбия, Германия и България. И на всички тези места има доста по-ниски цени от българските извън промоция. Само за пример - редовна цена на Камамбер в Гърция - 1.99 евро, редовна цена в България - 4.25 лева. Прясно мляко Гала 3.5% (вчера купувах 0.84 евро, ако намерите мляко литър в България за  1.65 лв. сте щастливци).
Бъдете щастливи и се радвайте на живота. И харчета така, че да сте доволни и да ви стига за още.

# 317
  • Мнения: 861
SPSt, ти верно ли на това му викаш големи порции? ( визирам салатката и шницела, че ме мързи да цитирам)..Това е една най-нормална, даже бих казала малка салата, а основното не би стигнало изобщ на мъжа ми само да започне. Струва ми се, че не сте много по яденето, то и аз не съм, но все пак тази сметка е доста изпилена...
На Крит всичко е по 2 и баш си е същото като при нас, ама в евро. Да, големи порции, да, безплатна ракия, ама накрая, вече като си се напил, и да, безплатен десерт. Но е двойно, това е истината. Също така за другата ми любима простотия на всички българи -  няма безплатни чадъри и шезлонги срещу фрапета от едно евро. (Може и да има на някой градски плаж или затънтено място, но не съм ходила).

Гърция има места за всякакъв вид хора и потребности, а най-много са тези с пълните багажници, така че нека не се заблуждаваме.

Преди 2 дни гръцка салата на Кабакум - 6.50 лв.
Ако отида в някое малко населено място ще е 3 лв. В моя град е 7- 8 лв примерно, защото си е проста салата.
Сметките ни в Крит бяха около 50 евро за двама за вечеря, трудно бихме ги постигнали на БГ морето.

# 318
  • Мнения: 642
Да се включа и аз по темата с цените. На Корфу ми се вижда скъпо - масово мусаката е 9-10 евро (само в Сидари видях цена около 6 евро), пастицада - 9-14 евро, онези яхнии (забравих им имената - с вино, лукчета, билки) - пак толкова, пържени калмари - 11-18 евро, гръцка салата - 6.50-10 евро, порция гирос - 9-10 евро (при това не е вкусен), пита гирос - 3.50-4 евро, сувлаки (1 шишче с гарнитура - 9-12 евро), тарама - 4.50 - 5 евро, маринован октопод - 7.50-10 евро, мешана скара - 10-15 евро, бира (обикновена) - 3.50-5 евро, вода - 2-3 евро, фреш - 4 евро, сладолед (от джелатерия) - 2-4 евро за 2 вкуса. Никъде няма комплименти - нито вода, нито хляб, нито десерт. Тази вечер дори не ни донесоха хляб с тарамата, а когато поръчахме, донесоха 3 малки филийки. На някои места са любезни, на други просто си вършат работата, както на доста места в България. В Сидари ползвахме безплатно  чадър и шезлонги, след като бяхме обядвали преди това в заведението. В Агиос Георгиос Пагон навсякъде комплектът се заплаща по 6-8 евро, дори ако си консумирал. Снощи ядох риба меч, която на ввкус доста се различаваше от тази в Италия.

# 319
  • София...........
  • Мнения: 957
Върнахме се преди седмица, бяхме отседнали в Агиос Николаос/Ситония. границата и двете посоки минахме за 7-8 мин.. Ходихме на различни плажове- Агиос Йоанис, Вурвуру, Сикия, Амулиани - навсякъде случихме да прозрачната чиста вода.
На Амулиани ходихме втория ден и ползвахме тестовете с които минахме граница и добре, че така решихме , защото при качването на ферибота ни поискаха тестове.
Що се отнася до хапването в Гърция ..... охх, ние сме 5 човека - 2 възрастни+3 деца 13-23г. и  нещата стоят така:
закуска - 18-23 Е
обяд - 40-50 Е
вечеря 80-130 Е
Винаги имаме и на обяд и на вечеря поръчани пържени и пълнени калмари и октопод на скара+ консумация на алкохол.
На плажа винаги сме 4 фрапета + кола и вода
Както и да го въртим нещата винаги излизат почти двойно по-скъпо от БГ, но в нашата мила Родина не желая да почивам , особено на море.
В Гърция отношение на хората е прекрасно, храната вкусна , морето прозрачно чисто .... ииии, не знам просто там усещам , че дишам Heart Exl

# 320
  • Мнения: X


А в България колко плащате в ресторант в тази конфигурация (която не бих опредлила като 4 човека Wink ), но все пак.

Миналата седмица в софийски марокански ресторант:
1 табуле
1 порция фалафел
2 тажина - единият с агнешко, другият с телешко
бири
= 70 лв
Отидете в Sasa, в Парадайс. Има хубава гледка, много приятна обстановка, вкусна храна и умерени цени. Ние при последното ни ходене в Солун останахме разочаровани от храната. От три ресторанта в старата част със заведенията и в два на крайбрежната улица  не уцелихме нито веднъж. Препоръчайте моля за началото на септември хубав апартамент или къщичка на първа линия без улица или алея отпред. Някъде в района Пефкохори. Там кои плажове са хубави и има ли добри ресторанчета?

# 321
  • София
  • Мнения: 11 779
Някой във Фурка на Касандра (бях се заблудила, че е в Сивири) да знае дали работи все още големият аутлет магазин за дрехи? По спомен една българка работеше там.

Ние сме тук, къде се намира за да проверя?

# 322
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не знам защо във всяка тема все има спор за цените.
Обикновено аз като съм в чужбина не обръщам парите. Преценям дали нещо ми е скъпо. Ако е, не го купувам.
Не ми харесват много неща на нашето море и затова не ходим - застрояването,  масово гадната храна, отношението, морето (типа море, даже не визирам чистотата му).

Всеки си избира къде да отиде и какво му харесва. Лично аз нямам мерак да ходя на Санторини, Миконос и пр.супер комерсиални места. Но има хора, на които им харесват.
Има хора, които плащат по 4000лв за вила (наистина мн.,добра) на нашето море. Аз не бих ги дала за Черноморието.
Хората са различни, с различни фин.възможности.

И да, колкото е по-турист.мястото, вероятността да се опитат да ви излъжат е по-голяма.

# 323
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
За съжаление... сега видях заглавие.
"Гърция, Португалия и Нидерландия - следващите в "червената зона""

# 324
  • Варна
  • Мнения: 765
За съжаление... сега видях заглавие.
"Гърция, Португалия и Нидерландия - следващите в "червената зона""
Не е нещо ново, новината се знае от 2-3 дни, просто още не са казали откога ще е в сила. С тези темпове на заразяване и с новите щамове, това май ще е само началото на поредното затягане на мерките. Учениците като гледам у нас на есен пак ще са на имитация на обучение, т.е. дистанционно, но пък дискотеките и хотелите ще си работят на 100%.

# 325
  • софия
  • Мнения: 25 689
А аз четох план и не е баш така на теория.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Нидерландия е червена зона още от 19.07. Някои медии се чудят какво да напишат.

# 327
  • SF
  • Мнения: 21 414
Още от 19.07, -  беше преди ден.

Цитат
Учениците като гледам у нас на есен пак ще са на имитация на обучение, т.е. дистанционно, но пък дискотеките и хотелите ще си работят на 100%.
Това нали се сещаш защо ще е така?

# 328
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За съжаление... сега видях заглавие.
"Гърция, Португалия и Нидерландия - следващите в "червената зона""


От коя медия черпите тази информация.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 765
Цитат
Учениците като гледам у нас на есен пак ще са на имитация на обучение, т.е. дистанционно, но пък дискотеките и хотелите ще си работят на 100%.
Това нали се сещаш защо ще е така?
Ами освен заради дивият капитализъм у нас, друга причина не се сещам. У нас всичко се прави за фирмите  и за тяхното добруване и е за сметка на хората. Толкова див капитализъм дори и в щатите няма.

Общи условия

Активация на акаунт