На море в Гърция 2021 - IV

  • 40 966
  • 799
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 63
Здравейте. Току що попълних плф,за влизане на 25. Получих имейл с потвърждаване,но има и прикачен файл с код. Аз ли бъркам...кода не идва ли в деня на пътуване. Съвсем се обърках

И при мен е така. Пуснах сутринта информацията за пътуване след няколко дни, а преди малко получих сертификата с QR кода.

Явно не сме само ние. В група във фейса писаха още хора,че са го получили днес за предстоящо пътуване. Но самия код е активен само за посочения ден.

# 301
  • Мнения: 8 574
Здравейте. Току що попълних плф,за влизане на 25. Получих имейл с потвърждаване,но има и прикачен файл с код. Аз ли бъркам...кода не идва ли в деня на пътуване. Съвсем се обърках

И при мен е така. Пуснах сутринта информацията за пътуване след няколко дни, а преди малко получих сертификата с QR кода.
На тел ли получи сертификата  или на мейл

# 302
  • софия
  • Мнения: 25 977
Десерт от гръцки чичо в забутана таверна в селце на Лимнос. Просто и вкусно.

За това пътуваме - простите, истински неща. Може и от възрастта да е, но отдавна не се впечатлям и не търся лъскава и модерна опаковка.

# 303
  • SF
  • Мнения: 21 564
Изключително много се радвам, че има хора, които не харесват Гърция.
Преориентирайте се. Тъкмо ще е по-добре за нас!

Ако мене ме имаш предвид, си се объркала. Аз твърдя, че там не е по-евтино - това е темата, която се отвори последните няколко страници. Никъде, ама абсолютно никъде  не съм писала, че не ми харесва. Писала съм, че не ям патладжан - горчи ми и не е моята манджичка, но това не означава, че не ям риба Simple Smile
Аз предпочитам да дам 12 евро за риба, отколкото левовата им равностойност за чадър и шезлонг. Simple Smile
Изпод моите пръсти няма как да излезе изречение със съдържание "не ми харесва Гърция". Напротив - обожавам това местенце и искрено се възхищавам. Да съм жива и здрава, но планувам още и още срещи с тази невероятна страна на най-синьото синьо.

# 304
  • Мнения: 63
Здравейте. Току що попълних плф,за влизане на 25. Получих имейл с потвърждаване,но има и прикачен файл с код. Аз ли бъркам...кода не идва ли в деня на пътуване. Съвсем се обърках

И при мен е така. Пуснах сутринта информацията за пътуване след няколко дни, а преди малко получих сертификата с QR кода.
На тел ли получи сертификата  или на мейл
На посочения имейл

# 305
  • Мнения: 8 574
Здравейте. Току що попълних плф,за влизане на 25. Получих имейл с потвърждаване,но има и прикачен файл с код. Аз ли бъркам...кода не идва ли в деня на пътуване. Съвсем се обърках

И при мен е така. Пуснах сутринта информацията за пътуване след няколко дни, а преди малко получих сертификата с QR кода.
На тел ли получи сертификата  или на мейл
На посочения имейл
Значи вече не е на телефона ,а на мейла.Благодаря

# 306
  • SF
  • Мнения: 21 564
Винаги го пращат на мейл.

# 307
  • Мнения: 8 574
Винаги го пращат на мейл.
Тук ми бяха отговорили,че на мейл пращат потвърждение в на то кюар кода.Няма значение ,важно е да го имам

# 308
  • Мнения: 864

Изключително много се радвам, че има хора, които не харесват Гърция.
Преориентирайте се. Тъкмо ще е по-добре за нас!
Това къде точно го видя?

Тъй като сте на тема храна и таверни, може ли да ми препоръчате хубава таверна около Гитио и Ареополи - предпочитам да е с гледка към морето, но и тези в уличките на Ареополи ми харесват. А ако пък е нависоко с гледка към морето ще е чудно Simple Smile
Ако може да има готвено и морски неща ще е супер.
Предварително Благодаря!
Eто това препоръчвам в Гитио. Още говорим за уникалните спагети със скариди и маслините, а бяхме там преди 4 години Simple Smile Гледам, че рейтингът му е все така висок. https://www.google.bg/maps/place/SAGA+FISH+RESTAURANT/@36.755181 … 687195,530m/data=!3m2!1e3!5s0x1361e08ada2594d9:0x591804e1db3fc1bd!4m13!1m7!3m6!1s0x1361e08c2561ed47:0x31ed3e51e04e5d2e!2z0JPQuNGC0LjQviAyMzIgMDAsINCT0YrRgNGG0LjRjw!3b1!8m2!3d36.761028!4d22.563999!3m4!1s0x1361e08ada22830f:0xf6aa9724b697dff7!8m2!3d36.756055!4d22.569618

# 309
  • София
  • Мнения: 2 902
И до края на света да го водим този спор, истината е една - държава с валута в Евро евтина няма, с едно единствено изключение - Косово. Евтино в Гърция точно не е. Срещали сме и много хубави таверни, и по - лоши, и от кръста са ни резвали в сметките, ама кефа няма цена.
Знам ги аз тези, дето преяждат за 15 Евро, боцкат тук-там в чиниите. На нас това ни е мезето. И алкохол поръчваме, и салати, и основни ястия, и десерти. В нашия случай евтино никак не може да е. Който търси евтино, вкъщи или филии маже в стаята с лютеница от Лидл. Ние сме кулинарни туристи и ядем много.
Да ме правят на маймуна обаче с такъв тест, с онакъв мейл, няма да стане по никой начин. Затова други курорти ще се радват на моите пари.

# 310
  • Мнения: 12 402
Молец, чудесен пост.

И аз като Звънче, просто и вкусно

# 311
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 102
Аз днес сутринта пуснах PLF формите за 7 човека, съответно на 3 мейла и трите кода ги получих днес преди 20 часа. Ще пътуваме на 22 юли.

# 312
  • Мнения: 1 114
Хубаво е, че сме толкова различни. Има място за всички ни в Гърция. Иначе ако бяхме еднакви щяхме да се струпаме на едни и същи места в Гърция.Wink
И нещо, което няма как да се случи в България - наемаме къща, в деня преди отпътуването собственикът ми се обажда и казва: " Къщата е свободна следващите няколко дни, ако имате желание може да останете още 1-2 дни безплатно". Simple Smile

# 313
  • Мнения: 226
И до края на света да го водим този спор, истината е една - държава с валута в Евро евтина няма, с едно единствено изключение - Косово. Евтино в Гърция точно не е. Срещали сме и много хубави таверни, и по - лоши, и от кръста са ни резвали в сметките, ама кефа няма цена.
Знам ги аз тези, дето преяждат за 15 Евро, боцкат тук-там в чиниите. На нас това ни е мезето. И алкохол поръчваме, и салати, и основни ястия, и десерти. В нашия случай евтино никак не може да е. Който търси евтино, вкъщи или филии маже в стаята с лютеница от Лидл. Ние сме кулинарни туристи и ядем много.
Да ме правят на маймуна обаче с такъв тест, с онакъв мейл, няма да стане по никой начин. Затова други курорти ще се радват на моите пари.
[/quote]



Наистина не успяхме да преядем тази вечер двамата с жената за 15Е, а виждате за колко. За протокола-аз съм около 100-105 кг, а жената е 70-75. С гръцката салата едва успяхме да се справим, но виенският шницел ни надви.
Превод на сметката:
1. Вода 1.5л.-1.50€
2.Кока Кола-2€
3.Узо "Пломари"-5.50€
4.Хляб-1€
5.Гръцка салата-5.50€
6.Виенски шницел-8€  /поне 30 кв-см./
Тотал:23.50€
Все още чакам някой да сподели къде в България е ял гръцка или шопска салата в такова количество за 11 лв.
И понеже някои не ядат салати под 12€, аз пък съм просто селско момче родено, израсло и живеещо в центъра на Пловдив и като видя 12€ за салата, ставам и си тръгвам. Правил съм го, макар и рядко, защото обикновено планирам отдалеч и зная къде и защо сядам.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 22:59 от SPSt

# 314
  • Мнения: 43
Имам един тъп въпрос. Проблем ли е ако съм си объркал годините в PLF-a? Подмладила съм се с 2г Expressionless Мога ли да редактирам или да попълвам отново? На същия акаунт или да се регистрирам отново. Ох...как може да съм толкова отвеяна.

Общи условия

Активация на акаунт