COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 866 684
  • 22 549
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 114
Маските отдавна трябваше да отпаднат като задължителни особено пък лятото. Носенето им е абсолютна проформа, защото на 40 градуса с маска има възможност да ритнеш камбаната от Ковид предпазливост Wink  Който иска може да си носи, а и то реално и така се случва. Слагам я само ако е неизбежно.

# 61
  • Мнения: 4 976
Маските отдавна трябваше да отпаднат като задължителни особено пък лятото. Носенето им е абсолютна проформа, защото на 40 градуса с маска има възможност да ритнеш камбаната от Ковид предпазливост Wink  Който иска може да си носи, а и то реално и така се случва. Слагам я само ако е неизбежно.
Нали говорим за затворени пространства, не за маски на открито? На повечето такива има климатици. В градският транспорт преди няколко дни започнах да кихам от прекалено усиления климатик. Така, че човек няма да ритне камбаната. Пък и това който иска да си носи у нас не работи. Да не говорим, че сме на последно място по ваксинирани в ЕС все още.

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 09:39 от daisy12

# 62
  • Мнения: 2 360
polly_g_bg,
какви маски, вижте как протича реално ковид пандемията в курортите ни, лятото и зимата, нищо, че хотелиерите се оплакват как нямало никой и искат помощи...



# 63
  • Мнения: 1 541
Аз не мога да направя извод от хвърлените статии до колко пазят ваксините от заразяване и тежко прекарване - 90 ли процента 60 ли процента...., но това че има заразени въобще хич не е добре и е еднозначно следния факт: ваксиниран може да бъде заразен и съответно може да бъде зарАзен... от тук насетне мазалото се връща, да, най-вероятно в по-мека степен, но няма да е розовото бъдеще, което се чертае с ваксина.... За мен експеримента продължава. Дано поне държат на леко протичане, защото иначе ваксините ще бъдат съвсем дискредитирани. Ако наистина е вярно това в Израел, то Макрон какви задължителни ваксини бленува...? За пореден път се убеждавам - лашкането в едната или другата крайност не е добре. В този смисъл БГ е по-скоро в средата с наклон към разпасана команда, да видим колко ще ни се получат нещата.

# 64
  • Мнения: 54 500
Кой експеримент продължава?

# 65
  • Мнения: 6 320
Аз гласувах за по-тежка вълна. Този вариант Делта ще ни изиграе много лоша шега според мене. Disappointed
    Сега... ., това че Израелците казват, че Файзер изглежда да е по ниско ефективна от очакваното, не означава че ваксината е съвсем за изхвърляне.
     Но е ясно че всички са на тръни в момента за пивече яснота, предвид че в повечето държави, повечето ваксинирани са точно с тази ваксина. И преди всичко възрастните и най рисковите.
        Ако ситуацията се омаже, очаквам да се редим на опашка за бустер.

# 66
  • Мнения: 1 541
За мен не всичко е ясно около ваксините, продължава се с разнопосочни и противоречиви изследвания, продължава се с отмяна на казани твърдения, продължава се със стреляне на полусляпо... не ме разбирай погрешно, това не е в резултат на някаква конспирация разбира си, а резултат на минаване на време и нови изследвания...нещо напълно нормално за всеки вид лекарство, ваксина и т.н. в този смисъл казах експеримент, но ти явно си в едната крайност и няма как да видиш нищо по-различно. Може пък аз да не съм права и да си вадя изводи от фейк новина... аз съм свикнала един проблем да го оглеждам от всички страни и да гледам трезво и рационално на различни сценарии, изключвайки доколкото мога емоции при взимане па важни решения. Всеки реагира и мисли различно, не ми размахвай пръст, моля.

# 67
  • Мнения: 1 541
Истината е, че нито ваксинираните, нито неваксинираните са в хубава позиция, отвратителна е просто ситуацията, не се карайте, в спора се ражда истината и аз уважавам мнението и решението на всеки един. Ето например брат ми изпитва панически страх буквално, ами добре че се ваксинира, иначе не беше човек. И сега продължава с някои излишности според мен, но май в по-малка степен. Ми да пръскаш парите, покупките и дрехите отвън... не знам дори и някой в тази тема дали го прави още...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 4 725
Истината е, че нито ваксинираните, нито неваксинираните са в хубава позиция, отвратителна е просто ситуацията, не се карайте, в спора се ражда истината и аз уважавам мнението и решението на всеки един. Ето например брат ми изпитва панически страх буквално, ами добре че се ваксинира, иначе не беше човек. И сега продължава с някои излишности според мен, но май в по-малка степен. Ми да пръскаш парите, покупките и дрехите отвън... не знам дори и някой в тази тема дали го прави още...

Препоръчай му да плаща безконтактно с карта - ще му отпадне една неприятна грижа.

# 69
  • Мнения: 1 541
той избягва големи магазини, не че и в малките вече нямат пос терминал, но той и с карта го е страх да се разплаща поради недоверие... да, знам, лабилен е още преди ковид, сега е ужас, затова съчувствах и на съншайн, има хора, които дори не осъзнават колко грандиозен проблем имат, той например не вижда проблем в поведението си, но аз виждам как това нещо влияе на всеки час от ежедневието му. Много ми е мъчно и натоварващо, и това е след ваксинация...

# 70
  • Мнения: 54 500
Никой, никога не е обещавал, че ваксините предпазват от заразяване. Ако вие сте неинформирани, проблемът си е ваш. Идеята е да не се стига до тежко протичане и смърт.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 140
Аз избягвам парите в брой далеч преди пандемията. Не е паника, проста логика - ужасно мръсно нещо са си. По сходен начин ползвам дезинфектант веднага след излизането от метрото далеч преди пандемията - мръсно е меко казано. Макар че на фона на метрото в Париж нашето ми се струва чисто и луксозно...
Гласувах, че ще е по-лека вълната. Делта вариантът не ме притеснява по простата причина, че не прескача ваксините. Ваксинираните продължават да карат вируса като настинка, ако въобще се заразят. Това означава, че пазим здравната система, което е сред най-важните фактори. Разбира се, винаги има един процент с компрометирана имунна система...

П.П.: Това за маските и мръсотията го писах в тема 3 или 4 може би. Беше сред първите пъти, в които бях обявена за безчувствен изрод...

# 72
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Истината е, че нито ваксинираните, нито неваксинираните са в хубава позиция, отвратителна е просто ситуацията, не се карайте, в спора се ражда истината и аз уважавам мнението и решението на всеки един. Ето например брат ми изпитва панически страх буквално, ами добре че се ваксинира, иначе не беше човек. И сега продължава с някои излишности според мен, но май в по-малка степен. Ми да пръскаш парите, покупките и дрехите отвън... не знам дори и някой в тази тема дали го прави още...
Хайде да не си говорим врели-некипели! Ако вие се самозалъгвате, че ваксиниран и неваксиниран е едно и също, нека не баламосвате и останалите.

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 12:25 от Кришка

# 73
  • Мнения: 54 500
Пари не съм пръскала, нито дрехи.
От парите ме е гнус по принцип, винаги си мия ръцете, ако съм пипала пари. И гледам да плащам с карта, безконтактна ми е.
Дрехите се перат, достатъчно е.

# 74
  • Мнения: 4 976
Носи си човек един дезинфектант със себе си и след като пипа нещо мръсно си почиства ръцете. В градския транспорт обаче гледам да не се хващам, а когато се наложи повечето пъти ползвам ръкавица, която хвърлям после, така си спестявам после дезинфекцирането. Смисъл няма в дезинфекцирането на дрехи, когато трябва се перат направо и така.

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 12:27 от daisy12

Общи условия

Активация на акаунт