COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 873 171
  • 22 549
  •   1
Отговори
# 22 470
  • Мнения: 11 663


Братовчед ми каза същото за Англия на летището, две жени пред него са върнати защото не били с истински ваксини.


Англия не признава всички ваксини. До скоро не признаваха и АЗ произведена в Индия.

Друг вариант е да не са били 14 дни след втора доза - тогава се зачита действаща ваксинация.

Има много варианти защо "две жени са върнати".....

# 22 471
  • Мнения: 1 584
Да, как ли се чувстват семействата със загинали близки от Ковид като гледат простотиите по молове и кафенета на тема "свободен избор и човешки права".

На повечето хич и не им пука. Ако не приемат ваксините и локдауните, не ги приемат и след загуба на близък - това си е. Говорила съм с такива хора - такъв бил живота. Само, ако изгубят млад човек страдат и се вайкат, но някои пак отказват да се ваксинират.
На позната баща и почина, тя беше много зле...е, в момента вее антиваксърски байраци във фейса. Ми няма оправия.

# 22 472
  • Мнения: 9 158
Що се връзвате на някакви прелитащи, намерили темата преди час?
И решили съответно, да ни “отворят очите” колко сме прости.
Игнор .
Те не са прелитащи. Те са се специално регистрирали преди 2-3 дни и почват да пълнят темата. Да не споменавам и избора на ник колко е показателен)) Много прозрачно.
Иначе, това че съм ваксинирана не е все едно дали до мен е такъв човекът или без ваксина. Просто защото ваксинираният и да е заразен не заразява в такава степен (вирусен товар) , както другият. Отделно да приемем, че това не е така дори, пак ваксиниран по-трудно ще се зарази и съответно моят колега, роднина и т.н. до който съм не защитава само себе си, но и мен. По тази причина и аз се ваксинирах.
Това да се пише, че ваксинираните пълним моргите е ...цинично. Всеки ден има справка колко са заразени общо хора, колко от тях са ваксинирани, че и процентно сметнати, отделно и има графа починали.
Както на мен ми е тъжно за всеки отишъл си от вируса без значение с или без ваксина, не мога да разбера злорадството на хора против ваксините и пляскащи с ръце, ако някой ваксиниран ни напусне.
Отделно има много хора, които биха си сложили ваксина, но не могат. Било заради здравето си, било заради трудноподвижност, било разубедени от такива прелитащи налепи, дето хвърлят безумия. Вече ми писна, цял ден споря с колеги и резултат 0.  Сутринта РЗИ-Пловдив, само 20% ваксинирани, какво да приказваме...
Да вземат да ни преместят чипираните някъде, да се проведе акция на Червения кръст за спасяването ни и да ни извозят нанякъде , че не се търпи тук, опасно става вече и за здраве, но и за психика наистина.

# 22 473
# 22 474
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Отзовах се в дискусия с братовчед ми, който е фен на Мангъров и мисли, че антителата са сертификат за недосегаемост.
Понеже ми цитира  Nature и се зачетох в една статия (https://www.nature.com/articles/d41586-021-02825-8). Сега ще видя с какво пак ще се включи. Интелигентно момче, ама и това не е гаранция, че може да гледа по-далеч от Фейса и идола му.

Не знам аква е тези година, но ...чакаме поредната позната да си отиде. На 46 е. При първи оплаквания (не от Ковид) е нямало място в нашата областна болница, защото всички лекари са били включени в лечението на случаите, които бяха отложени от Коледа до април. След месец се увеличиха оплакванията и сега...започвайте да си взимате сбогом. Детето й е на 16.
Това за всички, които ме осъзнават колко навързани са нещата...

На 2 ноември в Нидерландия ще има съвещание между служебното правителство и органа, който дава съвети за пандемията. Тогава ще има и пресконференция. Причината е темпото на хоспитализирани (над 85% неваксинирани).Няма да се изненадам ако върнат маските, заедно с други ограничения. Лекото споменаване от журналисти в посока неваксинирани е винаги “ааа, няма как.” Днес имаше интервюта от един град, където има три пъти повече заразени, отказват ваксини по религиозни причини. И ги питат какво мислят за частични локдауни. Имали свобода на избор (свещен) и щяло да е дискриминация. Да отидат да го обяснят на приятелското дете на 16.

# 22 475
  • Мнения: X
само дето Стойчо го направи от днес за утре.
На PR сбирката вчера, Стойчо трябваше да дойде с оставка за подпис. Ако не друго, щеше да направи голяма услуга на президента!

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 20:54 от Анонимен

# 22 476
  • Мнения: 4 607
Идва време за нова тема. Предложения за анкета?

Кои мерки са по-ефективни за овладяване на 4тата вълна

а. Национален локдаун
б. Зелени сертификати

ПП. Верният отговор на настоящата анкета за следващата вълна, за съжаление се оказа -
120 / (22%) По-тежка от предходните

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 20:44 от Tigar_123

# 22 477
  • Мнения: 2 273
Тигър, пропусна "Не искаме никаква мерки! ВирОс нема!".
Да уважим все пак 80те% от населението ...

# 22 478
  • Мнения: 487
в емисията на бтв имаше накрая математик от бан,той зяпаше в монитора си някакви цифри,сякаш гледаше това което ке изнесат като цифри за днес по-късно,и каза,че минаваме всякакви рекорди,а следващите две седмици бройките даже ще растат.Какво ли ни очаква тая нощ като статистика…

# 22 479
  • Мнения: 6 643
Френския учен ,не ми се споменава нито пък ще пускам линк ,цитира цифри човека десетки хиляди ,милиони ..............?Какъв е тоя ?
Наводнен нета със статията .

# 22 480
  • Мнения: X
Напротив! Точно на такива индивиди трябва да се обръща специално внимание! Бавно и методично. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 22 481
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
Аааа аз не искам анкета. Виси ми на телефона и пречи на видимостта.

# 22 482
  • Мнения: 10 474
Скрит текст:
Изобщо не ми дреме дали доктор.новия.тролски.ник се е ваксинирал или не. Да мре, като така е решил. Ама заради тези като него, дето са решили да мрат, детето ми трета година ще учи пред екрана в детската стая. Щото задръствате болниците и задръствате системата и държавата задръствате. Просветените Пенки от фейсбук.
И преди някой да ми каже, че нещо много съм се ядосала, да се поуспокоя - не ядосала, вбесила съм се. Не мога да повярвам в каква зона на здрача се оказахме изведнъж.
Пишете одеве за РЗИ, какво РЗИ, хора, като пловдивското днес не отишло на работа, щото били против мерките. Против мерките!!! Хората, от които се очаква да ги контролират и съблюдават спазването. Хората, на които разчитаме.
Цяла нация от Пенки от фейса и Пешовци от Сусурлево се оказахме.
Съгласна съм и не че разликата е голяма но все пак не от РЗИ
а от РЗОК  - Пловдив не са отишли на работа в знак на недоволство срещу мерките.

# 22 483
  • Мнения: 19 527
Току що разбрах, че майката на моя приятелка е загубила битката с Ковид, много ми е мъчно. Вече всичко ми е като един двугодишен кошмар. Включително и неуредиците на калпавото ни управление, дето един сайт с държавни пари не могат да поддържат като хората......да не говорим на какво приличат болниците ни.

# 22 484
  • Мнения: 4 607
Тигър, пропусна "Не искаме никаква мерки! ВирОс нема!".
Да уважим все пак 80те% от населението ...
Ако сложим  и това ще стане безсмислено, умишлено го предложих с 2 отговора, защото само двете мерки имат някакъв ефект, трети вариант просто няма..Иначе в нета има такава, каквато ти казваш и 60% са за никакви мерки, ако и тук така го направим няма да е интересно, а така с 2 отговора ще видим антиваксърите какво ще изберат..Satisfiedспоред мен е локдауна..Wink

Общи условия

Активация на акаунт