COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 872 957
  • 22 549
  •   1
Отговори
# 22 485
  • София
  • Мнения: 7 810
При тревожен брой заразени, пълни болници, стотици починали - ето за какво се тревожат някои хора. Че и демонстрации спретват, хорце тропват, лозунги вдигат... Трудно ми е да преглътна факта, че тези хора са ми сънародници, а и че никак не са малко, ако не и болшинство. Кой е сбъркан - те или аз?
Протест срещу зеления сертификат в Хасково
 Протест срещу зеления сертификат събра граждани на централния площад "Свобода" в Хасково. Недоволни от въведения режим на допуск дойдоха с български трикольори и плакати с лозунги срещу ограниченията като "Родени сме свободни и с равни права". Представители на политически сили също бяха забелязани сред множеството.
Инициативата за този протест беше наша, каза Радка Даскалова от Движение "Българско семейство". Отправихме публична покана и към всички партии, уточни тя.
Категорично против съм т.нар. зелен сертификат, той нарушава всичките ми човешки права. Не желая да бъда репресирана и дискриминирана, добави тя. Даскалова поясни още, че членът на Движението адвокат Ростислава Жекова е изготвила жалба, която идния понеделник ще бъде подадена в Софийския административен съд.
В съда ще се жалва и Съюзът на организациите за любителско изкуство /СОЛИ/, потвърди председателят му Милена Налбантова. Последните година и половина за съюзните членове тя нарече "терор и лишения". Стъпката със зеления сертификат води до сегрегация и разделяне на хората, посочи тя. Да доказваме на всеки два-три дни с тестове своята "годност" за нас и нашата работа вече е абсолютно недопустимо, обобщи Налбантова.

Да тропнеш хорце за правата си на любител-танцьор на фона на стотиците жертви на заразата е най-меко казано грозно - поне за мен. За тях явно е друго. И как ще я караме с тях в една държава, в едно общество?
В Хасково извиха протестно хоро срещу сертификатите
Тук сме представители от всички танцови и балетни школи на Хасково, каза Кадиев. От днес трябват сертификати не само за ресторантите, но и за залите, в които играем. Като нямаме сертификати единственият ни избор е тук на площада да репетираме и да поддържаме форма, посочи шеговито хореографът.
Шегувка си човекът...

# 22 486
  • При семейството си
  • Мнения: 6 648
Настоящата вълна още не е приключила, за да я сравняваме с предишните. За момента е по-продължителна.

# 22 487
  • вкъщи
  • Мнения: 2 464
Айде и мойто бабче от днес е с Ковид. След съмнения за инсулт, инфаркт , та накрая положителен тест. Доволно е обиколила всякакви специалисти след насочване от личната. Никой не те преслушва, не назначава лечение, всеки препраща. На снимката се видяха изменения и тестът и той е положителен. До утре е без лечение, защото тестът излезе в 20 часа. Тя ходи само до селския магазин, явно там е прихванала.
На работа също имаме няколко положителни от днес.

# 22 488
  • София
  • Мнения: 11 502
Настоящата вълна още не е приключила, за да я сравняваме с предишните. За момента е по-продължителна.
И аз смятам, че е рано за нова тема. Тази вълна набира скорост в момента (може би за втори път). Изчакайте.

# 22 489
  • Мнения: X
не стига че ръсят глупости в интернет и тв ефира, ами да ги гледам и заобикалям на живо! С техните знамена по техните глави!
Не може! Имат законно право на протест!
Цяла парламентарно представена формация имаме с подобно поведение.

# 22 490
  • Мнения: 19 527
В Китай не се шегуват обаче - https://nova.bg/news/view/2021/10/25/344098/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D … 0%B8%D1%82%D0%B5/
Китай започва да ваксинира 3-годишните

# 22 491
  • Мнения: 4 603
Настоящата вълна още не е приключила, за да я сравняваме с предишните. За момента е по-продължителна.
То тя скоро не се очертава да приключи..По-тежка е, защото днес четох някъде, случаите вече са над 79 000 и сме били рекорда на предходните вълни с 9000бройки и тепърва ще има още много , смъртните случаи ще са драстично повече също..Положението е повече от ясно.

# 22 492
  • Мнения: 19 527
Eлора, да го карат както искат Ковид, въобще не ми пука за тях вече. Искам да не заразяват ако може, а то не може. Схващаш ли разликата или пак ще има уточняващи въпроси?

# 22 493
  • Мнения: 32 276
Не схащам.
Може ли доказателство, че ваксинирани болни от ковид не могат да заразяват?

# 22 494
  • Мнения: 7 856
Eлора, да го карат както искат Ковид, въобще не ми пука за тях вече. Искам да не заразяват ако може, а то не може. Схващаш ли разликата или пак ще има уточняващи въпроси?
Не си права, пука ни. Защото днес проф. Иво Петров каза, че калдиологичните отделения на 4 софийски болници са станали ковид!
А Пирогов и Окръжна, изнасящи почти всички спешни случаи за всичко, са почти изцяло ковид болници!
И ако на някой му се наложи за друго да влезне в болница, просто няма къде. Или ако успее да се намери място, вероятността да го изпишат след това с ковид е огромна...
Към Елора и въпросът й преди малко - в момента трима мои познати са заразени след пробив на ваксини. Добре са, няма риск да влезнат в болница и да претоварят системата.
За сметка на това друг познат (на 60), е трета седмица в интензивното на Токуда, все пак с огромни усилия са успели да намерят място.
В момента в цялата страна повечето интензивни са заети от хора с корона. Ако не дай боже стане голяма катастрофа или нещо друго сериозно, пострадалите няма да има къде да ги настанят.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 21:40 от Недоволна

# 22 495
  • Варна
  • Мнения: 3 090
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак" с неясен статус към момента.

# 22 496
  • Мнения: 4 603
Ето го другия резултат, освен рекордната смъртност, от неваксинирането, неспазването на мерките и протестите за свобода:

Болници са на ръба! Кардиологии стават COVID отделения
Бoлници в Coфия ocтaвaт бeз кaрдиoлoгични oтдeлeния зaрaди прecтруктурирaнeтo им в СОVID зoни, cъoбщихa зa Нoвa тeлeвизия вoдeщи кaрдиoлoзи.
Мeждуврeмeннo и днec, тecтвaнeтo нa мeдици и грaждaни прeд лeчeбнитe зaвeдeния дoвeдe дo нeдoвoлcтвo, a нa рaзлични мecтa в cтрaнaтa cлужитeли дoри нe ce явихa нa рaбoтa, в знaк нa прoтecт cрeщу зaдължитeлнитe ceртификaти зa нeвaкcинирaни.
Cитуaциятa ocтaвa изключитeлнo трeвoжнa. Oт eднa cтрaнa СОVID oтдeлeниятa вce пoвeчe ce зaпълвaт, кoeтo вoди дo cпeшнo прecтруктурирaнe нa други. Тaкa oбaчe, другитe бoлни ce лишaвaт oт пoмoщ.
В cъщoтo врeмe, мeдици и днec чaкaхa зa тecтoвe, зa дa уcпeят дa oтидaт нa рaбoтa. A oт рeгиoнaлнaтa здрaвнa кaca тук в Coфия и тaзи в Плoвдив oбявихa бунт, кaтo мнoгo oт cлужитeлитe нe oтидoхa нa рaбoтa. A прoвeркa нa мeдиятa прeд "Пирoгoв" пoкaзa - приблизитeлнo нa вceки 10-и рутинeн тecт, пo 1 излизa пoлoжитeлeн.
Мacoвo, cпeшнo прecтруктурирaнe нa oтдeлeния, пoвeчe мecтa зa СОVID бoлни, нo зa cмeткa нa вcички ocтaнaли. Тaкa изглeждaт днec cитуaциятa в бoлницитe, a oт здрaвнoтo миниcтeрcтвo признaхa - cиcтeмaтa e нa прeдeлa.
"Кaпaцитeтът e близo дo изчeрпвaнe. Имa възмoжнocт, рaзкривaт ce нoви, нo тoвa cтaвa зa cмeткa нa други зaбoлявaния", oбяcни миниcтър Cтoйчo Кaцaрoв.
Прoвeркa нa NОVА пoкaзa, чe нa мecтa цeли oтдeлния ce зaкривaт.
"Някoлкo coфийcки бoлници вeчe нямaт кaрдиoлoгични oтдeлeния, при пoлoжeниe, чe 65 % oт cмъртнocттa в Бългaрия e cърдeчнo-cъдoвa. Имaмe бoлници cъc зaкрити кaрдиoлoгични oтдeлeния, зaщoтo тe вeчe ca СОVID oтдeлeния", зaяви прoф. Ивo Пeтрoв.
Въпрeки пълнитe oтдeлeния, oкaзa ce, cлужитeли в бoлници днec плaщaхa, зa дa cтигнaт дo рaбoтнoтo cи мяcтo. Фaкт, кoйтo в кoмбинaция c чaкaнeтo нe ce хaрeca нa вcички.
Изиcквaнeтo зa ceртификaт и в дирeкциитe нa Здрaвнaтa кaca дoвeдe дo бунт cрeд cлужитeлитe. Тaкa, гoлямa чacт oт тях днec нe oтидoхa нa рaбoтa. Зa дa нe cпрe рaбoтaтa oбaчe, oт ръкoвoдcтвoтo прeнeбрeгнaхa зaпoвeдтa нa здрaвнoтo миниcтeрcтвo.
"Oт 230 cлужитeли, caмo 138 ca нa рaбoтa. 44 ca в нaрушeниe пуcнaти, зa дa нe cпрe рaбoтaтa нa инcтитуциятa. Чacт oт звeнaтa, кoитo ca в нaрушeниe – "Дeлoвoдcтвoтo", нo тaм нямaмe избoр. Двaмa oт звeнaтa – "Прaвeн" и "Бюджeтeн", нямaмe нитo eдин cлужитeл", oбяcни Ивaнкa Динeвa, дирeктoр нa РНЗOК-Coфия.
Oткaзa нa мнoгo oт cлужитeлитe дa ce явят нa рaбoтa e фaктът, чe e трябвaлo дa cи плaтят тecтoвeтe в цялaтa им cтoйнocт.
"Нямaмe бeзплaтни тecтoвe", oбяcни Ивaнкa Динeвa.
Прeд "Пирoгoв", oт тaкa нaрeчeнитe бeзплaтни тecтoвe имaшe – нaпълнo бeзплaтни зa cлужитeлитe нa бoлницaтa и нa цeнa oт 10 лeвa зa вcички ocтaнaли.
Cлeд зaпитвaнe oт cтрaнa на Нова телевизия, oт "Пирoгoв" oбявихa, чe към 14:00 чaca ca нaпрaвeни 101 бързи тecтa – 15 oт тях пoлoжитeлни. Eдин oт рутиннитe тecтoвe нa cлужитeл нa бoлницaтa cъщo ce e oкaзaл пoзитивeн..

https://www.varna24.bg/novini/Bylgaria/Bolnici-sa-na-ruba-Kardio … tdeleniya-1140902

# 22 497
  • Мнения: 9 157
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак" с неясен статус към момента.
Не искам да ти развалям спокойствието, но аз с достатъчно антитела си сложих и бустер. Да, да..знам докторът от Пирогов какво каза и го гледах, но И четох какво пишат в другите страни , а и наши специалисти какво казват. Антителата и клетъчният имунитет не ти дават спокойствието да не се заразиш било от ваксиниран, било от неваксиниран. Само за протокола да те питам колко са ти антителата, та си толкова спокойна. Защото точно в Израел има проучване, преди да почнат бустерите и им вярвам напълно, при това за Делта вълната при тях. Та..пиши колко са ти, та имаш и претенции ваксинирани, които все пак имат някакви малко или много антитела да не те заразят. Те вероятно имат повече и от твоите , но...Това, че имаш негативен тест в момента също е неопределено донякъде, значи си се съмнявала или са те принудили от работата да си направиш такъв. Ако е първото не се знае дали си го направила в точния момент. Ако е второто пък не се знае как си го направила прецизно. Та..за мен ти си под въпрос и не бих желала да ми се мотаеш реално около мен да кажем къде и да е.

# 22 498
  • София
  • Мнения: 4 032
Eдин oт рутиннитe тecтoвe нa cлужитeл нa бoлницaтa cъщo ce e oкaзaл пoзитивeн.. [/i]
https://www.varna24.bg/novini/Bylgaria/Bolnici-sa-na-ruba-Kardio … tdeleniya-1140902

Ау, как така с позитивен тест?! Новият гуру Атанасов нали каза преди дни, че всичките му служители са преболедували и с имунитет, нямат нужда от тестове.

# 22 499
  • Мнения: 7 856
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак" с неясен статус към момента.
Ваксинираните, които се заразяват, са много по-, отговорни и спазват стриктно карантината. И си правят тестове в самото начало, за да не заразят някой друг.

Общи условия

Активация на акаунт