НПМГ - тема 6

  • 47 100
  • 770
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 7 082
Кати, надявам се да не оповестяваш във форума как учителите по някой предмет слагат учебниците под чина. Joy
Помисли по въпроса. Wink

# 136
  • Мнения: 11 871
Кати, мога те уверя, че учителите много бързо разбират какво е нивото на децата и въпреки учебниците, дават допълнителни задачи, така че интересът да не бъде загубен и да не буксуват на едно място. Поле за изяви там винаги има. Sweat Smile
Нашите приключиха годината официално на Б1, а трябваше да е А2. Все пак имат още 4 години да учат тези деца.
Независимо от официалното ниво, е хубаво, че децата могат да мислят на езика, да четат книги, да се изразяват, да общуват.

# 137
  • Мнения: 3 634
СЛУЖЕБНИ БЕЛЕЖКИ за пред социалните и т.н. ще бъдат раздадени на първата родителска среща. Сега се обаждах.

# 138
  • София
  • Мнения: 17 596
Кати, надявам се да не оповестяваш във форума как учителите по някой предмет слагат учебниците под чина. Joy
Помисли по въпроса. Wink


Не, надявах се да го правят... в смисъл да обучават деца, които са над нивото на учебниците, извън учебниците. Разбира се, ако има начинаещи това нямам как да стане - и  е възможно, но ако пък няма би било доста тъпо да се карат деца, четящи свободно художествена (или друга) литература да пишат букви... В този смисъл го казах - че се надявам, че ако се окаже, че всички са учили английски, ще им поставя някакви по... как да кажа, по-отговарящи на нивото им, не на учебниците, задачи.

petiaivanov, това ме радва, на това се надявах...

Октоподче, благодаря за информацията, полезна е.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 023
Има различни учители по език и с различен подход явно. Аз лично се надявам нашата да я сменят в 9 клас. Но дори и така да си остане, това е единствената ми забележка. Другите учители се моля да не ги сменят.Joy

# 140
  • София
  • Мнения: 1 524
Кати, сигурна съм, че няма да пишат букви (въпреки, че моята това заслужава, пише все едно ползва краката си, краснописът и е просто чужда дума). Ще бъдат с твойто гардже в един клас. Класната ще им е Върбанова по химия и по мат. ще им преподава млад преподавател, но не запомних името, всъщност май не ми го казаха.
За учебници - ще изчакам, можем да се комбинираме. Не знам, ако направим групова поръчка, дали няма да ни станат по-евтини.
Девойката ми отказва да има фейсбук, но мога да ти пратя инстаграма и, да се запознаят виртуално. Ако някой направи някъде група на 8г, свиркайте.

# 141
  • София
  • Мнения: 17 596

И моето не ползва ФБ, инстаграм май в някаква степен... не го помня какво друго ползва - ама зачезна нанякъде, ще го попитам като се появи. Благодаря!
А за краснописа... абе, да им се разбира е важното - а ясно, че ако има дете, примерно, учило само руски или руски и друг език (пр. екзотичен) ще има нужда да си започне от азбуката. Ама ако всички са понапреднали... би било ненужно.

# 142
  • София
  • Мнения: 8 310
petiaivanov, а аз мога да я уверя (Кати), че ще си останат на заложеното ниво.

# 143
  • Мнения: 11 871
petiaivanov, а аз мога да я уверя (Кати), че ще си останат на заложеното ниво.
В смисъл?

# 144
  • София
  • Мнения: 1 357
Учителят по език може да разшири подготовката със странични занимания (книги, писане на сценарии, пиеси), но е длъжен да върви по официалния план за предмета.
Преди 2 години (в 8 клас) само за 1 дете английският беше за първи път. Получи допълнителни консултации и помощ от преподавателя и децата, бори се и само упорито и завърши успешно годината. Но всички учиха по предвидените учебници и като остане време - допълнителни материали като статии, филми, правила пиеси, писаха книга. Та така.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 20:12 от Fair Lady

# 145
  • Мнения: 1 869
А така, както знаете всичко, случайно да знаете и кой ще поеме английския на осми А? Simple Smile

# 146
  • София
  • Мнения: 7 082
Чак толкова не знаем. 😁

# 147
  • Мнения: 7 328
А случайно да имате инфо, кой ще поеме математиката на 9в? Госпожата излезе по майчинство, дойде заместничка, но в последните седмици имаше и други заместници на заместничката( явно се въртяха, кой когато може).

# 148
  • София
  • Мнения: 8 310
petiaivanov, а аз мога да я уверя (Кати), че ще си останат на заложеното ниво.
В смисъл?
Че ако е А1, ще е А1 и нищо повече.

# 149
  • Мнения: X
И какво друго да е? Има учебен план, има учебна програма. Избрал си паралелка, предполага се, че се поинтересувал от тях.
Вероятно и в 73. СУ има приети деца, които до момента са учили немски. Те трябва ли да негодуват, че започват отначало? Или децата с по-голям напредък по други дисциплини да се възмущават, че се налага да изучават материала от учебните програми за ООП?

Общи условия

Активация на акаунт