Шпионски програмки или как параноята разтресе и мен ...

  • 1 966
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
По принцип всичко е възможно... Но ми се струва странно да се занимават да трият на всички, които имат нещо общо. Особено след като информацията не е била нещо тайно - все пак е излезнала в медии и т.н. Просто ми се вижда прекалено много работа за глупости.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ето ви един откъс от р-а на Филип Финч "Лице в лице". М/у другото е много хубав и ако някой иска може да копирам линка

Аз, може ли линка?

# 17
  • Мнения: 2 040
Аз не вярвах в това, че някой може да ми чете от харда ... но напоследък много често ми се случва да тръгна да гася комп. и да ми изпише, че в момента и други са влезли в него и ако го изключа, ще им изтрия информация ... а си мислех че копм. се бъзика с мен  Laughing пък то май истина ..  Thinking
Ама само като съм в нета ли е възможно да влезе някой неканен?

# 18
  • Мнения: 25 649
Просто ми се вижда прекалено много работа за глупости.

Мислиш ли, че тези неща се правят "на ръка"?  Wink Има си програмки за тази работа...  Laughing

# 19
  • Мнения: 463


Така, че изобщо не си параноичка.........интернет шпионажа е шпионажа на нашия век  Rolling Eyes

Внимавайте какво пишете .......

 Peace
така е. за съжаление.
според мен всичко се следи и записва. не че се чете и използва веднага срещу теб, а когато се наложи - примерно, когато решиш да теглиш кредит, или изобщо когато някой реши да разбере що за човек си.
 напълно е възможно да се влезе в чужд компютър и да се трие информация от него - мой познат го е правил пред очите ми.

# 20
  • Мнения: 1 187
На нас някой ни беше шарнал принтера тези дни и спокойно можеше да си разпечата стотина страници с картинки докато свърши мастилото  Crazy Така че - няма невъзможни неща. Покажеш ли си носа в интернет и вече си под прицел  Wink

# 21
  • Мнения: 2 491
Ето ви един откъс от р-а на Филип Финч "Лице в лице". М/у другото е много хубав и ако някой иска може да копирам линка

Аз, може ли линка?


Може, може Grinning

http://www.e-bookbg.com/index.php?option=com_remository&Item … select&id=528

# 22
  • Мнения: 2 070
Разни познати са ми се оплаквали, че техни приятели или гаджетат им влизат с някаква програма и им четат какво пишат в icq например... Една така даже я хванаха в изневяра... Та кажете - има ли начин да блокираш някъде от настройке това да не става? Ако някой знае да ми пише на лични моля, не искам да ми четат хората какво си пиша насам и натам...

# 23
  • Мнения: 18
Просто ми се вижда прекалено много работа за глупости.

Мислиш ли, че тези неща се правят "на ръка"?  Wink Има си програмки за тази работа...  Laughing

Ясно ми е, че не се правят на ръка Simple Smile Но пак не е малко работа... нещата не са съвсем стандартни. Не е като да натиснеш 2 копчета и всичко само да се свърши. Освен това е много по-лесно да разбиеш нечия поща или да следиш ICQ отколкото да изтриеш дистанционно нещо от харда.
Струва ми се, че повечето от нас са средностатистически хора и ако някой се опитва да ни шпионира ще е някой, който или подозира изневяра или нещо подобно...

На мен ако ми изчезне някоя папка по-скоро ще си помисля, че съм я забърсала без да искам, от колкото да подозирам някаква конспирация Wink

# 24
  • Мнения: 25 649
А може да са и ботове, които да реагират на дадени думи.  Laughing
Между другото, чела съм, че така се действа и при телефонното подслушване. Апаратурата се задейства при определени думи. Нечие име например...  Wink

# 25
  • Мнения: 374
Разни познати са ми се оплаквали, че техни приятели или гаджетат им влизат с някаква програма и им четат какво пишат в icq например... Една така даже я хванаха в изневяра... Та кажете - има ли начин да блокираш някъде от настройке това да не става? Ако някой знае да ми пише на лични моля, не искам да ми четат хората какво си пиша насам и натам...


няма как да го спреш това е програма която се инсталира таино на пс-то ти и немойе да се намери от търса4ката или други такива...тя стои скрита и сканира вси4ко примерно на 2-3 сек. и запазва вси4ко което се слу4ва на монитора като jpg после наглеца разглежда вси4ко което си правил на компа като снимки.....незнам дали го обясних много ясно....мен са ме следили така и затова знам....но има и друго- тази програма прави компа ти напълно отворен без всякакви защити и могат да влизат всякакви хакерчета без проблем и да си ровят да трият да копират и каквото им душа иска.... #Crazy #Crazy #Crazy
но все пак е трудно някои да доиде и да по4не да инсталира разни работи това отнема време...друг е въпроса че мен ме следи момчето на неговия комп. понеже аз ползвах от там нет и още си нямах мои....но така тои се прецака сам.а го хванах 4е ме следи понеже беше забравил веднъж jpg-ите отворени и аз видях че сканита нон стоп като съм там..... Shocked

# 26
  • Мнения: 2 180
Да, има си една настройка, една отметка, която по подразбиране е чекната-дали да позволяваш достъп на други лица до твоето ПЦ. И на мен ми е излизало съобщение, когато си гася компа, че има друг потребител и бла-бла, но откакто махнах отметката, не ми се е случвало. Е, не е гаранция че така се оправя проблема, но поне хора със средни познания няма да могат да влизат.

# 27
  • Мнения: 495
Да, има си една настройка, една отметка, ......
ще ми обясните ли като на..... детенце, простичко  Embarassed ....., pls  Praynig 
къде какво трябва да отметна  newsm78  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт