Седмокласници 2020/2021 - Второ класиране - (19.07 - 25.07)

  • 58 436
  • 923
  •   1
Отговори
# 720
  • На морето!
  • Мнения: 5 777
Да ви върна на трето класиране Simple Smile
Свободните места ще се появят ли в системата за всички, независимо дали са записани или не или за по-сигурно да проверявам в сайта на РУО?

# 721
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Аз пък за помощта да питам. Опитвам се да подам през е-портала, следвам всички стъпки, но вече три пъти натискам "подаване на заявление" и три пъти ми излиза съобщение " възникна проблем при регистриране на заявление receiver is missing, моля опитайте отново". Някой успял ли е да подаде от там? Аз ли бъркам нещо или само на теория може онлайн да се подаде?

# 722
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Десита, малък дявол е било това падане! Пожелавам да свалите гипса и да забравите за премеждието, а на есен * да я възнагради с прекрасен клас девойката Simple Smile
И други неща щях да пиша, но не мога да не се изкажа по текущата тема. Може да стане дългичко и вероятно няма да е интересно за повечето, затова го скривам.
Скрит текст:
Детската ми мечта беше да стана учителка. Постигнах я, макар с преминаване през Търговска Гимназия по пътя. Работих 3 години и разбрах, че искам да преподавам, но бумащината и част от децата (по-скоро поведението им) не са ми по сърце и не мога да направя такъв компромис със себе си. Отказах се и животът ме повлече в съвсем друго направление. Наученото и във ФМИ, и в ТГ, и при работата ми като учител ми помага и до ден днешен. Колкото и несвързани и далечни да са на пръв поглед, мисля че в реалността човек се формира от различните неща, които е правил и учил и всяко от тях допринася за личностното и професионалното развитие по някакъв начин.
За дъщеря ми е много рано да гадая накъде ще поеме, но съм убедена, че няма да е праволинейно движението й в кариерен план. И не мисля, че това е лошо. Преди години, когато беше още в началното училище, на семейна сбирка наш роднина (много уважаван психолог с дългогодишен опит) дълго разговаря с нея. Накрая дойде при мен и ми каза: "Имаш рядко дете, много е самостойна, не се опитвай, моля те, да я вкараш в твоя план. От тук нататък много избори няма да ти харесат, но ако не ги уважиш, ще я загубиш." Тези думи са се забили като карфица в съзнанието ми и съм изключително благодарна на *, че на няколко пъти ми прати дребни "изпитания", провалих се и осъзнах значението им.

# 723
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Аз пък за помощта да питам. Опитвам се да подам през е-портала, следвам всички стъпки, но вече три пъти натискам "подаване на заявление" и три пъти ми излиза съобщение " възникна проблем при регистриране на заявление receiver is missing, моля опитайте отново". Някой успял ли е да подаде от там? Аз ли бъркам нещо или само на теория може онлайн да се подаде?
Явно имат някакъв проблем, на мен ми изписа същото.
Ще пробвам пак другата седмица.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
аз изобщо не виждам свободните места за трето в руо пловдив


Гита Ог, ти в кое руо искаш да подадеш? Мисля, че подаването е от понеделник.

# 725
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
През сайта на НОИ, не РУО. Иначе съм в София.
Свободните места днес трябва да ги обявят. Поне на сайта на РУО-София така пише.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 09:27 от Гита Ог

# 726
  • България, София
  • Мнения: 1 766
magi_sveta, стискам палци за ТУЕС, щом това е най - на сърце на сина ти.
Хората могат да си се чудят колкото искат на разнопосочните интереси, но в това няма нищо лошо. Нима и големите нямат интереси и влечения в най - различни области?
От сърце пожелавам успех Hug

desita_g, много неприятна случка. И планове се провалят така. Но пък явно сте се разминали по - леко. Като чета какво е станало, можеше много по - лошо да пострада девойката. Бързо да минават натъртванията и охлузванията. И спуканото да заздравява. Тя е герой щом с патериците се е катерила по стълбите.

А за изборите на големите, Пенсионирана русалка хубава думичка е подбрала Simple Smile
Не виждам нищо лошо след години практикуване на една професия, човек да си даде сметка, че не му носи радост и удовлетворение и да я смени, като инвестира време в съответното обучение. Имам доста примери около себе си с приятели и близки и ги намирам за вдъхновяващи . Сестра ми също реши, че от есента ще учи социално дело (поне така превеждам Soziale Arbeit) и иска да се занимава в тази сфера занапред. Живее в Германия, там завърши информатика, работи по специалността си, но не е удовлетворена от работата. 
Та не трябва нито да е странно, нито да се мисли, че е късно за промяна. Само живот и здраве да има Simple Smile

# 727
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Гита Ог, иланг-иланг...за две различни неща пишете. Едната подава документи за семейна помощ, другата търси свободните места за трето класиране.

# 728
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Ала Бала, от любопитство погледнах линка в подписа ти. Може ли да ме осиновиш? Wink

# 729
  • В реалността
  • Мнения: 214
Какви докумети трябват за подаване на  първа лична карта? И може ли само с единия родител?
Може, да, трябва акт за раждане

Да добавя, че трябва да се носи и международния паспорт, ако има. И си пуснете бърза поръчка, защото на мен предварително ми бяха чекнали обикновена.

# 730
  • Мнения: 2 968
За изборите да кажа - много малко са децата, които знят какво искат в седми клас. И аз не знаех. Казвала съм колко различни са децата ми - та голямото с големия избор не знаеше. Искаше математика или рисуване, ама може и езикова Frowning три различни неща. Е, на рисуване ходи цяла година, даже не отиде на изпит щом видя, че е приета в НПМГ. Ей тъй, бе, за какво ходи цяла година. Рисува страхотно и до днес. Сега всеки ден сменя държавата, в която иска да продължи да учи, поне какво май реши.
Малкото не си дава зор от към учене. Беше категорична в избора си обаче - английски основен език и втори испански, немски или френски в краен случай. Така си подреди желанията, сбъдна и се най-желанито английски с немски. Аз се надявах да влезе с първи испански, защото го е учила и да си го доучи да не хвърля на вятъра това, което вече знае, а тя не ще и да чуе повече за него. Доволна е от всякъде, а аз и завиждам за това, че винаги знае какво иска. Дори, като пазарува отива за едно точно определено нещо и не взима друго ако го няма, само за да не е с празни ръце. Кака и в мола е, като луд с картечница. Та така - едни знаят какво искат от малки, други не. Най-важното е да се припознаят в училището си и да са щастливи там. Да им останат едни хубави спомени от гимназията. Пожелавам го на всички деца. Дано са щастливи с новите си училища и дано те да ги вдъхновяват да учат и стават по-добри хора.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 19:29 от Iseis

# 731
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Аз пък за помощта да питам. Опитвам се да подам през е-портала, следвам всички стъпки, но вече три пъти натискам "подаване на заявление" и три пъти ми излиза съобщение " възникна проблем при регистриране на заявление receiver is missing, моля опитайте отново". Някой успял ли е да подаде от там? Аз ли бъркам нещо или само на теория може онлайн да се подаде?
Явно имат някакъв проблем, на мен ми изписа същото.
Ще пробвам пак другата седмица.
Мислех на лично да ти пиша, но реших тук, защото може и други да има. Свързах се с контактния център и ми показаха грешката ми. Не бях попълнила от падащото меню горе към кое ДСП насочвам заявлението. Свалих и попълних отново и вече всичко е ок, изпрати се.

# 732
  • София
  • Мнения: 14 783
Като идиот да попитам - заявлението на компютъра ли го попълвате и изпращате или написано на ръка и после снимано. Как се подписват родителите в първия случай?

# 733
  • Мнения: 2 710
Уф, много е далече от темата за 7-ми клас, но като говорим за избора на големите ми нахлу в главата един необикновен казус. Стар приятел със семейство, дете и кариера, като стана на около 40 реши, че иска да е жена. Облича се като такава, но до къде е стигнал с другите неща, не знам. Колко по-лесно е лекар да хване химикалката.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 13:03 от Monza

# 734
  • Мнения: 1 814
Понеже попълвах скоро за помощ за  бебето, да си кажа - каквото мога попълних на компютър, принтирах, подписах собственоръчно и изпратих сканирано. Не помня имейл адреса, на който го изпратих, но явно е бил същият. Отговориха много бързо по телефон и изплатиха в рамките на срока, който казаха.
На мен ми е интересна настоящата дискусия. За едно дете е по-вероятно да има няколко страсти или въобще да няма, отколкото да знае точно с какво ще се занимава през останалата част от живота си. Аз знаех, че искам да уча право от втори клас. Явно съм се повлияла от някой адвокатски филм. Всички ми се чудеха, защото нямаме юристи в семейството и си мислеха, че ще мине. Майка ми, с МГ и финанси, се опитваше да ми пробутва математиката дълго време...в крайна сметка си завърших това, което си бях навила на пръста и сега си го работя с голям кеф...обаче имам колеги, които не изпитват удоволствие от работата си. Те са такива, които са го учили заради родителите или защото е престижно...Моите деца са от тези, които не знаят какви искат да станат. Големият ми син има един изявен талант и това е спортът. Още от първия спорт, с който се захвана, се виждаше, че възприема изключително бързо. Има много висока двигателна култура. Съответно ролята на мен и баща му беше да направим така, че да не се лашне в посока професионален спорт. Не ме замеряйте с камъни, просто съм видяла повече провалени съдби от амбиции за професионална спортна кариера, отколкото Федереровци познавам на живо. Та спортува си детето, но винаги сме гледали това да не пречи на ученето. От предметите в училище най-голям интерес проявява към математика и информатика. Обаче не знае дали иска да програмира. Не знае и какво иска изобщо. Очаквам да го осъзнае все пак към десети клас и се радвам, че попадна в училище, което може да му даде нужните знания в каквато и област да са те
Маги, стискам палци и се вълнувам с вас Hug

Общи условия

Активация на акаунт