Искам да живея в собствено жилище!

  • 3 525
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Това искам и аз.Собствен дом в който да се чувствам като у дома си.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 038
Това е и моята мечта Tired
И моята Sad, не виждам начин да я осъществя.

# 17
  • Мнения: 1 006
Даа, момичета, и моята мечта е за собствено жилище....
Колкото и силно да звучи, мисля, че именно невъзможността да се снабдим тук с такова и ситуацията в БГ с наемите и наемодателите, е много силен довод за емиграция.....
Обичам си родината, ама явно тя мен не ме обича Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 3 500
А ние живеем  под наем в една гарсионера тримата.Мечтая за собствено жилище по-силно от всичко.Обаче, като се замисля не е ли дома ти там, където е семейството ти и обичаните от теб хора........

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 13:14 от Selia

# 19
  • Мнения: 2 180
И аз искам да те успокоя с думите, че поне не се налага да плащате наем. Ние сме под наем и това е основната причина да не искам дете все още. От друга страна няма изгледи и за собствено жилище....А с влизането в ЕС наемите ще скочат още повече! Немислимо е! Жилищата ще поскъпнат още малко спрямо сегашните нива, но кредитите ще са с по-ниски лихвени проценти.

# 20
  • Мнения: 2 494
И аз се присъединявам към мечтаещите!
А за това, че нищо не ти се купува или прави за този апартамент, ами, като че ли аз съм писала постинга!
Ние живеем в една къща със свеки, но сме отделно, в смисъл с отделно домакинство-имаме си кухня и стая+баня и тоалетна,тесничко е много, но все пак е самостоятелно. Вечер си заключвам и никой не ме безпокои. Но проблема е, че всеки ден се нервя, защото все някой за нещо идва за нещо или искат ние да ходим у тях да видят малката и всъщност все сме смесено. Кофти, ама като сме врата до врата какво да направя......
От време на време казвам: няма да идваме тази вечер ще сме си само тримата-и хоп някой се обидил, ама това в най-добрия случай, обикновено те идват!

Не виждам шанс да си купим апартамент, сега има възможност една къща на баба му и дядо му на мъжа ми да стегнем, ще я препишат на нас, ама сега никой не живее и е за основен ремонт. Може да ни излезе колкото нов апартамент и колко пари ще трябват, не ми се мисли..............дали вообще някога ще стане, незнам!

Пожелавам ви да имате този шанс, някой ден и то в близко бъдеще да си имате собствено жилище!   bouquet

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 13:32 от megan@

# 21
  • Варна
  • Мнения: 365
И аз се присъединявам към мечтаещите. Ние живеем заедно със свекър и свекърва(едно домакинство). Проблемите идват покрай детето. Все ми дават акъл как да го облека, да не съм го къпела сутрин, да го сложа да спи незнам къде си....естествено аз правя каквото си искам с детето си, но после им гледам нацупените физиономии и се караме с мъжо заради тях.
Пожелавам на всички, включително и мен някой ден(скорошен) да се уредим със собствен дом Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 381
Това е моя мечта отдавна. Тази седмица дори проверявах за схемите за плащане на жилище в стреж. До пролетта трябва да измисля/им начин как да си купим нещо. Хазяйката ще ни вдигне наема и не ми се мисли просто. А и ако ремонтираме квартирата, която има нужда от козметични неща, но и те струват пари. Тя вероятно няма да ни ги приспадне, защото си има нейни големи разходи...    Twisted Evil

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И мисля, че влизането в ЕС ще влоши нещата. Rolling Eyes
И аз така ги виждам нещата.
Все пак пожелавам на всички да се сдобият със собствен дом  Hug

# 24
  • Мнения: 3 268
Пожелавам ти от сърце един ден да имате собствен дом и съм сигурна,че това ще стане.Ние допреди две години живеехме на квартира и сега сме в нов,наш дом.Страхотно е!Вариант да сте си самостоятелно е квартирата,но зависи от финансите все пак.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Ние имаме собствено жилище / съпругът ми има /, но живеем със свекърва ми и .... предствяте си какво води след себе си такова съжителство - конфликти ... Confused

# 26
  • Мнения: 656
Това е и моята мечта Tired
И моята....

# 27
  • Мнения: 5 468
И мисля, че влизането в ЕС ще влоши нещата. Rolling Eyes
И аз така ги виждам нещата.
Аз съм от оптимистите, дето вярват, че ЕС ще пооправи нещата. Мисля, че ще оправят банковите ни закони и всеки човек от средната клАса ще може да тегли жилищен кредит, както и да го изплаща. Защото сега кредитите са за богатите. Вноските на месец са непосилни, дори и ако работят двамата съпрузи. По 600-700 лв. на месец /ако не е и повече/, ама колко трябва да ти е заплатата тогава? И това 20-25 години... всеки месец. И ипотека да направиш на жилището, което купуваш+ някое друго да ипотекираш, ако искаш 90-100% от цената на жилището, което купуваш. И накрая ще станем клошари.
В Америка, каква банкова система имат, какви са им законите, че всички живеят с кредити и си ги плащат?! Там, ако работиш, нямаш проблеми с вноските. Тука, ако не си бандюга, наркопласьор или един дявол знае какъв - забрави за такива благости...
За това се надявам поне да оправят това с кредитите в тази наша държава.

# 28
  • Мнения: 2 180
Ню, надявай се. Все пак надеждата умира последна....Нещата ще станат още по-зле,вЕрвайте ми. Tired

# 29
Тъпо е да го наричаме само мечта, нали?! Все пак в днешно време не невъзможно да си купиш жилище. Може би затова не се примирявам с това положение защото знам, че има начин да се живее и по-добре. Човек не трябва да се отказва и трябва да преследва целите си докрай Simple Smile  Благодаря ви за подкрепата. И аз ви пожелавам същото Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт