Мами в Италия - част 25

  • 14 508
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 427
Мацки,да ви питам нещо,току що ми се обадиха братчедките на Фло,че имат проблем с компютрите и интернета.Значи,те са с два преносими.Единия е с Аличе АДСЛ,безжична е връзката.Другият обаче не успява да се конектне изобщо,въпреки че са се мъчили доста,просто не ще и да чуе за пасуорда.И двата обаче поединично успяват да се свържат.Какво трябва да направят че да се свържат и двата едновременно.Аюто,помагайте че ще се избият у тях. Crazy

# 211
  • Мнения: 2 379
Честито piccolina!
Ама аз съм много зле - първо се чудех каква е тази стрелка - така ли изглеждат сега новите тестове  Shocked . И друг прост въпрос - каква е тази фетална морфология, при която и полa могат да определят!  newsm78
Мерси  bouquet
Ух, намери кой да питаш Laughing Ама това вече го знам, де.
Това, което в България наричат фетална морфология всъщност е много подробно ехографско изследване. Гледа се бебето на 3D ехограф, като се мерят разни мерки - череп, бедрена кост... също така разглеждат органите. Служи най-вече за радост на майката Laughing или (сега сериозно) ако, не дай си Боже, има някакви проблеми и малформации, биха могли да се видят. Лекарят, който гледа също би трябвало да е добър специалист. Не се прави от всички гинеколози.
В Италия също правят този ехограф, ама имаше съвсем различно име... обаче сега не се сещам newsm78

# 212
  • Мнения: 2 427
Лени,няма нищо общо с това.Аз отдавна те подозирам теб,нещо много разпитваш ти на тази тема!А и онази тема,как се посрещат бебетата в чужбина,направо ми понамириса на такова.Ама нещо ме обезкуражи като каза че ще ни съобщиш чак в 8-мия месец.
И аз имам бесни предмензисни състояния,направо в сравнение с тогавашното ми хормонално изкукуригване,бременните ми фири са розови.Фло като барометър отчиташе три дни преди цикъл съдейки по настроенията ми. Confused

# 213
  • Мнения: 2 379
Влади, мерси и на теб, душа Hug
Аз толкова много имам да питам Crazy Много ще ми е хубаво, ако се питаме и си отговаряме!
Таткото реагира подобаващо Simple Smile Страхотни изненади нямаше, понеже заедно купувахме и правихме теста. Аз тогава бях много нервна и той съответно се опитваше да е максимално спокоен и уверен Sunglasses. Иначе много се радва, само разни мечти и планове са му в главата. А пък като излизахме веднъж в парка с Дирокови и Джулия, така се разнежиии. Така се беше размазал, че трябваше да си го събирам от пода Mr. Green Голямата му мечта е момиченце, ама да видим какво ще му сервира лошата му жена Twisted Evil

# 214
  • Мнения: 907
Това, което в България наричат фетална морфология ...
Ох, това ли било ... Ами да тук го правят в 5 - 6 месец. И си го прави гинеколожката, какви са тези записвания. Или няма всяка гинеколожка при вас ехограф в кабинета - тук само това правят. Ето 3 месеца - 3 пъти ще го гледат моето бебче.  Rolling Eyes

# 215
  • Мнения: 2 379
Ами май всички имат ехографи. Поне моят си има, ама не е такъв джиджав Crazy

# 216
  • Мнения: 2 427
Меги,добре те е информирала Пиколина,само че както вече ти каза и тя,могат да се видят само очевидни дефекти...
В БГ се прави около 16 седмица,тук при нас 21-22.
На италиано е морфолоджиа фетале или езаме морфолоджико.
Моя гинеколог такава пара ми беше дал да търся друг гинеколог по морето ,който да ми направи това изследване че аз намерих една,уж добра,която освен екото ми направи и един преглед и едва не ме изкорми.Как задържах бебето в 5 месец без да абортирам не знам!После чета една дъъъълга НОТА БЕНЕ в която обясняват как този вид изследване описва единствено големите малформации.И си викам е за к'во беше цялата тази гимнастика?!
 Nessuna informazione viene fornita sullo stato di organi ed apparati non specificamente menzionati.Come peraltro  non è possibile mai ed in nessun modo diagnosticare patologie della cute,sottocute e degli annessi cutanei.
NON puo mai ed in nessun caso diagnosticare sindromi genetiche e/ocromosomiche.......

# 217
  • Мнения: 907

Е, застраховат се, ясно. Ей чак сега виждам че е 3Д. Не съм правила такова нещо - ще взема да питам правят ли някъде тук.

# 218
  • Мнения: 6 167
влади и други онлайн готвачки италиани!
преди малко ми връчи моя съпруг финокио 2 глави от съседа  Sick
за момента единственото, което се сещам да направя е, че я нарязах едната на филии и сега я варя.
и после кво!?
дамиано не бил капаче ( естессстевено)

# 219
  • Мнения: 3 388
Lennie, ние финокиото го хапваме сурово, но по принцип не го обичаме много. Иначе свекърва ми го слага във фурната / разделено  на пластовете му/ и го пече, поръсено с галета и малко зехтин-много вкусно става  Peace

# 220
  • Мнения: 2 379
Лени, вареното финокио можеш да го използваш като гарнитура към месо примерно. Само или заедно с други задушени зеленчуци.
Моята свеки винаги го вари цяло, не го реже. И го вари в подсолена вода.
Аз много обичам, когато после го плесне в едно тиганче за малко, без да добавя мазнина, ами само го ръси с малко настъргано сирене и то се разтопява, а финокиото тук-таме мъничко се запича.

# 221
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен пак:)

Ани,права е Лени,че треА да се Фнимава скилцата,макар че не съм за диетите по време на бременност!
Между другото металната морфология се оказва просто обстоен преглед на всички органи и се гледа на прецизен апарат т.е висока резолюция(май така се казва)...в Бг не знам що му викат 3Д....да,апаратите,скоито се гледа имат и 3Д и 4Д функция,но прегледа протича като на нормален видеозон и ако не поискаш да пуснат 3Д функцията може и да не го видиш на 3-измерно изобръжение!(аз пак с безплатните съвети,ама разпитвах доста)

Лени,аз имам афинитет към чантички и кутийки  Blush

А исках да ви питам простичките неща,които ни дразнят...мен например ме дразни трачата от щипката на изсъхналите дрехи,вие сте?

Айде прихващайте...ние ще прихващаме от последващата партида  Joy

Още нещо исках да пиша  newsm78

Лека засега  Mr. Green


# 222
  • Мнения: 1 100
Ех, 4е Хубавоооооооооооооооооо Heart Eyes

4естито Пиколин4е, лека и безпроблемна бременност пожелавам Hug
Ух как се зарадвах, съвсем ни се обеби темата Crazy

Зна4и : сега е ред на Бимби4, после Влади, Макдирок4ето и Пиколина накрая Thinking нали. Пък може и други попълнения да има междувременно Peace

Ей малко снимки от нас http://good-times.webshots.com/photo/2679818710093247097YvJTwj  (последните от неделната разходка на езерото в Тревиниано)

Ленски, да ти кажа, 4е гледах снимките от сайта ти , изкуШения разни: да съм му на Дамианко на местото: много хубаво си го гледаШ...Много приятна атмосфера лъха ( и не само от гозбите)...направо да ти скокне 4овек на гости да го погледаШ Flutter

Аз от днес съм го ударила на глад : 4 килца Ще боря със салатки и tapis roulant Embarassed Добре, 4е си влизам във вси4ки дрехи поне Mr. Green само са ми малко по....впити4ки Embarassed Ша са оправим, де Ще идем Crazy

Хайде до после дами, целувки на вси4ки ви от нас  bouquet

# 223
  • Мнения: 2 804
Ление , финокио аз правя на салата или нарязано на 4 в тенджерата с месо и зеленчуци .
Придава вкусен аромат , но аз не го ям всичкото е за мъж ми .
При една жена дето работех на времето го правехме така :
вариш в леко солена вода , като стане почти готово го отцеждаш режеш на дебели ивици и редиш в тавичка 1 ред поръсваш пармиджано и заливаш с бешамел така правиш няколко реда .
Накрая покриваш с бешамел и кашкавал и запичаш във фурната .

# 224
  • Мнения: 154
Дани и аз така го правя Финокиото, става супер, а като чуя  тази думичка  се сетих за  една друга  Embarassed Blush , няма да казвам с коя, за да не се изложа пред вас  Crazy

Денисче, супер са снимките бебока също  Sunglasses Laughing нямаш нужда от диетки, така си си добре, я не се мъчи и си хапвай....
Ау не знаех за   Макдирок4ето, извинявам се за закъснението, желая й Лека бременност   bouquet
Също и на Пиколина !

Ами това е мацки, аз не можах да си намеря копър в Еселунгата и съм много нещастна  Confused тиквичките ще си ги хапна без копърче....... Sad

Лени, аз вечно със закъснение  драга,  ей сега от поста на Денис ти разгледах сайта, ами нямам думи, ти си страхотна била, какви са тия гозбии... лиги ми потекоха, комплиментиииииии !!!!!!!!
Хайде, бегам да ям.....  Stuck Out Tongue
Лека вечер Дами, винаги ми е приятно да пиша тук при вас  Hug  bouquet
До скоро !!!!

Общи условия

Активация на акаунт