А имате ли си каси4ка ?

  • 1 711
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 370
Имам една голяма кутия от кафе, но спестяванията ми стигат само до купуване на колинг карти Wink

# 16
  • Мнения: 4 629
Алекс си има 2 касички  Simple Smile За сега само трупаме  Grinning. Ще изчакаме той да порастне и сам да си купи нещо

# 17
  • Мнения: 6 167
мъжа ми има едно прасе, което му е на бюротои  където си слага монети.
за 3 месеца преброихме 180 евро.
това ме стимулира и сега слагам в прасето всяка монета от 2 евро,
която ми попадне. от 2, защото се срещат по-рядко. май.
та, като видя 2 евро на монета и ги пускам в прасчо.
мисля,че до края на годината ще сме си спестили
парички за застраховка на едната кола за следващата година.
не е малко!

# 18
  • Мнения: 1 526
Хубава идея! Аз не съм от спестовните, но пък може да науча дечица!

# 19
  • Мнения: 3 478
Имах събрани буркани преди години. Така се бях оляла, че мъжът ми ходи до банката с куфарче да ги носи. Бях събрала $2000, вложих ги.
После решихме, че е много работа и спрях да събирам. Сега малката има касичка прасенце. Тъкмо даже и я извадих онзи ден и мисля да почваме да я пълним. Ще има какво ли не да и се купува от тук нататък, така е много по-интересно Peace.

# 20
  • Мнения: 3 098
Имаме си каси4ка,да. GrinningЕдна наша братов4едка й я подари един ден.Тя е една феи4ка с голямо тумба4е и вътре се слагат монетитe.
Само дето малката не е фенка на монетите,ами си предпо4ита банкноти.Ако някой й даде монети за каси4ката,тя му казва"Тези не,дай от другите". Mr. Green
Навремето аз имах много готина каси4ка,но там слагах само жълти стотинки.Най_ми харесваше да си спестявам пари4ки в една стара у4ени4еска 4анта. Peace

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз едно време си имах една бутилка от бърбън дето си пусках по 10 и по 20 ст. и доста пари4ки се бяха събрали ама не помня за какво ги похар4их. newsm78 Rolling Eyes
На Джулия и купихме от Бг един много сладък глинен жираф и тя си пуска вътре по4ти вси4ки центове,които баЩа и вади ве4ер от джобовете си. СтраШна е,Щом види стотинки тук или там веднага ги прибира,на мама спестовницата. Blush

# 22
  • Мнения: 6 167
Аз едно време си имах една бутилка от бърбън дето си пусках по 10 и по 20 ст. и доста пари4ки се бяха събрали ама не помня за какво ги похар4их. newsm78 Rolling Eyes
На Джулия и купихме от Бг един много сладък глинен жираф и тя си пуска вътре по4ти вси4ки центове,които баЩа и вади ве4ер от джобовете си. СтраШна е,Щом види стотинки тук или там веднага ги прибира,на мама спестовницата. Blush

имам една приятелка, която научи/или той по природа си е спестовник, като Джулката - събира стотинчици, прави си сметка.
Марти си има прасенце.
сега е на 8 или 9 ( не съм сигурна) - миналия месец майка му и той (  Wink) заедно решиха, че той вече е достатъчно голям да има дебитна карта.

и така Марти влезе в банка със своето прасе, отвори си сметка, има си карта.
чуства се голям и отговорен.
според мен това е мн. възпитателно, защото децата не осват на ниво 'касичка' и игрички
а им се показва, че следва следваща, по-сериозна стъпка.



# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Даааааа, ама рядко се пускат парички в нея  Sad Но... все пак е начало... Wink

# 24
  • Мнения: 7 605
Сърфлайн, коя е таzи банка? Споменатата процедура е от Комерцбанк, ама ги смених и да си приzная, в новата не zнам как е  Embarassed

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Кларка какво направи бе 4овек .. по4вам и аз да събирам така .. това междудругото е страхотна идея .. да събира6 за пътувания Simple Smile
Марибел Ани е малка , но ве4е знае кое и какво Simple Smile
МиссЗ кажи каква е технологията на такова събиране ..аз  4ак толкова не мога да се "въздържа"  Laughing

# 26
  • Мнения: 2 825
Татяна, питай в банката да ги обмениш. При нас дават едни силиконови пакетчета, за всеки вид монети отделни, в които влизат точно определен брой. Пълнят се и се броят много лесно.  Peace

А пък тук трябва да ги броиШ (50 броя) и в банката ти дават едни лист4ета и после zавиваШ монетите в тях, та става като руло. И не стига 4е имаШ цялата работа да върШиШ, но и ти отдържат пари zа преборяването  #Cussing out  и 4ааак няколко седмици по късно си полу4аваШ кинтите на сметката. Много скапана система тук, zа това и не си правя труда.... Ще вzема да пътувам zа Испания  Crossing Arms

 Shocked Shocked Shocked Направо се шокирах, че в Германия е такава системата. Взимай стотинките и идвай в Испания  Wink
Ани, те парите за друго бяха предвидени, ама то като не стана ... така ни дойде идеята да събираме за почивки. Ако почнете от сега да събирате всички стотинки, гаранция лятото можете да изкарате една страхотна ваканция с тях  Peace

# 27
da da Simple Smile
v ednata sa knijnite..............
v drygata monetite....
lo6oto e 4e 4esto gi otvariame/izprazvame i kupuvam novi kasi4ki Blush

kak da se sdarja neznaia newsm78

# 28
  • Мнения: 7 605
това ме стимулира и сега слагам в прасето всяка монета от 2 евро,
която ми попадне. от 2, защото се срещат по-рядко. май.
та, като видя 2 евро на монета и ги пускам в прасчо.
мисля,че до края на годината ще сме си спестили
парички за застраховка на едната кола за следващата година.
не е малко!


Това е хубава идея, Ще търся и аz едно прасенце  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 914
Имаме си касичка за "жълтите"центове... и дори миналата година като ги превърнахме  в пари за харчене, бяха около 20 евро Crazy Party

Общи условия

Активация на акаунт