На море в България 2021 г.! - 4

  • 50 054
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Семейство с две деца сме на 7 и 9г. къде най-разумно да похарчим средата на август към 150лв. на ден на нашето черноморие. Не сме толкова претенциозни просто искам да получим максимума за парите си да е хубав плаж, възможно по-близо до него, басейнче и някакво хранене закуска и вечеря примерно да има къде да се разходим вечер крайбрежна, паркче и т.н.
Мисля, че 4 човека ще ви е трудно с тези 150лв.Спането влиза ли в тази сума?Ако влиза ще е почти невъзможно, освен ако не карате от време на време на сандвичи или домашно приготвена храна в хотелчето /квартирата като салатка и мезе. Като по-нискобюджетни места мисля са Черноморец, Крайморие, Царево, Ахтопол или някъде на бунгала.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 3 783
В Поморие има много приятен манастир Свети Георги, има интересна история. Построен е от турчина Селим бей, който след като се излекувал с лековитата вода бликаща от извора, приел християнската вяра, построил малък параклис и дарил цялото си богатство на манастира. Разгледайте го, може да Ви допадне. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 12 027
Семейство с две деца сме на 7 и 9г. къде най-разумно да похарчим средата на август към 150лв. на ден на нашето черноморие. Не сме толкова претенциозни просто искам да получим максимума за парите си да е хубав плаж, възможно по-близо до него, басейнче и някакво хранене закуска и вечеря примерно да има къде да се разходим вечер крайбрежна, паркче и т.н.
Мисля, че 4 човека ще ви е трудно с тези 150лв.Спането влиза ли в тази сума?Ако влиза ще е почти невъзможно, освен ако не карате от време на време на сандвичи или домашно приготвена храна в хотелчето /квартирата като салатка и мезе. Като по-нискобюджетни места мисля са Черноморец, Крайморие, Царево, Ахтопол или някъде на бунгала.
Преди седмица бях сама с две деца на 7 и 11 в Несебър. Семеен хотел на тихо място с изглед море, близо до свободната зона, парка и стария град. 5 нощувки за трима ни - 242 лв. Обядвахме в заведение над плажа - за 40-50лв спокойно може да се нахрани семейство с две деца, на мен обедът ми излизаше 23-30лв. Не говорим за тежки софри, а за таратор, готвено, сокче, бира, салата. Сутрин има откъде да се вземат закуски или да се хапнат палачинки. Вечер моите караха на дюнери и пица. Ако не се търси ол инклузив и някакъв лукс 150лв/ ден не е непосилна сума. Ако е за идеята на море и бюджетът е съвсем свит, може и на сандвичи и пица да се изкарат няколко дни.
В стария град има какво да се види, вечер има приятни места за разходка, има нещо като лунапарк, ама 5 минути на бънджито са 10лв, за сравнение в Русе е 5лв в мола. Има и малък аквариум, там входът е 5лв/ човек.

# 78
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Включвам се с положителен отзив за Тiara beach, Слънчев бряг.
Много чисто и поддържано, приветлив персонал, добра храна (вкусно сготвено и разнообразно), няколко водни пързалки за децата, площадка, анимация, вътрешен детски кът. Въпреки, че хотелът беше сравнително пълен, нямаше опашки и свършваща храна, шезлонгите край басейна също бяха достатъчно и във всеки момент можеше да откриеш свободни. Използвахме студио, което беше много функционално обзаведено и просторно, според мен напълно достатъчно за 4 човека. Изпълниха молбата ми за нисък етаж и плътен парапет заради дребния, имахме подготвена кошарка с лебедче от халии в него и телевизор, настроен на Nick Jr Grinning Хотелът е на 5мин от плажа и се намира в района на Министерски съвет, в тази част почиващите и тази година бяха предимно семейства. Паркингът се заплаща отделно по 15лв на ден (като цяло май почти няма хотели из Слънчев бряг с включен паркинг). Доволна съм като цяло от престоя в курорта. Не е като миналата година, определено има повече живот, но си има достатъчно място на плажа.

# 79
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Семейство с две деца сме на 7 и 9г. къде най-разумно да похарчим средата на август към 150лв. на ден на нашето черноморие. Не сме толкова претенциозни просто искам да получим максимума за парите си да е хубав плаж, възможно по-близо до него, басейнче и някакво хранене закуска и вечеря примерно да има къде да се разходим вечер крайбрежна, паркче и т.н.
Поморие, Равда, Ахелой? Ахелой само ако сте с кола, обаче. Миналата година в Марина Кейп беше чудесно и спане за четирима в апартамент беше около 60 лева (края на юли). Сега е малко по-скъпо, но пак е под 100 на нощ. За останалите 50 има къде да се хапне, а ако наемете апартамент - може и нещо в домашна обстановка да се сглоби за някое и друго хапване. От евтините места за хранене тази година сме страшно доволни от "Братя Сърбови" в Равда - препоръчаха ми го тук. Нормална вечеря за двама с напитките спокойно влиза в бюджет 15 лева, с децата предполагам ще е около 30.

# 80
  • Мнения: 3 505
Разбира се че вдигат. Не е измислен. И ние сме с резервация за там. Няколко пъти вече контактувах с тях.
Дано е така! На мен са ми съмнителни с тоя измислен телефон, който постоянно дава заето и с онуй невъзпитаното, което му поддържа сайта. Пращам ги в черния списък.
Е, аз се и върнах оттам. Също така, никога не са били нелюбезни с мен, също са връщали обаждане. Simple Smile
*Да допиша и за резервиралите в Панорама Китен. Имайте предвид, че в деня на пристигане имате включен обяд. Мисля беше от 12 до 14.30. Защото ние към 13.30 бяхме в Созопол и се чудехме къде да се мотаме и хапнем, та звъннах пак да питам от колко е настаняването и се изненадах за обяда.Отидохме към 14.00 или преди 14.00 не помня точно,  дори стаята беше беше готова и  влезохме  да  метнем багажа. Паркинга е много удобен , 4 лв на ден беше, със скоба или както там се казва.Ние постоянно излизахме с колата и не е проблем.Че знаете иначе как е в Китен с паркиране, запушване и тнт. Напускането в деня на заминаване е със закуска и до 10.00. Малко ранен час, досега все сме били до 12, ама нямахме нещо разлика или драма голяма.Оправихме се.
Явно не им е харесал моят номер и обратно позвъняване няма. Десетки резервации съм прявила по телефона на рецепция или чрез реставрационна фирма в сайта на хотел, такова чудо не съм вкждала. Както и да е, приключена тема са, не бих им ползвала услугите дори и без пари да ме канят!

# 81
  • Мнения: 103
Семейство с две деца сме на 7 и 9г. къде най-разумно да похарчим средата на август към 150лв. на ден на нашето черноморие. Не сме толкова претенциозни просто искам да получим максимума за парите си да е хубав плаж, възможно по-близо до него, басейнче и някакво хранене закуска и вечеря примерно да има къде да се разходим вечер крайбрежна, паркче и т.н.
Аз не мисля, че е толков непосилно, отварят в букинг и задавате вашите критерии, в грабо и ше ваучери за хотел атлант в Константин и Елена, с басейн е и предлагат закуск и вечеря, има и други хотели с по-нисък рейтинг, но миналата година си имаше хора, например хотел Корал, Глория, в същия курорт. Успех и да споделите после!

# 82
  • Мнения: 38
Момичета, здравейте! Ако трябваше да избирате между Созопол, Приморско, Свети Влас, Китен и Поморие за море с бебе на годинка , къде бихте избрали? Също така искам да го кръстим в тесен кръг с кръстницата и мъжа и , ако може да препоръчате църква или параклис с интересна история около тези курорти.

Малко е встрани от питаните, но аз имам добри впечатления от Църква „Св. Успение Богородично” – гр. Царево - https://museumtsarevo.com/istoricheski-obekti/carkva-sv-uspenie- … no-gr-carevo.html
Особено, ако отец Стоян все още е там (а предполагам, че е). Разговорлив е, обича да разказва, отговаря на въпроси.
За земята, върху която се издига днешния храм, се предполага, че от древни времена е била дом за различни храмове през вековете.
Тук има и снимки: https://www.gramofona.com/burgas-obshtestvo/otec-stoyan-na-poriv … e-hramat-v-carevo

# 83
  • Мнения: 3 505
Някой може ли да сподели впечатления от апартаментите на веригата Форт Нокс Ризот? В Букинг са много висок рейтинг, но им се чудя.

# 84
  • Мнения: 143
Семейство с две деца сме на 7 и 9г. къде най-разумно да похарчим средата на август към 150лв. на ден на нашето черноморие. Не сме толкова претенциозни просто искам да получим максимума за парите си да е хубав плаж, възможно по-близо до него, басейнче и някакво хранене закуска и вечеря примерно да има къде да се разходим вечер крайбрежна, паркче и т.н.

Точно на такова място ще почиваме от 07.08. Бунгала Бийч хаус Кранево, на 50 м от плажа. 32 лв на ден на човек - нощувка, закуска и вечеря. Ползване на басейн в хотела им - на 100тина метра от бунгалата. За 150 лв на ден идея нямам къде другаде може да намерите. Успех в търсенето

# 85
  • Мнения: 1 164
Каква е цената на шезлонг и чадър в Синеморец?
Мисля, че на Белла Виста не са включени чадъри и шезлонги.

# 86
  • Мнения: 3 505
В топ сезон е малко трудно, но не е и невъзможно да се намери нещо за 150 лв. на ден, пък било то и с две деца. В стария град на Поморие почти всичко е близо до плаж, а апартаменти бол.

# 87
  • Мнения: 25 618
В Обзор също има евтини нощувки, в магазините и на пазара цените са напълно нормални. Така че спокойно можете да изкарате една по-икономична почивка.
Иначе гледам в нета разни оферти за нощувка с храна за по 30-40 лв. на човек, но не съм сигурна колко са читави.

# 88
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Как ще изкарат 4 човека със 150лв на ден, ако и нощувката е включена? Абсурд! Не го вярвам. Аз и съпруга ми не можем да минем само на салатка, карали сме преди години със сандвичи, гладен се е връщал моя мъж. От тогава сме на ол инклузив.

# 89
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Някой с отзиви от тази година за Маджестик - Слънчев бряг, че някои от последните коментари в букинг ме стресира, че едва ли не вода трябва да си купувам, а от понеделник сме там?

Общи условия

Активация на акаунт