На море в България 2021 г.! - 4

  • 50 052
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 951
Как настаняване в 11? Кога са си тръгнали хората преди това, кога е почистено? По принцип напускането на един хотел е до 12, а настаняването сред 14, за да има технологично време за почистване. Аз лично никога не бързам да се настаня от страх да не би да не почистят стаята.
Да, работата е там, че прочетох някъде из концепциите в агенциите, от които исках оферта, че настаняването е в 11 и реално стартираш с обяд, а напускането е в 10 и завършваш със закуска, а не като при всички останали - настаняване в 14 и напускане в 12. Но не мога да открия къде, а съм сигурна, че го прочетох. Нищо де, не е голяма драма ако пропуснем първия обяд  Laughing По-скоро ако пристигнем преди 14 ще ми се да пробваме да се настаним. Ще видим, бял кахър е това...

Благодаря, Fatalina, наистина пише настаняване 12-14, освобождаване до 11 :boquet:

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Удряйки чертата на морските почивки за последните години, за следващото лято май ще изберем място, което да е близо до плажа, да не е ОлИнк, но да има собствено заведение за хранене /за да избегнем да чакаме да се освободят места/. В последните 2 години съм разочарована от Албена и Зл.пясъци - нищо общо с онова, което беше и като изхранване и като условия /база/. Очаквам новата тема за 2022г, за да споделим кой какво е "намерил".
Петя, аз ето този хотел съм си набелязала. https://hotel-littoral.eu/ Ако догодина реша да го посетя, ще пиша отзиви.

По повод на този хотел Литорал, преди няколко години бяхме с женска компания там по препоръка на приятелка. Първо, едва го намерихме, а пътят до самия хотел беше ужасен. Второ, хотелът е изключително базов, тоест няма нищо, освен легло и баня и на нас ни се стори висока цената за това, което предлага. Миризмата на долнопробна кухня лъхаше още от входа и беше отблъскващо. Нямаше нищо наоколо от къде какво да си купиш. Нямаше опция за закуска Обслужването беше по стар маниер.. Намръщена леля. Плажът пред хотела беше неприятен, беше мръсно, неподдържано, с множество счупени мидички, които бодяха. Едва изкарахме 2-3 нощувки там. Мен лично ме беше гнус от всичко - банята не беше лоша, но леглата бяха гнусни... Имаше косми от коса по възглавниците. Имаше хубаво плажно заведение в близост (модерно и по-скъпичко). Точно до хотел Литорал имаше, обаче, друг хотел или комплекс, който изглеждаше много добре. Не запомних името, защото за нищо на света не искахме да се върнем там. След това отидохме на плажа Смокиня и ни се видя рай. С две думи - ако нямате претенции и просто искате стая за спане и море в близост, и нищо за правене, може да ви устрои хотел Литорал. Но ако желаете да се разхождате, да си купувате нещо, искате хубав плаж и т н стандартни неща, вероятно няма да е вашето място.

# 737
  • Мнения: 6 299
Благодаря за отзивът! Обаче пишете "... преди няколко години...". Аз следя отзивите от тази година и всичките са отлични. Ако изобщо реша да си сменя концепцията за почивка, бих го пробвала и то най-вече, заради това че е на самият плаж и все пак има заведение за хранене. Не сме от тези дето търсят дискотеки, барове, ресторанти, забавления и т.н. Търсим точно такова спокойно място.

# 738
  • Мнения: 2 524
То и аз щях да напиша , че този Литорал е май откъм входа за Градина откъм Червенка, в близост до комплекс св. Никола. Ако е така, все пак Червенка нямат канализация, да си знаете. При отлив откъм Червенка се вижда една тръба, отделно всичко е на септични ями.
Там е и само ако си с кола, защото за пазар и прочие трябва да се ходи до Черноморец (по-близо е отколкото Созопол).

Като ви чета и тегля чертата, особено на Русалка коментара за Белведере, май по-добре че не ходих тази година на море. За другата определено няма да резервирам на ранни, защото нищо не се знае. Май обаче заради детето и здравето на цялото семейство ще клоня без инклузиви. По-скоро някой забутан апартамент. Много ми харесва Приморско, но като видях това лято в какво се превърна, следя и групата им , нещо не е мойто. Толкова народ откъде се взе, чак да се чудиш.

# 739
  • Мнения: 143

Като ви чета и тегля чертата...За другата определено няма да резервирам на ранни, защото нищо не се знае. ..ще клоня без инклузиви….

Разсмяхте ме...Ние се отказахме от южното Черноморие, откакто след 4-ри годишно прекъсване /родих 2-ро дете/ с такова нетърпение отидохме в любимия Китен...и се озовахме сякаш на непознато място. Ахтопол и Царево, Приморско, Созопол...Вече не са места, на които бих си отпочинала. Преминахме на ОлИнк няколко години. Хареса ни. НО...и там измениха правилата си - предлагат много, плащаш много, а не го получаваш. Дали ще има промяна предстои да разберем.

# 740
  • Мнения: 744
Относно настаняването в Еврика ни пуснаха на паркинга към 11ч, когато се беше заформила вече голяма група румънци със собствен транспорт и ни настаниха веднага почти всички, тъй като стаите бяха готови. Напускането е до 11ч, като изрично е упоменато и напускане на паркинга в 11ч.
Кана в апартамента нямаше.
Не пробвахме азиатския и италианския ресторант, тъй като се изисква предварителна резервация, а сме с малки деца и преценихме, че ще пропуснем.
Риба имаше основно скумрия, калмари, разни варианти от такава сурова, не мога да обясня, защото не обичам. 😀

# 741
  • Мнения: 2 885
Относно настаняването в Еврика ни пуснаха на паркинга към 11ч, когато се беше заформила вече голяма група румънци със собствен транспорт и ни настаниха веднага почти всички, тъй като стаите бяха готови. Напускането е до 11ч, като изрично е упоменато и напускане на паркинга в 11ч.
Добре де, а кога са ви почистили стаите и как? Понеже все още стаите не се чистят с магическа пръчица, а на ръка.

# 742
  • Мнения: 35 110
Сигурно не е имало хора преди това

# 743
  • София
  • Мнения: 190
Ами просто предишните гости са освободили стаята по-рано. И тя своевременно е била почистена. Много хора напускат хотела доста преди крайния час за напускане. Нищо странно няма. И ние си тръгваме веднага след закуска.

# 744
  • Мнения: 744
Относно настаняването в Еврика ни пуснаха на паркинга към 11ч, когато се беше заформила вече голяма група румънци със собствен транспорт и ни настаниха веднага почти всички, тъй като стаите бяха готови. Напускането е до 11ч, като изрично е упоменато и напускане на паркинга в 11ч.
Добре де, а кога са ви почистили стаите и как? Понеже все още стаите не се чистят с магическа пръчица, а на ръка.
Апартаментът беше чист. Или не е имало хора преди това, или са напуснали след закуска. От днес мисля, че няма места за известен период от време, така че това с настаняване към 11.30ч едва ли ще е възможно.

# 745
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Към новата тема.......... Grinning
https://www.bg-mamma.com/?topic=1363413.new#new

Общи условия

Активация на акаунт