На море в България 2020 г.! - 3

  • 42 429
  • 756
  •   1
Отговори
  • В.Търново
  • Мнения: 6 656
Добре дошли в новата тема! SailboatNature Sun With FaceGift Heart

Списък на хотелите, за които миналото лято в темата имаше добри отзиви:

Скрит текст:
1. Алгара Бийч - Кранево
2. Сънрайз Ол Суит Ризорт - Обзор
3. Серенити Бей Сунео Клуб - до Царево
4. Марина Сендс - Обзор
5. Сънрайз Блу Меджик - Обзор
6. Рена Александрия Клуб  - Слънчев Бряг
7. Релакс - Приморско
8. Аркутино Фемили Ризорт - Аркутино
9. HVD Клубхотел Мирамар - Обзор
10. Магнолиите - ММЦ - Приморско
11. Цезар Палас - Св. Влас
12. Риу Хелиос Бей - Обзор
13. Риу Хелиос Парадайс - Св. Влас
14. Калиакрия Ризорт до Каварна, с. Топола
15. Вила Вили - Св. Влас
16. IHotel - Сл. бряг
17. Хермес Александрия Клуб - Царево
18. Грийн Лайф Бийч Ризорт - плаж Каваци до Созопол
19. Верамар Бийч - Кранево
20.  ДИТ Еврика Бийч Клуб Хотел - Сл. бряг
21. Централ - Кранево
22. Къща за гости "Съни Дрийм" - кв. Василико, Царево
23. Елена - Златни пясъци
------------------------------
Списък на хотели, за които е имаше както добри, така и не толкова ласкави отзиви:

1. Хотели Холидей Вилидж, Пеликан и Белвил - Комплекс Дюни
2. Приморско Дел Сол - Приморско
3. Емералд Бийч Ризорт и Спа - Равда
4. Казабланка - Обзор

Възможно е списъците да не са пълни, така че ако желаете, може да ги допълвате, за да може при пускане на следващата тема целите списъци да бъдат поставени на първа страница.
Старите теми:
Скрит текст:

# 1
  • Мнения: 1 067
Елена - Златни Пясъци, кой пък е дал положителен отзив ?
Евтина имитираща храна, възможно най-нискокачествена тоалетна хартия и още и още.

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 896
Записвам се с надеждата драмата ми с Ник Травел да приключи благополучно и юни да отидем на море!

# 3
  • Мнения: 674
Пропаднаха ни ранните записвания, сега искат да наводнят нашето Черноморие с чужди туристи от страни в които все още регистрират по 1000 нови случая. Как и за кога да организираме нашите почивки?

# 4
  • Мнения: 6 244
Хайде и аз да се запиша, въпреки, че тази година май ще се размина с морето. Поне да следя отзивите на тези, които ще имат тази възможност да отидат на море.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 455
Благодаря за новата тема. Да бъде или не, туй е въпросът!
Дано да го бъде морето Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 463

Няма да се наложи да спасяваме нищо с посещението ни на българските курорти. Първо, че ще си дойдат всичките чужденци и второ, директно от нашите данъци ще им субсидират полетите и/или част от цената на техните пакети. Дори изобщо никой българин  да не отиде по големите курорти и големите  хотели, те ще си бъдат запълнени както и до сега.
Ангелкова тази сутрин отново каза, че няма отменени полети от след 15.06., че са приели държавата да субсидира чартърните полети, да сключи споразумения със почти всички европейски държави и така който желае ще дойде безпрепятствено в България. Да отворят целите ресторанти. Да намаляват мерките все повече. Вече пресмятат колко % постъпления в бюджета се очакват от туризъм през това лято. Общо взето се обезмисля цялото ни стоене вкъщи, спазването на мерките и горко на хората от рисковите групи. За пореден път политиците предпочетоха парите пред живота и здравето на хората. Уж за това се бореха, пък сега загърбиха всичко и нямам предвид само политиците в нашата държава.
Първо, това, че ще си дойдат всички "чужденци", далеч не значи, че ще хукнат на море...пари от къде?
Второ, колкото и да махат мерки, толкова по-нежелана дестинация откъм сигурност ще бъдем; Платежоспособното по-възрастно, но и рисково население от Европа, дали ще му се рискува? Да не споменавам липсата на отпуски, също и финанси..щото и те са засегнати, все пак;
Ще дойдат тийновете на алкохолен туризъм...колко ще изкарат от тях?
Та сметките им ще излезнат като миналогодишните - криви Wink
Не знам кои и какви точно чуждениц ще дойдат, не след като не са си отменили полетите, е ясно че ще дойдат.
А дали сме сигурна или не дестинация, явно в техните очи сме сигурна, за това и Ангелкова каза, че точно така ни коментират в чуждата преса, че сме стараната със най-малко заразени и починали. Така сме се били и рекламирали за летният сезон като договорамя с Германия Франция, Австрия, Полша, Чехия, Унгария  и скандинавските страни.

Iseto6, точно това казвам и аз, че дори да не отиде нито един българин на почивка в България, то през нашите данъци ще им плащаме полетите и част от почивките.

И миналата година в началото на сезона бяха тръгнали с голямата кошница...ама остана празна Wink
А болднатото се отнася към момента с активните мерки - паднат ли въпросните, очакванията не са розови (дано не съм права де).

# 7
  • Мнения: 30 865
Няма да уважа и тази година българското Черноморие.

# 8
  • Мнения: 1 539
Благодаря эа темата!
Като обявяват откриване на сеэона от 01 юли, преэ юни ще бъдат ли отворени плажовете? Хотели или само къщи эа гости? Отпуската на ММ е юни и се чудя има ли къде да отидем?

# 9
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Всъщност аз виждам голям шанс за българския туризъм, който идва веднъж на 50 години. Ако действително дойдат толкова чуждестранни туристи (в което аз не вярвам), сега е моментът да ги убедиш, че точно ти си добрата дестинация. Тъй като обаче като се започне от готвачите, мине се през обслужването, почистването на стаи, смяната на спално бельо веднъж на 7-10 дни, през магазинчетата, в които английски никой не говори, нискокачествените продукти в стрийт фууда (за времето, докато си на плаж), невъзможността да плащаш с карта или пък менютата, преведени на развалени английски, немски и руски, съм скептик, че шансът, който се появява пред българските черноморски хотелиери ще се използва.

Говоря съвсем нарочно за простите неща, които не изискват масивни капиталовложения. Не споменавам пътища и инфраструктура, а най-вече за неумението да продаваш (не непременно лош) продукт и нежеланието да се вслушаш в желанията на клиентите си.

Ето това е побъркващото, ако човек се ядосва, и непонятното, ако мисли трезво и градивно. Защо?
Защо не сложат по един пос-терминал и не си декларират доходите? Защо не чистят? Защо правят палачинки с някакви готови смески от Метро, вместо с качествени продукти? Защо сипват течния шоколад Аро в кофички Нукрема, избелели на 3 сезона Joy?

Няма бизнес без ПРЕДВАРИТЕЛНО да се вложи нещо - пари, усилия, труд... Иначе мога и аз да опъна един щанд за палачинки и да ги мажа с конфитюр... Лошото е, че имам чувството, че често точно това правят...

Въпреки тези неща, аз си ходя на българското черноморие, имам причини да го правя. Но колкото повече неща развалят или започнат да се оливат, толкова повече ме прогонват.

При тъпия пример с картите - щях да харча много повече, ако във всяка будка можех да пазарувам с карта. Нямам навик да нося пари в брой, освен стотинки за супермаркет количка, не знам цените в България и ако съм взела 20 лв, ще похарча точно толкова. Иначе можеше да похарча и 30, и 40. Откъде да знам едно бяло фрапе 3лв ли е или 5. Ако се окаже 5, не сядаме в заведението, а си купуваме едно за плажа и пием двамата. С карта бихме си купили 2. Банкомати има на около 300+м, зависи къде си по плажа, а определено няма да мина 1км за едното кафе...
Нямам желание и да нося специално портмоне, само за да угодя на невъзможността на барчетата да предложат съвременен начин на разплащане... Опитвам се на другия ден да напасна парите, но докато напаснем точно на нуждите, почивката е свършила.
А един чуждестранен турист повече ли ще знае от мен цените, къде са  банкоматите и колко да очаква като цена на обедно меню (ако не е на ол инкл)? Мне, просто ще ни се чуди на акъла и защо, аджеба, не искаме да му вземем парите...

# 10
  • София
  • Мнения: 11 455
Благодаря эа темата!
Като обявяват откриване на сеэона от 01 юли, преэ юни ще бъдат ли отворени плажовете? Хотели или само къщи эа гости? Отпуската на ММ е юни и се чудя има ли къде да отидем?
Хотелите отвориха през м. май, плажовете ще отварят от юни, според мен - ще има къде да отидете.
Все пак, не всички хотели ще отварят през юни, а някои плануват въобще да не отварят. Трябва да звъните на  избрания от вас хотел и да питате.

# 11
  • Мнения: 2 058
Благодаря за новата тема !
Моята резервация още си стои , но има време до август .

# 12
  • Мнения: 2 866
Благодаря за новата тема. Ще следя с интерес.

# 13
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
От 1 юни отварят всички големи  плажове:  Зл.пясъци - Варна -  Обзор - Бургас - Сл.бряг - Созопол.  

  Морски сезон лято 2020  официално започва от 15 юни.  
За чужденци е 1 юли -  масово ще дойдат след тази дата....индивидуално  от 15 юни.

Това естествено са формални дати -  някои дори 4 звездни хотели на Обзор  още от  петък 22 май ще приемат първите си вече записани бг. туристи   - други ще отворят чак за 1 юли.

# 14
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 526
И аз ще следя с интерес развитието на ситуацията по нашето Черноморие. Ако действително правителството приеме такива непопулярни мерки като внос на чуждестранни туристи от рискови държави и дотиране на полетите им, смятам да НЕ подкрепям БГ туризма. Предостатъчна им е подкрепата, която дотук им оказвах във вид на стоене вкъщи, спазване на противоепидемични мерки и плащане на данъци, от които да субсидират международни полети.
И без това, Гърция отчита голям спад в заболеваемостта през последните седмици и може да се окаже, че там е по-безопасно да се почива.

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 13:05 от Скубиду

Общи условия

Активация на акаунт