На море в България 2020 г.! - 3

  • 42 664
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Плащането с постерминал задължително ли ще бъде по Черноморието или на отделни места?Няма да приемат пари в брой, така ли?
А като има скъсване на канализационната тръба на Варна , това замърсяване ще достигне ли до Албена или върви само на юг?Кадрите, които видях с водолазите, които са заснели изтичането на фекални води във Варненския залив са ужсани. Sad Дали и за това е измряла рибата около Варна?

# 16
  • Мнения: 890
Крайбрежните течения по нашия бряг на Черно море са в посока Юг. Малка е вероятността фекалиите да достигнат Албена, но от Варна до Обзор по плажовете ще е "Кой ми с@а в банските, че смърдя на кенеф".

# 17
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Страшна "реклама" пред света ни правят тези кадри с фекалните води. Интересно, колко ли чужденци ще привлекат с подобни "рекламни" материали?

# 18
  • София
  • Мнения: 5 946
А те гърците ще "отбележат" даже пълно справяне с короната скоро. То е ясно. Grinning Иди докажи после, че не е така. Ще кажат дойдохте си заразени. Важно е туристи да имат.

# 19
  • Мнения: 1 069
От 1 юни отварят всички големи  плажове:  Зл.пясъци - Варна -  Обзор - Бургас - Сл.бряг - Созопол.  


Toва в какъв смисъл ? Шезлонги, чадъри и барове ли ?
Щото сега е пусто, но не вярвам да ми правят проблем ако си опъна хавлията и чадъра.

# 20
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Страшна "реклама" пред света ни правят тези кадри с фекалните води. Интересно, колко ли чужденци ще привлекат с подобни "рекламни" материали?
Ами нали и тръбата за заустване на отпадни води и на Зл рибка се счупи, не било фатално казаха.Фаталина, дали я оправиха? Някак си комбинацията + кв ми дойде вповече.Аз няма да съм на Блу ориндж де...и ние май към Гърция ще предпочетем.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 765
Крайбрежните течения по нашия бряг на Черно море са в посока Юг. Малка е вероятността фекалиите да достигнат Албена, но от Варна до Обзор по плажовете ще е "Кой ми с@а в банските, че смърдя на кенеф".
Че то да не е за пръв път да има проблем с канализацията някъде по черноморието? Хората и почиващите са свикнали, особено през сезона има много почиващи, нормално е да има известно замърсяване. Варненци отдавна не ходят на градския плаж по подобни причини, освен онези на които не им дреме особено. Целият залив си е откровено зле лятно време през сезона заради многото туристи. За плаж се ходи извън града, например Кабакум долу-горе бива. Иначе ако минавате лятно време през Златните, качете се на северния им край, ако е топло времето миризмата е неповторима Simple Smile.

# 22
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
А те гърците ще "отбележат" даже пълно справяне с короната скоро. То е ясно. Grinning Иди докажи после, че не е така. Ще кажат дойдохте си заразени. Важно е туристи да имат.
Знам само, че имаха далеч по-сериозни ограничения от нас и повече тестове правят, затова съм склонна да им вярвам. Иначе и при нас няма гаранция - гледам ситуацията напоследък е: по-малко тестове - по-малко заразени.Hands Plus1

# 23
  • Мнения: 890
Че то да не е за пръв път да има проблем с канализацията някъде по черноморието?
Този случай е нещо много-по сериозно заради мащабите си. Интензивното развитие на фитопланктона ще доведе до недостиг на кислород във водата и много риба ще измре.

# 24
  • Мнения: 19 483
Аз тази година ще пропусна морето, отмених резервацията и ще се пробваме няколко дни на планина и басейн. Не ми се плажува г.з до г.з с чужденци с неизвестен здравен статус, че и като знам хигиената на плажовете у нас, сервизните помещения /където ги има въобще/, ресторантите и обслужването там....Че и цените до небето и тази година. Миналата година в Дюни имах хиляди забележки, а той е от най-хвалените курорти, смятайте на друго място какво е.

# 25
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Че то да не е за пръв път да има проблем с канализацията някъде по черноморието?
Този случай е нещо много-по сериозно заради мащабите си. Интензивното развитие на фитопланктона ще доведе до недостиг на кислород във водата и много риба ще измре.
Вече имаше репортаж на масово измиране на рибата във Варненския залив.

# 26
  • Мнения: 6 298
Страшна "реклама" пред света ни правят тези кадри с фекалните води. Интересно, колко ли чужденци ще привлекат с подобни "рекламни" материали?
Ами нали и тръбата за заустване на отпадни води и на Зл рибка се счупи, не било фатално казаха.Фаталина, дали я оправиха? Някак си комбинацията + кв ми дойде вповече.Аз няма да съм на Блу ориндж де...и ние май към Гърция ще предпочетем.
PureLovе, ами нищо не е правено по тръбата на плаж Златна рибка. До колкото съм запозната още текат процедури и разправии между община Созопол и фирмата изпълнител, кой е виновен за това, че тръбата изплува.
Освен това поне до скоро община Созопол имаше запорирани сметки, заради предишният кмет и нямаха средства сами да отремонтират тръбата. Нямат и капацитет да го направят, т.к. това си е сериозно проектиране и специфично строителство. Необходимите средства за подмяна също са огромни / 10 млн лв. и това преди 6 - 7 години, сега може и повече да са необходими/ и едва ли общината може да ги покрие. Ако фирмата изпълнител не признае за некачествено строителство, а явно няма такаво намерение, щом като се водят спорове все още, то скоро тръбата няма кой да я подмени или реконструира. Най-вероятно ще се стигне до водене на дела, които кой знае кога ще приключат и в чия полза.
А замърсяването във Варна няма аналог. Този кмет е за белезници, но както виждаме в България, до сега няма един осъден и виновен за нещо. Ето и вчера се оказа, че за замърсяването на питейната вода с уран в Хасково, няма виновни и разследването е прекратено! И Перник забравихме и т.н.

# 27
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Какво ще се случи с хората, пили вода с уран?

# 28
  • Мнения: 6 298
Какво ще се случи с хората, пили вода с уран?
Ами ще се види след 5 - 10 години.

# 29
  • Мнения: 890
Дано някак се размине еко катастрофа, защото не виждам как ще изчистят плажовете и водата пред тях от мъртвата риба.

Общи условия

Активация на акаунт