ДЕСЕТИ клас. Морски пръски, планинска прохлада - заслужен отдих и омайна наслада.

  • 44 899
  • 725
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 4 578
Jiema, моят син е мкд. От раждането е при Велковски, последните години го сменихме с Демирев от Здравето. Ние ходим веднъж годишно, часове има винаги, но сме с фонд.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 440
В професионалната паралелка на МГ няма музика и рисуване. Има 5 часа програмиране, икономика и предприемачество май.
Има ли някаква мода сред младежта да се чете Кант, Достоевски, Фройд?
Моят се опитва да чете, но признава, че му е много трудно. И как няма да е, да скочи от Дръндьо, на Идиот Stuck Out Tongue Winking Eye

# 317
  • Мнения: 4 076
На мен ми търсиха мнение за Аристотел и препоръки за поезия. На абсолютна почит е филмът Dead poets society.

# 318
  • Мнения: 896
Девойки, звучите ми като от някаква виртуална реалност 😳…

# 319
  • София
  • Мнения: 6 182
Има ли някаква мода сред младежта да се чете Кант, Достоевски, Фройд?
Моят се опитва да чете, но признава, че му е много трудно. И как няма да е, да скочи от Дръндьо, на Идиот Stuck Out Tongue Winking Eye
Е тоя път се разминаха тотално моята и твоят Joy
Аз тъкмо щях да питам има ли младежи, които се обличат според някакви "вайбове", които усещали в съответния ден. И ако не се отговори на тези вайбове денят е съсипан и ти гледай как ме закопа с Кант Joy

От началото на 9-ти клас престанах да се намесвам уж в учение и личен живот. Изглеждаше ми разумна и взимаща правилни решения. Не можех да се нарадвам. Само подкрепях. И изведнъж от началото на лятото така яко се е отпуснала, че само ѝ гледам сеира как ще се издъни на всички входни. На всичкото отгоре, гледа от тестостероновия си брат - той как ми се зъби и взе да се прави и тя на борец за тинейджърски права. Ау, то да не ѝ направя забележка, че си е хвърлила маратонките на средата на коридора. Почва с един фалцет да ме обвинява, как много я боляла главата, но имала да решава задачи и аз с тези маратонки, сега съм и развалила цялото настроение за решаване... Абе накратко, мислех, че като я е започнал пубертета в 5-ти клас, вече върви към края си, обаче ме изненадва с втора вълна.

# 320
  • Мнения: 4 076
Има обличане по вайбове. И глава я боли всеки ден, казва от напрежение, но ще ходим на лекар.
Съвсем не е свършил пубертета.
Сафрон, не е виртуална реалност,а реалността на интроверта.

# 321
  • София
  • Мнения: 7 039
Синът ми е преглеждан от д-р  Чилингирова също. Обстоен преглед, разбираеми обяснения и най-важното за мен - накара ме да й повярвам и да се успокоя. Чрез супердок си записах час.
Моите и двамата ги болеше глава, на компютърен преглед на очите се видя съмнение за късогледство.
Мисля да ги водя на очен лекар, трябваше да се разширяват зениците, за да се види точния проблем нали?
ноември, моят младеж е тотално демоде Flushed. Виж в модата в игрите, направо си е гуру.

# 322
  • София
  • Мнения: 6 182
У нас продължава да е на мода, когато ги накарам да свършат нещо, да ми отговарят с поостарялото меме: "ОМГ, това е буквалоно "1984"
И сега щерката много се кефи, че по английски щели да я учат в оригинал. До тук ни се простира литературно-философското задълбочаване. И като споменах философия, преди два дни ми разказваше, колко скучна била философията и добре, че някаква миризливка, влезла през прозореца и започнала да се изкачва по крака на нейния чин, но после паднала не знам си къде и пак тръгнала да се изкачва... и така минал неустено часът ...

# 323
  • Мнения: 2 401
Абе, моята също я боли глава, но доста избирателно - все се случва, когато се опитам да я накарам да върши нещо.
Даже хапчета пие демонстративно с измъчен вид.
Водих я на очен лекар - нищо и няма.
Съсипвам и деня най - редовно с неподходящи( абсолютно всички) Joy забележки и коментари.
Вчера имаше рд - вечерта се прибра и ни дръпна една усукана реч, от която горе - долу стана ясно, че "въпреки всичко", все пак ни благодари, че я има! Joy
При каката пубертета започна да отстъпва след 20.
Нямам сили за втори,  честно!!!

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 11:17 от silver pearl

# 324
  • Мнения: 4 076
И като споменах философия, преди два дни ми разказваше, колко скучна била философията и добре, че някаква миризливка, влезла през прозореца и започнала да се изкачва по крака на нейния чин, но после паднала не знам си къде и пак тръгнала да се изкачва... и така минал неустено часът ...

брей, това е по Кафка направо Simple Smile

На очен лекар ходи редовно, последно преди 4-5 месеца беше, пак беше качила диоптъра - вече е почти 2 късогледство. Ходи с лещи, въпреки че и астегматизъм има, направихме и такива очила. Иначе ми изглежда една такава депресивна, с едни твърде философски теми за размишление, не знам, възраст ли е, какво е.

# 325
  • Мнения: 3 989
Възраст е! Помня, че в 9-ти клас бях "заръфала" Шопенхауер - "Светът като воля и представа" и развявах цитати на  философите на живота. Затова очаквах някакво задълбочаване при моята - цък, няма никой! Определено има депресивен фон, въпреки спонтанни изблици на радост и въодушевление. Дали тази деппресивност е характерна за възрастта, дали ситуацията с ограниченията заради пандемията я предизвика (преди това я нямаше)...Понякога се укорявам, че я приех за зрял човек, който може да се грижи за емоционалния си комфорт и не й предоставям "цветни изненади".

Перличка, честита да е детка! Нека напук на всичко имат щастливи гимназиални години!

# 326
  • София
  • Мнения: 922
Перличка, да ти е жива и здрава, много успешна и щастлива!
На моя не му виждам очите! Модата не го вълнува. Имаше някакво временно умопомрачение края на миналата учебна година и поиска да му купим дънки. Познайте колко пъти ги е облякъл - 2.

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
silver pearl, късно ли си открила форума, та не се знаем от Септемврийките. Ние си се водим заендо още от бременността. Жива и здрава да тие, всичко ще ѝ мине Wink
В тази връзка и нашите с Rady имаха РД на 19ти, но май и двете сме прекалено зети да се отчетем. РД мина толкова незабелязано за семейството, че все едно не го е имало. Той си празнува навън с приятели, беше много доволен, а това е най-важното. Споменах му за модата с наемането на апаратмент и той само ме изгледа странно Laughing
Явно Кафка е на мода.

Нашият мУдерен го раздава, ама по аниме модата - поръчах от амазон някакво хаори, а черни гащури, бяла риза и вратовръзка сам с момчетата избра (получиха му се, признавам). Прилича малко на сервитьор след смяна, но какво ли разбирам аз Laughing Снимали се на РД, всичките в такава униформа. Пуста коса не става още за връзване отгоре и назад, че е много гъста, а от зимата я пуска, но чакаме.

# 328
  • Мнения: 4 076
Къде са тия момчета, бе, Ани? Такива само в тик-ток "съзерцаваме" и то не в българския.

# 329
  • София
  • Мнения: 5 362
Аз що ви казвах, че трябва инстаграми да размятаме тука..
Моят е “кифльо”, не знам дали има такова понятие ама не знам как по друг начин да го кажа.

Общи условия

Активация на акаунт