Каква марка хладилник да избера тема N⁰2

  • 30 111
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
В много нисък клас - някой ползва ли хладилник с горна камера или хладилник с фризер Беко или Индезит? Добри ли са или да не си губя времето? За по-възрастна жена търся варианти.

# 526
  • София
  • Мнения: 36
В много нисък клас - някой ползва ли хладилник с горна камера или хладилник с фризер Беко или Индезит? Добри ли са или да не си губя времето? За по-възрастна жена търся варианти.

Аз ползвах Индезит около 3 години. Много голям, с горен фризер (камера). Работи добре, само че е малко  шумен - бръмчи, когато се включи компресора. Чекмеджето за зеленчуци е голямо, но с тънки стени и лесно се чупи. Размразявах камерата веднъж годишно, трупаше доста лед. Сега е у една приятелка - работи си без проблем. В общи линии е идеален за парите си.

Беко ползваме у секърва ми, също с горен фризер, но по-малък. По-тих е, нямам особени забележки. И той трупа лед в камерата и трябва да се размразява.

# 527
  • Мнения: 11 572
Важното е да се знае на колко години са тези уреди, защото Беко в началото тръгнаха добре, но после.... оле-мале!

# 528
  • Мнения: 2 157
Аз взех такова Беко преди около 3 години - спешна покупка за апартамент, в който живеех сама. Тих е, в момента си доизживява престоя при мен и след седмица-две ще го пращаме точно при по-възрастна роднина. Сменя се, защото вече сме двама в домакинството и ни идва малко. Иначе за толкова време не съм имала никакви оплаквания.  Даже на по-високите степени на охлаждане (над 3) съм намирала вледенен сок в хладилната част. Grinning Събира някакъв лед във фризерчето, но до сега се е налагало да го размразявам 2 или три пъти само, а фризерът ми е почти винаги пълен, така че не го намирам за сериозен проблем.

# 529
  • София
  • Мнения: 217
Здравейте!
Може ли мнение за това Беко за вграждане, моля. https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-za-vgrazhdane/Hladilnik … 275-E4SN/p/700637

Отворена съм и за други предложения, ненадвишаващи 2000 лв.
Благодаря!

# 530
  • София
  • Мнения: 36
Важното е да се знае на колко години са тези уреди, защото Беко в началото тръгнаха добре, но после.... оле-мале!

Индезитът е от 2016 г., ето този модел: https://www.pazaruvaj.com/hladilnici-c3168/indesit/tiaa-11-p84212438/#opisanie

Бекото е от 2013 г.

# 531
  • ...край Дунава
  • Мнения: 212
Здравейте, препоръчайте ми хладилник с фризер (в долната част), не държа на диспенсер за вода, но може и с такъв.
Държа на местата за плодове, зеленчуци и месо, пълен No frost (доколкото четох е май-добрия вариант?) инокс или бял, пак няма значение.
Тотално съм объркана в избора си.

# 532
  • София
  • Мнения: 17 773
Здравейте, в търсене на среден клас хладилник съм, но гледам, че на всичко почти пише няккави класове E, F и т.н. Това явно не  е електропотреблението,защото още преди 10г всичко беше А и нагоре А+ А++ и т.н. Може ли някой да ми разясни?

# 533
  • Мнения: 2 303
Нови стандарти за енергийна ефективност. От
 март 2021 мисля беше.

# 534
  • София
  • Мнения: 17 773
Благодаря! Flowers Hibiscus

# 535
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз още се лутам за избора на хладилник, най-вече защото LG нямат много избор на бели под 2м.
Днес видях този, струва ми се доста подходящ:
https://technohome.bg/product/6944/hladilnik-s-frizer-lg-gbb61sw … o-frost-byal.html
Въпросът е дали е добра серия - не се среща много по магазините, в повечето е свършил. Може би е стар модел, което не е проблем, ако е добър. Има пълен no frost, с линеен инвертор компресор.
Моля за съвет, ако някой има поглед над този модел.
И също важен въпрод - ако е последна бройка да вземам ли или да се въздържа - в сайта на Технополис го няма, вероятно е само този, който е изложен. Дали ще си кажат, че ми дават изложбения?

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 19:30 от RумиK

# 536
  • Мнения: 11 572
Аз още се лутам за избора на хладилник, най-вече защото LG нямат много избор на бели под 2м.
Днес видях този, струва ми се доста подходящ:
https://technohome.bg/product/6944/hladilnik-s-frizer-lg-gbb61sw … o-frost-byal.html
Въпросът е дали е добра серия - не се среща много по магазините, в повечето е свършил. Може би е стар модел, което не е проблем, ако е добър. Има пълен no frost, с линеен инвертор компресор.
Моля за съвет, ако някой има поглед над този модел.
Разликата е в дисплея на вратата. Техмарт са вносителите.
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 0LG%20GBB-61SWHMN


За всички, които избират LG : всички модели са с Total No Frost и линейни инверторни компресори.   Различават се по дизайн-вътрешен и външен, смарт функции (ако има) и диспенсъри.

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 19:31 от petiaivanov

# 537
  • Мнения: 6 075
Родителите ми днес си взеха модел GBB61SWHMN от Техномаркет за 889 лв. Продавачката им обяснила, че е много икономичен и че ако отсъстват за по-дълго могат да включат еко функция, което било още по-икономично. Тотал ноу фрост е и има два реда чекмеджета за свежо съхранение. Казала им че има дисплей на вратата като някакъв плюс, макар че не знам това какво точно предимство е. Ще им го закарат другата седмица. Промоцията била до утре включително.

# 538
  • Мнения: 11 572
Това е моделът, който предложих в горния линк на потребителката.

# 539
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Рори, честита придобивка и далъг експлотационен период желая (на родителите ти де 🙂)

Общи условия

Активация на акаунт