Тотална хистеректомия

  • 2 008
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте, дами. Искам да попитам тези от вас, които са запознати по един или друг начин няколко неща, като преди това ще обясня накратко ситуацията - при цитонамазка с резултат 3а и направена биопсия (CIN3) ми бе препоръчана конизация. Потърсих второ мнение-същото. Третото обаче ме хвърли в друга посока-тотална хистеректомия. За конизацията нямало гаранция, а хистеректомията щяла да ми реши проблема завинаги. Възникват следните въпроси:
Какви са рисковете от конизация на шийката на матката? Успешна интервенция ли е или крие своите рискове да не се изреже добре, да се налага съответно често да се прави и евентуално да не реши проблема, а да го задълбочи? Ще се радвам да споделите своя опит.

# 1
  • Мнения: 1 544
Здравейте, дами. Искам да попитам тези от вас, които са запознати по един или друг начин няколко неща, като преди това ще обясня накратко ситуацията - при цитонамазка с резултат 3а и направена биопсия (CIN3) ми бе препоръчана конизация. Потърсих второ мнение-същото. Третото обаче ме хвърли в друга посока-тотална хистеректомия. За конизацията нямало гаранция, а хистеректомията щяла да ми реши проблема завинаги. Възникват следните въпроси:
Какви са рисковете от конизация на шийката на матката? Успешна интервенция ли е или крие своите рискове да не се изреже добре, да се налага съответно често да се прави и евентуално да не реши проблема, а да го задълбочи? Ще се радвам да споделите своя опит.

Тотална хистеректомия в този случай ми се струва изключително драстично решение. Дори не мога да си представя как са го предложили, освен ако няма и друга причина. На колко години сте?
Нямам личен опит с конизацио. На моя приятелка и правиха преди много години, при по-лош резултат от Вашия. Беше на 25 години по онова време, след това роди и отгледа две деца и никога повече не е имала проблем. Конизацио е много по-лека процедура и когато е добре направена, не се очакват усложнения.

# 2
  • Мнения: 86
На 57 съм. Записах си час при Румен Димитров, МЦ Фемина идната седмица и се надявам на по-различно мнение.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте ,искам да питам има ли някоя от вас оперирана от Д-р Еленчев ?

# 4
  • Мнения: 8
Здравейте, дами. Искам да попитам тези от вас, които са запознати по един или друг начин няколко неща, като преди това ще обясня накратко ситуацията - при цитонамазка с резултат 3а и направена биопсия (CIN3) ми бе препоръчана конизация. Потърсих второ мнение-същото. Третото обаче ме хвърли в друга посока-тотална хистеректомия. За конизацията нямало гаранция, а хистеректомията щяла да ми реши проблема завинаги. Възникват следните въпроси:
Какви са рисковете от конизация на шийката на матката? Успешна интервенция ли е или крие своите рискове да не се изреже добре, да се налага съответно често да се прави и евентуално да не реши проблема, а да го задълбочи? Ще се радвам да споделите своя опит.

Здравейте,

Специално направих профил, за да ви отговоря.

Първо искам да заявя, че всеки пациент е индивидуален, но силно държа да споделя личното ми преживяване.

Моята майка тази година си направи цитонамазка - пап 3а. Уж нормален резултат - накратко - тя предпие биопсия, при което бе открит карцином.

За конизацията бе в УМБАЛ Св Марина в Плевен - най-добрата клиника в България за такива заболявания. Операцията мина успешно, бе веднага на крака и щастлива мислеше, че всичко отмина. Нямате място за притеснения.

20 дена след операцията при резултатите от патологията стана ясно, че е нужно да се премахнат всички детеродни органи.

Тази сряда я оперираха с робот безкръвно и на другия ден беше на крака щастлива. Очакваме резултати и се надяваме да са най-сетне добри.

Ракът на шийката на матката може да се превентира и лекува.

Поинтересувайте се и ако имате възможност си запишете час в Плевен при проф. Томов или проф. Горчев (чака се поне 2-3 месеца). Не поставяйте здравето си на заден план. Доверете се само на доказали се специалисти, а не на мнения тук във форума, че е “нищо сериозно”.

Успех! Може конизацията да е напълно достатъчна във вашият случай!

# 5
  • Мнения: 86
Здравейте, дами. Искам да попитам тези от вас, които са запознати по един или друг начин няколко неща, като преди това ще обясня накратко ситуацията - при цитонамазка с резултат 3а и направена биопсия (CIN3) ми бе препоръчана конизация. Потърсих второ мнение-същото. Третото обаче ме хвърли в друга посока-тотална хистеректомия. За конизацията нямало гаранция, а хистеректомията щяла да ми реши проблема завинаги. Възникват следните въпроси:
Какви са рисковете от конизация на шийката на матката? Успешна интервенция ли е или крие своите рискове да не се изреже добре, да се налага съответно често да се прави и евентуално да не реши проблема, а да го задълбочи? Ще се радвам да споделите своя опит.

Здравейте,

Специално направих профил, за да ви отговоря.

Първо искам да заявя, че всеки пациент е индивидуален, но силно държа да споделя личното ми преживяване.

Моята майка тази година си направи цитонамазка - пап 3а. Уж нормален резултат - накратко - тя предпие биопсия, при което бе открит карцином.

За конизацията бе в УМБАЛ Св Марина в Плевен - най-добрата клиника в България за такива заболявания. Операцията мина успешно, бе веднага на крака и щастлива мислеше, че всичко отмина. Нямате място за притеснения.

20 дена след операцията при резултатите от патологията стана ясно, че е нужно да се премахнат всички детеродни органи.

Тази сряда я оперираха с робот безкръвно и на другия ден беше на крака щастлива. Очакваме резултати и се надяваме да са най-сетне добри.

Ракът на шийката на матката може да се превентира и лекува.

Поинтересувайте се и ако имате възможност си запишете час в Плевен при проф. Томов или проф. Горчев (чака се поне 2-3 месеца). Не поставяйте здравето си на заден план. Доверете се само на доказали се специалисти, а не на мнения тук във форума, че е “нищо сериозно”.

Успех! Може конизацията да е напълно достатъчна във вашият случай!

Здравейте и благодаря за споделения опит. Не търся успокоение във форума и не подценявам ситуацията. Конизацията ми мина и очаквам идните дни резултат от патологията.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На мен на 29 годишна възраст ми направиха тотална хистеректомия.
Ужас отвсякъде.
Има тема тотална хистеректомия,елате и там,ако желаете.
Ако и още един лекар потвърди...
Макар че е драстично,ужасно,инвалидизиращо...Поне в моя случай.

# 7
  • Мнения: 2
Моля ви, ако някой има впечатления от операция с апарата ДаВинчи на Майчин дом, да пише. Проф. Костов ми предложи да направи операция с него. От друга страна, доц. Недялков от бившата Тина Киркова отрече, че в моето положение това е добро решение  и предложи конвенционална операция с отваряне. На 53 г. съм, имам таласемия и отварянето ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт