Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 29 370
  • 847
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 540
Аз също правех попара на дъщеря ми за закуска - сухар, масло, сирене и чай. Тя много я харесваше и я ядеше до доста късна възраст. Дали е попара, юфка или кус кус все е въглехидрат с мазнина и протеин. Въпрос на вкус. Кисел не съм правила, ядеше различни каши с плодово пюре.

# 376
  • Мнения: 195
Здравейте, въвеждат ли се кокосовото масло и брашно? Могат ли да се дават на бебе на 8+++?  Искам да приготвя домашни бисквити и повечето рецепти са с едно от двата или и с двата кокосови продукта. Не съм давала кокос под никаква форма, но в малки количества предполагам, че няма да навреди. Някой който е ползвал да сподели от каква възраст?

А също мога ли да дам заедно зелена и червена чушка за първи път? Не е яла никакви чушки още.

# 377
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте, въвеждат ли се кокосовото масло и брашно? Могат ли да се дават на бебе на 8+++?  Искам да приготвя домашни бисквити и повечето рецепти са с едно от двата или и с двата кокосови продукта. Не съм давала кокос под никаква форма, но в малки количества предполагам, че няма да навреди. Някой който е ползвал да сподели от каква възраст?

А също мога ли да дам заедно зелена и червена чушка за първи път? Не е яла никакви чушки още.

Аз не съм ги въвеждала отделно. Май малко по-късно просто му направих един бебешки сладкиш с кокосово масло.
За чушките, мисля, че поотделно се въвеждаха червената и зелената. Може ид а се бъркам, обаче. Иначе на тази възраст може да си дадете чушка.

# 378
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Аз дадох първо зелена към 1-2 познати неща, после червена пак така и след това почти винаги ги смесвам като и готвя. Особено с картофки и морков+някакво месо или в червената леща много ми е вкусно да има и от двата цвята чушки. Понякога даже купувам и от трицветните в Лидл, когато ги пуснат. Тях комбинирам с ориз и царевичка, малко тип мексиканско става и като го сготвя с хубав бульон даже и аз си похапвам.
Кокос “дадох” първо в едно готово мнооого вкусно пюре на Бейбибио, мазнината ползвам рядко, иначе обожавам аромата и вкуса. После вече го добавях спокойно като кокосова вода, мляко, брашно, стърготини към “сладки” мъфини и т.н.

# 379
  • Мнения: 745
Удрям на камък с моркова, много се запича от него и май не и харесва на вкус. Във всичко го усеща, цялата на баща си. Днес ще давам пащърнак, дано поне него долюбва. Оризовата каша я пробутвам с малко тиква за вкус.

# 380
  • Мнения: X
Здравейте, въвеждат ли се кокосовото масло и брашно? Могат ли да се дават на бебе на 8+++?  Искам да приготвя домашни бисквити и повечето рецепти са с едно от двата или и с двата кокосови продукта. Не съм давала кокос под никаква форма, но в малки количества предполагам, че няма да навреди. Някой който е ползвал да сподели от каква възраст?

А също мога ли да дам заедно зелена и червена чушка за първи път? Не е яла никакви чушки още.

Аз тях ги дадох заедно в сладкиш. За чушката аз съм я въвела, но понеже ние не ядем чушки и той яде рядко и не им е голям фен.

# 381
  • Мнения: 5 553
Лаик съм в захранването, но според мен няма проблем да се дадат заедно, тъй като всяка зелена чушка в един момент става червена, т.е. всяка зелена е все още неузряла червена. Grinning Та не виждам с какво едната може да е по-алергична от другата, това е един и същ продукт. Simple Smile Ася Демирева имаше едно видео, в което обясняваше как наскоро разбрала този факт и се смееше.

# 382
  • Мнения: 436
Лаик съм в захранването, но според мен няма проблем да се дадат заедно, тъй като всяка зелена чушка в един момент става червена, т.е. всяка зелена е все още неузряла червена. Grinning Та не виждам с какво едната може да е по-алергична от другата, това е един и същ продукт. Simple Smile Ася Демирева имаше едно видео, в което обясняваше как наскоро разбрала този факт и се смееше.

Всяка зелена е един момент става червена? Аз пък си мислих, че са различни сортове.

# 383
  • Мнения: 5 553
Лаик съм в захранването, но според мен няма проблем да се дадат заедно, тъй като всяка зелена чушка в един момент става червена, т.е. всяка зелена е все още неузряла червена. Grinning Та не виждам с какво едната може да е по-алергична от другата, това е един и същ продукт. Simple Smile Ася Демирева имаше едно видео, в което обясняваше как наскоро разбрала този факт и се смееше.

Всяка зелена е един момент става червена? Аз пък си мислих, че са различни сортове.

Да. Simple Smile Много хора си го мислят това, вкл. и аз някога, но не. Всяка зелена чушка в един момент става червена. Simple Smile

# 384
  • Мнения: 195
Много благодаря за отговорите 😊😊😊

# 385
  • Мнения: 828
Здравейте, може ли малко помощ - започнах захранване преди две седмици, към момента детето хапва доста пюре. Притеснява ме количеството - реално е толкова, че след това не иска да го дохранвам с мляко. Дали е нормално,не съм ли избързала много със заместването на цяло ядене? Детето хапва с апетит,почти на 6 месеца е.Не е дебел,движи се в норма с килограмите

# 386
  • София
  • Мнения: 3 433
Кокосово масло, мляко, стърготини директно давах, не съм въвеждала отделно.

Чушките въвеждах отделно. Червената се води алерген, заради цвета (това, което го прави).

Бела, ако едно дете не иска заместено хранене, няма да яде толкова, че да се наяде. Реално детето си е заместило, а не ти си го направила. Не виждам проблем, че не иска мляко след това. Нали все в даден момент ще намалява млякото за сметка на твърдата храна. Някои деца заместват за дни, други за месеци. Моето дете обяда замести за месец, останалите хранения от раз.

# 387
  • Мнения: 462
Започвам с жълтъка днес, въпроса ми е има ли значение в какви зеленчуци ще се добави?до какво количество, трябва да стигне жълтъка, за да се счита за въведен? Колко време след въвеждане на жълтъка може да се даде месо?

# 388
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Започвам с жълтъка днес, въпроса ми е има ли значение в какви зеленчуци ще се добави?до какво количество, трябва да стигне жълтъка, за да се счита за въведен? Колко време след въвеждане на жълтъка може да се даде месо?

Няма значение с какви зеленчуци ще се дава. По принцип по схемите се стига до цял жълтък, но лично аз така и никога не сложих в пюрето повече от половин. Просто ми се виждаше много да набъркам цял жълтък в едно пюре. Не харесвам и вкуса, лично аз.
Като започнете да го давате и минат 2-3 дни, аз бих го счела за въведен, без значение от количеството.
Бих изчакала поне 1 седмица преди да започна с месото.

# 389
  • Мнения: X
Бела, не се притеснявай и моя направи така. Неопитна и малка си мислех, че даваш пюре и ако иска продължаваш. Така дадох около 6 лъжички ден едно и на 7 ден ядеше 150 грама на обяд, а въобще отказваше кърмата и аз спрях да предлагам. Беше на 5м

Общи условия

Активация на акаунт