Лещи за очи - 8

  • 49 640
  • 810
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 294
Здравейте!
Чета ви от известно време, понеже съм решила да пробвам с лещи и да оставя очилата.
Ходила съм на прегледи в Ресбиомед, но ще се радвам хората от София, ако могат да препоръчат място от което са доволни за преглед и насоки за лещи.

# 766
  • софия
  • Мнения: 1 215
УМБАЛ "Св. СОФИЯ" (не белодробната, тази в Манастирски ливади), д-р Баков.

# 767
  • Мнения: 23 297
Аз оставих Биофинити отдавна- дразнеха ме и се късаха също.

# 768
  • София
  • Мнения: 8 943
Няма при мен промяна с Биофинити.

# 769
  • София
  • Мнения: 5 752
Здравейте!
Някой друг забелязва ли промяна в лещите Biofinity? Ползвам ги от години и винаги са ми били комфортни, но миналия месец тези, които взех ги чувствам по коренно различен начин и ми дразнят. Някой друг забелязал ли е подобно нещо?
Три пъти правя рекламации! При смяна на лещите една от тях се оказва дефектна.
Ужасно дразнене имаше сина ми в окото и понеже е с един и същ диоптър ги разменя ,но пак е същото и отива в боклука.

# 770
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
И при моя син беше така. Сега ползва Dailies TOTAL1 на Alkon и не се е оплакал.

# 771
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 761
И аз не съм доволна от биофинити, а преди ми бяха любимите.

# 772
  • Мнения: 32
И аз не съм доволна от биофинити, а преди ми бяха любимите.

Виждам, че доста хора споделят скорошни отрицателни мнения за Biоfinity. Имам контакти с  наистина много хора, които ги използват и нямам такова впечатление, но все пак споделям видео с доста по-нова и напреднала технология. По-горе някой спомена Dailies Total 1 на Алкон - това са еднодневните им лещи с Воден Градиент. Тези във видеото са едномесечната разработка на лещи с Воден Градиент (отново на Алкон): https://youtu.be/YqCqap3eoDY

# 773
  • Varna
  • Мнения: 242
Аз преди 6 години като почнах да нося лещи бях с Биофинити докато на се престраших да пробвам други и установих, че има по-добри опции.Не се страхувайте да пробвате нещо различно, Total 30 са добър вариант, аз използвам двуседмични Acuvue Oasys, препоръчвам ги с две ръце.

# 774
  • Мнения: 6 008
И аз първоначално промяната в комфорта я отдадох на разтвора Renu, защото от години си ползвам Opti Free. Но определено още със слагането на лещата, чувствам дразнене от самите ръбове. Зависи и от партидата, разбира се - може да съм случила на кофти партида. Но ако са променили качеството, то сериозно се замислям да експериментирам с препоръчаните по-горе лещи. Отделно от известно време ме привлича идеята да мина на еднодневни.

# 775
  • Мнения: 9 593
преди време си бях взела еднодневни, но нещо не ми допаднаха. бяха супер тънки, на моменти нямаха махане....
иначе съм пробвала различни лещи и биофинити доста ми допаднаха + ми ги препоръча близка лекарка. но ако продължава този проблем и аз съм склонна да пробвам нещо ново.
сега гледам Acuvue Oasys - можеш да си избереш кривина. никога не са ми обръщали внимание каква трябва да бъде, как мога да преценя?

# 776
  • София
  • Мнения: 5 752
Аз ще поръчам Тотал за проба. Чувам добри отзиви и от познати.

# 777
  • Varna
  • Мнения: 242
преди време си бях взела еднодневни, но нещо не ми допаднаха. бяха супер тънки, на моменти нямаха махане....
иначе съм пробвала различни лещи и биофинити доста ми допаднаха + ми ги препоръча близка лекарка. но ако продължава този проблем и аз съм склонна да пробвам нещо ново.
сега гледам Acuvue Oasys - можеш да си избереш кривина. никога не са ми обръщали внимание каква трябва да бъде, как мога да преценя?

От 8.4 до 8.6 се счита за нормална и пасва при повечето хора.

# 778
  • софия
  • Мнения: 1 215
преди време си бях взела еднодневни, но нещо не ми допаднаха. бяха супер тънки, на моменти нямаха махане....
иначе съм пробвала различни лещи и биофинити доста ми допаднаха + ми ги препоръча близка лекарка. но ако продължава този проблем и аз съм склонна да пробвам нещо ново.
сега гледам Acuvue Oasys - можеш да си избереш кривина. никога не са ми обръщали внимание каква трябва да бъде, как мога да преценя?
Добре е лекар да определи диаметър и кривина. Примерно, диаметърът варира от 13,8 до 14, 2.
Офталмолог ми е казал, че макар и да не усещаш дискомфорт с не точен, тогава лещата е твърде " тясна" и окото не се кръвоснабдява..
Вярно, че кривината с р-р 8, 4-8,6 е стандартна, но все пак коя е по - подходяща е добре да, каже специалист.

# 779
  • Varna
  • Мнения: 242
За съжаление в България лекарите които разбират от лещи се броят на пръсти.В две от големите очни клиники във Варна съм задавал въпроса за кривина и диаметър и ме гледаха все едно ги питам нещо от друга сфера.

Общи условия

Активация на акаунт