Седмокласници 2020/2021 - Трето класиране - (26.07 - 01.08)

  • 34 758
  • 497
  •   1
Отговори
# 360
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
В нашата паралелка имаше само 1 свободно място. Заело го е дете с 25 точки по-висок бал от минималния на второ. В едната желана немска паралелка можеше да влезе, но пък той се отказа от нея. За 31-о, където основно искаше, нямаше да стане. Добре, че не рискувахме. Та май си е супер на мястото. Само дето се очертават момчешки клас, ама то е разбираемо предвид профила.

# 361
  • Мнения: X
Скрит текст:
То е ясно, но да напомня - освобождваме 1 място момче ЕГ Пловдив с английски език.

иланг - иланг, синът ми е приет в ХГ с АЕ и като му казах за вашето място реши да пробва.
Имаш ли някаква информация от Английската за четвърто класиране, да чакаме да го обявят или да ходим до училището да питаме.

не знам каква е точната процедура, звънни в училището. До 10 септ следва да е приключило 4-тото класиране. Също така мисля, че след обявяване има 3 дни за кандидатстване.
Не знам какви са критериите, дали искат оригинал на свидетелство. Питай още утре - но секретарката не знаеше, но зам. директорка беше наясно.
По наредба при допълване на паралелките до максималния брой ученици ( защото не е задължително това да се случи още на четвърто класиране) се подават оригиналите на свидетелството за основно образование и медицинското ( ако такова е необходимо). Историята обаче помни различни случаи - подаване на копие и показване на оригинала за сверка ( за мен това е добър вариант за децата, които не са били приети никъде на предходни класирания); подаване само на копие; подаване на цветно ламинирано копие, представено за оригинал...Кога и колко дни ще е срокът, в който се приемат документите, се определя със заповед на директора, която трябва да съдържа и критериите, по които ще се осъществява класирането, ако броят на кандидатите е по-голям от броя на свободните места.

# 362
  • Мнения: 3 181
В нашата паралелка пък сега има приет с около 10 точки надолу от минималния на второ … явно е различно във всяка паралелка.

# 363
  • Мнения: 303
Знам че е коментирано многократно, но записването само с удостоверение за завършен седми клас ли става? Тоест трябва ли да носим други документи?

# 364
  • София
  • Мнения: 3 296
Някои училища искат и служебната бележка.

Учудващо е колко много деца с бал 400+ са останали некласирани или недоволни, подведени от миналогодишните балове. Отс ега нататък с големите набори 3то класиране ще е тегаво.

Някой с 347 е приет в автото, наред с други с 78 точки. Това пък говори за неправилно подредени желания и на 3то класиране.

# 365
  • Мнения: 36 133
в паралелката на моето хлапе имаше 2 свободни места - едното е заето от дете с бал около 400, другото място - от дете с два пъти по-малко точки - въпрос на желание и късмет
очаквах да влезе в паралелки, за които балът й беше много по-висок, приета е на около 20то желание от 60

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 2 421
информация за 4-то класиране Пловдив
Скрит текст:
Съгласно чл.70 от Наредба №10/2016 г. и заповед №РД09-2121/28.08.2020 г. на министъра на образованието и науката попълването на незаетите места след ІІІ етап на класиране се осъществява до 10 септември 2021 г. Приемането на ученици и допълването на утвърдените паралелки до максималния брой ученици 26, се организира от училището, за което директорът създава комисия за класирането им, като кандидатите подават заявление до директора и оригиналите на документите по чл.72, т.2 и т.3 от Наредба №10/2016 г. Критериите за класиране следва да съответстват на начина на балообразуване за съответните профил/специалност от професия и училище, определени със заповедта на началника на РУО – Пловдив за утвърждаване на държавния план-прием за учебната 2021/2022 г. За училищата и профилите с квоти освободените места се обявяват и запълват, без да се променя квотата. Ако мястото е освободено от момче, следва да бъде обявено за момче и да бъде класирано момче. Всяко училище обявява свободните места в сайта на РУО – Пловдив -раздел "Свободни места за ученик/ци", на видно място в училището и на сайта на училището. Срокът за подаване на документи за участие в класирането за обявено свободно място след трети етап не следва да бъде по-малък от 3 дни. За осъщественото класиране назначената от директора комисия изготвя протокол с формираните балове на всеки кандидат, който се представя в РУО – Пловдив заедно с окончателните списъци на записаните ученици през месец септември 2021 г.

# 367
  • София
  • Мнения: 1 731
450, аз съм същата. Сега чакам да видя баловете, за да видя дали правилно не рискувахме или ще ме е малко яд (малко, защото и сегашното е желано)
                За съжаление дали е правилно или не разбираш след излизане на минимален бал. Преди две години не рискувахме - имаше само едно място в по-желаната паралелка. Когато видях бала на класираното дете удар щях да получа. Точно 43.5 точки по-малко от неговия.
Според мен това твърдение не винаги е меродавно. Например моите хора са близнаци и имат около 50 точки разлика в бала. Влязоха в паралелката, където беше класиран този с по-високия бал и според мен този с по-ниския не би могъл да се влезе със собствени сили. Но при минималните балове като най-нисък за тази паралелка е посочен именно балът на близнака с по-ниските оценки. Хипотетично разликата между него и последното реално класирано дете може да е доста голяма, но догодина някой като гледа минималните балове, ще си каже, ей за тази паралелка колко е паднал балът, дай да я пишем.

# 368
  • Мнения: X
Аз да си кажа - освобождаваме място в НТГ "Оперативно счетоводство с АЕ".Надявам се някое дете да си намери мястото там!

# 369
  • Мнения: 13
Благодаря за информацията. Ако правилно разбирам се кандидатства с оригинала на дипломата и трябва да се отпишем от училището, в което сме приети.

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 2 421
Благодаря за информацията. Ако правилно разбирам се кандидатства с оригинала на дипломата и трябва да се отпишем от училището, в което сме приети.
тази информация е от руо, но звънете в училището и питайте. Ако трябва отидете на място.
За МГ ми каза съфорумка, че имало изпит по математика. Явно всяко училище определя правилата.

# 371
  • Мнения: 3 079
Чакайте, изпит по математика или каквото и да било за 4 класиране няма как да има.
За изпит се говореше за заемане на свободно място след започване на учебната година, даже минимум след 1 срок учене. Дотогава освен нормалното балообразуване друго не може да има.

# 372
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 090
Чудесни новини за приетите деца!
Честито!
Мисля, че тази година е пълна с изненади.

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Приеха ни!
ПЛОВДИВ    3    1    МГ "Акад. К. Попов", ГР.ПЛОВДИВ    2793 - Математически АЕ    431.750    Незаписал се

Благодаря на всички за подкрепата!
Благодаря!
Честито, добре дошъл да е синът ти в редиците на МГ.

# 374
  • Мнения: 4 491
Честито на всички смелчаци! Тяхната победа е още по-сладка!

Общи условия

Активация на акаунт