221 тестове и сертификати в пътуващата лятна немска тема

  • 27 552
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 865
Ние като сменяхме паспорти преди и питахме за личната карта на децата - казаха ни, че се прави в момента, в който се приберат, не би трябвало да има санкции. Ние питахме може ли по-рано да я извадим или по-късно, понеже е роден единия февруари, другия януари. Общо взето казаха, че за децата не са толкова стриктни.
мама-ени - аз имам подобен проблем, моя мост е отлепен от едната страна, опитаха да го махнат, но не стана. Сега като се прибера, ще ходя при зъболекарката, която го прави, за да каже тя все пак как точно може да се оправи. Иначе като ми вадиха мъдреца, го счупиха на ръбчето, стената, която се опира в мъдреца, та не знам дали няма да го разрушават целия и да ми правят нов или ще мислят други варианти. Та и на мен ми е интересен твоя казус, да кажеш как си го разрешила.
П.С. Аз си поисках директно рентгеновата снимка и ми я пратиха на мейл.

# 76
  • Мнения: 6 585
Сега прочетох, че има лична карта за българските деца от 14 годишна възраст. Знаете ли дали е задължителна и дали има срок да се подадат документи за нея? Моят син ще навърши 14 в края на декември, а ние се прибираме в БГ само лятото и ако тогава ще е твърде късно ще трябва да мисля друг вариант.
  Ей, добре че стана дума, благодаря. Изобщо съм изключила, че номер 2 е навършил 14, ще трябва да му правим ЛК.

# 77
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 865
Аз много благодаря, че зачекнахте темата, че се сетих да взема актовете, иначе трябваше нови да вадя Simple Smile

# 78
  • Мнения: 9 441
Току-що извадихме първа лична карта на дъщеря ни  в България с 1 месец закъснение. Нямаше глоба, а понеже има и български паспорт, нищо не ни искаха. Отидохме с акта за раждане и копие, но те си извадиха готовите данни от системата. Само прегледахме заявлението, дали всичко е вярно, снимаха я и след 3 дни я взех
 Достатъчен е и 1 родител, не са нужни двамата като при паспорта при подаване.

# 79
  • Мнения: X
asyalein, споделяла си, че той яде много малко на брой и не особено полезни неща. Щом проявява интерес, значи сега е моментът да говорите защо се дебелее, да обясниш, че не е толкова до количество, колкото до качество на храната. Гледайте филмчета и за полезните бактерии в червата, с какво се хранят (все полезности Wink), как дебелите хора имат нарушена чревна флора, как това влияе на здравето и т.н. Документации има много. И най-важното – на децата им трябва качествена храна докато растат, а не празни калории. Може да се навие да яде по-разнообразно. Simple Smile
Вкъщи непрекъснато обяснявам защо някои неща, които се продават в магазините, не са ХРАНА. Няма начин в днешно време. Sad Схваща детето. И отказва долнопробен сладолед, захарчета на касата и т.н.

# 80
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Bleu, гледали сме няколко документации, за макробиома и за захарта.
Той знае и кое е полезно и кое не, но много неща не ги яде, защото от консистенцията им му се гади. Яде например кейл на чипс, от което мъжът ми бяга като дявол от тамян 😁 Сготвен не го поглежда.

И аз бях така като дете, чак в края на пубертета проядах и започнах и да готвя и експериментирам. И до сега ми се повдига от доста храни, но нали и аз много неща не ям, та се налага да ги преглътна.

Също му казах, че е важно и да спортува, само студена вода не стига 🤣

Аз току-що изкарах 🙄Kinderpass на малката. Първо ме учуди, че в системата е вкарана с ДЕ и Бг гражданство ( няма ЕГН), после паса е само за една година. При сина по-дълго важеше 🙄

# 81
  • Мнения: 7 073
Много са интересни децата и какво им хрумва и как разбират нещата по своему Simple Smile

# 82
  • Мнения: X


Първо ме учуди, че в системата е вкарана с ДЕ и Бг гражданство ( няма ЕГН),

Независимо че не сте изкарали ЕГН, дете на български родител има българско гражданство и германците го знаят. Дори и този родител да има и други гражданства, освен българското.

# 83
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да, Софт, знам.
Учудена съм, че го знаят....  Nerd
често не знаят, че сме в ЕС и други такива тривиални неща....

На малката паса е за една година, на сина беше за 4г. Сега погледнах....
Една седмица я гоних да я снимам, накрая на паса изглежда доста вещерски. Очите са й едни ярко сини, пронизващи чак  Stuck Out Tongue Closed Eyes, а всъщност са сиви.

# 84
  • Мнения: X
Разбира се, че знаят. В общината човек е регистриран с документ за самоличност. Няма как да скриеш какво гражданство имаш. Знаят и законите много добре, затова деца на БГ родител(и) автоматично се водят и с БГ гражданство. Общата култура на служителя няма отношение, програмата му изяплюва кой какъв е и що е.

# 85
  • Мнения: X
Да, Софт, знам.
Учудена съм, че го знаят....  Nerd
често не знаят, че сме в ЕС и други такива тривиални неща....


Аха, не знаят. Преди два дни ни блъснаха българската кола, както беше паркирана. На другия ден видяхме чак. На чистачките имаше полицейски протокол и данни за застраховката на виновния. В протокола в графата за пострадал са написани трите имена на мъжа ми и адреса му във Варна.

Ние щяхме да пътуваме с тази кола и да я оставим в БГ, но сега тъй като нямаме билети, ще пътуваме с немската и на връщане ще ни изгорят самолетните билети.

# 86
  • Germany
  • Мнения: 2 027
Не помня кой питаше за Италия, но сега говорих с приятелка, която живее в Тоскана и тя казва, че от 1 август при тях на закрито (ресторант, кино, музей) можело да се влиза само с накакъв си грийн пас. Такъв грийн пас давали на всички ваксинирани и на такива, които са преболедували Ковид. Сега дали навсякъде е така нямам представа, но да имате едно на ум👍

# 87
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пеа, аз питах, благодаря.
Ние ще сме на къмпинг, по ресторанти не ходим. Виж на музей ми се ходеше, но с децата е трудно, малката е дива 🙈
На кино не ходя, имам всеки ден live 🤣

Ще питам в къмпинга дали искат нещо.

Софт, толкова ли лошо е ударена, че не може да се приберете с нея?

# 88
  • Мнения: X

Софт, толкова ли лошо е ударена, че не може да се приберете с нея?

Автобус на градския транспорт я блъснал. 🤨 Цялата лява страна, свалени брони, смазани врати и т.н.

# 89
  • Берлин
  • Мнения: 4 613
Ние сме вече няколко дни в Бг. Хубаво и горещо. Повече хубаво, отколкото горещо ❤
Брагодаря да темата. Ще се разпиша от морето

Общи условия

Активация на акаунт