ТУЕС - 9 тема

  • 43 205
  • 466
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 29 407
Къде в София Тех Парк се намира? Има ли достъп с коли или може да се стигне през пасарелката откъм Техно Меджик ленд?

# 421
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
В зала Джон Атанасов са всички събития на ТУЕС. Има достъп с автомобил до паркингите на тех парк-а

# 422
  • Мнения: 892
Някакви учители ще се появят ли на това събитие? Не виждам как проектите на учениците ще са от полза на бъдещите кандидати ... Не се съмнявам, че чудесни неща ще са направили, но кандидатите ще имат съвсем други въпроси за обучението.

# 423
  • София
  • Мнения: 107
Faviana, учители ще има, но точно учениците и разговорите с тях около демонстрацията на проектите и цялостната атмосфера на събитието мисля, че биха били най-интересни и полезни за бъдещите осмокласници.

То, ако проектите не представляват интерес за седмокласниците, може би това не би било точното училище за тях.

От опит - каквито и въпроси да имате за обучението и училището - ще бъдат отговорени. Учениците-доброволци, които ви поемат на входа ви развеждат и обясняват всичко, което ви интересува. От кандидатстване, през това какво и как учат, специални предмети, програма, разлики в паралелките, събития, стажове, реализация и всякакви tips and tricks.

# 424
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
Туесарската общност несъмнено е голяма сила. В нея участват учащи, учили, преподаващи и преподавали. Училището има голяма подкрепа и от ИТ бизнеса в България. Събитията, които организират винаги са много полезни и интересни за всички с интереси в тази област.
Няма да е лошо, обаче тази енергия да се използва и в друго направление. Учениците учат в сградите на ТУ може би пет години. Тяхната сграда е в някакъв безкраен некачествен ремонт и ми е чудно как се проявява такава търпимост към изпълнителите. Ръководството е оставено само да се опитва да се справя с това. Една птичка пролет не прави обаче.

# 425
  • Мнения: 4
Някакви учители ще се появят ли на това събитие? Не виждам как проектите на учениците ще са от полза на бъдещите кандидати ... Не се съмнявам, че чудесни неща ще са направили, но кандидатите ще имат съвсем други въпроси за обучението.
Учителите ще присъстват и ще имат специален щанд. Ще можете да разговаряте с тях и да им зададете въпросите си.

Заедно с това ще има и доброволци, които ще разказват за училището и ще ви развеждат през ученическите проекти. Така ще можете да усетите цялата атмосфера на ТУЕС.

Бъдещите кандидати ще имат възможността да разберат какви знания ще получат и какво ще могат да правят след няколко години, ако бъдат приети в училището.

# 426
  • Мнения: 2
Здравейте,
За жалост не намирам търсачка в темата. Бих искала да попитам дали сте наясно при завършване на ТУЕС може ли да се кандидатства в Технически университети в Западна Европа. Чувам нещо за някакви хорариуми по математика, които от ТУЕС не били достатъчни. Дали е вярно това?

# 427
  • Мнения: 1 829
Знам, че доста деца ходят в Холандия да учат след ТУЕС, но не говоря от личен опит.
За съжаление аз много се разочаровах от това училище, а с такъв мерак започна всичко. Равносметка - няколко похабени години, в които напълно отвикнаха да учат...

# 428
  • Мнения: 4 684
Знам, че доста деца ходят в Холандия да учат след ТУЕС, но не говоря от личен опит.
За съжаление аз много се разочаровах от това училище, а с такъв мерак започна всичко. Равносметка - няколко похабени години, в които напълно отвикнаха да учат...
Това звучи невероятно. Ако от ТУЕС има разочаровани, не знам от кое друго ще има доволни. Детето иска за там, но от последните пробни хич не му стигат точките. Дано все пак има късмет на матурите.

# 429
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте, миналата година по това време и нас ни вълнуваше този въпрос. Коментирано е доста тогава - погледнете юни / юли тук и в темата за Студенти в Нидерландия.

Накратко: Липсата на профил математика / недостатъчен хорариум би могла да бъде проблем за академичните университети и да налага допълнителен изпит.  За приложните университети проблем няма.

Опцията за Bachelor в БГ, Master в чуждестранен университет също е вариант.

Може да се обадите и поразпитате и във фирми, съдействащи с кандидатстване в чужбина - Интеграл, Unify и др - те също имат поглед над актуалната ситуация, изисквания, кандидатствали и приети.

Успех, каквото и да изберете!

Здравейте,
За жалост не намирам търсачка в темата. Бих искала да попитам дали сте наясно при завършване на ТУЕС може ли да се кандидатства в Технически университети в Западна Европа. Чувам нещо за някакви хорариуми по математика, които от ТУЕС не били достатъчни. Дали е вярно това?

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 09:45 от aela

# 430
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
Знанията с фуния не се наливат. Който иска учи, който не иска не учи! Това е принципа. Не защитавам в никакъв случай ТУЕС, но това е философията там. Няма как да знаем, ако бяха на друго място какво щяха да научат. Факт е, обаче че няма друго място, на което бизнеса да е толкова близо до бъдещото поколение и да ги подкрепя и вдъхновява.
За ТУ няма никакъв проблем да се учи след това. Даже имаше нещо, че за диплома над 5.50 се влиза автоматично. Може и да се е променило. За СУ също няма да има проблем. За унитата извън България е твърде вероятно да има някакви спънки, което и мен живо ме вълнува. Най- добре всеки да е подготвен за това, и да проучи изискванията и възможностите много преди 12 ти клас.

# 431
  • Мнения: 23
Въпросът с дългогодишния ремонт на училището си е направо скандален. Някой знае ли каква е същината на проблема, че не може да се разреши толкова години?

# 432
  • Мнения: 1 829
Не очаквам някой да налива с фуния знания, а изискванията да са по-високи, но уви. Това е мое мнение и няма да влизам в излишни спорове.

# 433
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
Shimbite, спокойно можеш да напишеш какво точно имаш предвид. Аз не отговорих на поста ти, за да споря или да се заяждам, а за да изразя своята гледна точка. Ето, аз ще кажа, че нашето най - голямо разочарование е ученето на английския език! По- неадекватен на съвремието и мястото учител не можеше да им се падне! Като се сетя колко загубени часове имат да учат като някой петокласници А1, А2 и т.н, а повечето почнаха осми клас със взет С1 или В2. Няма иновативни подходи, няма разчупени часове! Едно безкрайно и апатично   водене на часове от истеричен учител.

# 434
  • Мнения: 2
За жалост перфектното училище не съществува. Аз имам три деца, две от които в СМГ, дори и там нещата не са 100% положителни. Вярно е, че който иска учи, който не, вярно е, че ТУЕС е по-приложно насочен, в което няма нищо лошо; все пак няма всички да стават учени. В СМГ например няма нито един читав учител по програмиране, въпреки, че това е задължителен профил на училището. Не се кахърете, ТУЕС е в пъти по-добро от масовото училище в София, за жалост само 10тина отговарят на критериите за "добро" училище. И все пак навсякъде нещ още куца. Английският ще го наваксате с уроци при необходимост.
Относно приема в европейски университети, консултирах се с Unify, казаха, че е индивидуално, но е много възможно след ТУЕС да се изисква допълнителен изпит по математика.
 Успех на 7мокласниците тази година!!

Общи условия

Активация на акаунт