Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 72

  • 35 922
  • 745
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 924
Здравейте момичета,свекърва ми й откриха рак оперирана е в Софиямед (незнаех за тези условия ужас) (Тумор в мозъка,малкия мозък -симптомите били променен почерк,нарушена координация)предстои й химиотерапия какво да очакваме като цяло ще бъда благодарна някой да ми каже с няколко думи.Млада жена дойде ни като гръм от ясно небе юни месец ...на 53 е.В началото не искаше да се оперира дори....но доктора й казал иначе оставали няколко месеца 😳😕...Мъжа ми не е от разговорливите,мъкна му с ченгел думите не споделя и не ми е удобно нея да я питам,изнервя се като всеки я пита и обикаля ...😕

# 631
  • Мнения: 355
Аз бях на доксетацел и карбопларина, но по друга схема. Доксетацела пак е от рода на таксолите. На мен ми ги вливаща двата наведнъж.. не е разкош,  само да те предупредя. От таксола може да й изтръгне езикът, крайниците да не си усеща, тоест да получи периферна невропатия, но това е само докато траят химиите. Ще й се промени вкуса със сигурност. Мниго е възможно да получи запек..
Успех ви желая 🤗

Мими, не ги слушай изобшо! Само горния знае колко й остава.
Намерете друга болница! ..
И смело напред. Млада е, да, но то не пита. И тук има мн млади момичета, майки или такива, на които тепърва им предстои.
Никога не трябва да се губи надежда.
🥰

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 18:52 от Nikola1998

# 632
  • Мнения: 3 971
Никол, тя първата седмица беше и с двете.
Втората седмица само с Карбоплатината.
Първата седмица имаше проблем със стомаха. Болки и от ВЦ-то не излиза. Веднага включихме пробиотик и Лопедиум. Леко и се виело свят, ама леко.
Втората седмица - нищо... Много се радвам, за което 🤗

Предупредили са я за изтръпването.
Благодаря 🤗

# 633
  • Мнения: 365
Мими какво да ти кажа... Щом й предстои химиотерапия почти сигурно е, че ще и опада косата. Още след първата вливка, след 14-тия ден. Не са приятни, но се преживяват. Питай по-конкретно.

# 634
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,
Николче, би ли споделила кои добавки не се пият с томоксифен?
За остеопорозата виж гъба майтаке.

# 635
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз днес бях на диспансерен преглед. Изследванията са горе долу, бива, маркера е 19. Записаха ме за пет скенер заради мераболитна активност в лимфите и под гръдния мускул, където бяха проблемите. Стойностите на активността са 3,7, под 5 е и не би трябвало да ина проблем, но нали ме водят като високо рискова, записаха и чакам дата. Все да има нещо да ми разваля спокойствието.
А за битовите условия в Сити аз нямам никакви забележки.

# 636
  • Мнения: 3 971
Лейди, тези активности на скенер ли ги видяха ?
Дано всичко да е наред 🤗

# 637
  • Мнения: 6 924
След първата вливка ...незнаех,че толкова рано 😕
Дали ще има сили да се обслужва сама?Дейности от ежедневието(къпане,хранене)да се подготвя може да се наложи да се преместим временно при нея,тя е на село

# 638
  • Мнения: 1 030
Дами, искам да се обърна към всички които все още се лутат и не знаят от къде да започнат лечение. Без значение какво ,как и къде решите да се лекувате моля ви НЕ се насочвайте към Софиямед. 
Няма да коментирам, че условията са отвратителни с наличие на хлебарки които лазят върху вас ( да толкова са много) основното негативно е отношението на персонала, адски груби, невъзпитани, позволяват си да крещят и обиждат пациентите си. Няма лекари, няма сестри- всички са озлобени,постоянно се чуват коментари колко са им ниски заплатите и че не им достига персонал и от всичкото това страдаме ние- пациентите. Аз работя в същата болница и отношението към мен ужасно, а като гледам как се държат с бабите и дядовците направо ми се плаче.
Мъжът ми се лекуваше там, сега ходи на прегледи, нито веднъж не се е оплакал от подобно отношение!
Аз също три пъти съм ходила с него, разговаряла съм с докторите, питала съм, не съм видяла и усетила грубо отношение.

# 639
  • Мнения: 3 971
Mimi, всеки човек понася химиите по различен начин. Ако жената живее сама, поне в първите дни от химията трябва да има човек при нея. Най-малкото да й сготви. Човек няма апетит и изобщо не му се готви. Някой да й пазари.

# 640
  • Мнения: 6 924
Благодаря ви 🌞бъдете здрави!

# 641
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Лейди, тези активности на скенер ли ги видяха ?
Дано всичко да е наред 🤗
Ами да. Не очаквам нещо много лошо, ама то с тази диагноза знае ли се.

# 642
  • Мнения: 332
То е ясно, че има и някоя сестра която е ок или е в настроение днес, но една птичка пролет не прави. Аз се лекувам там от януари и се нагледах на какво ли не.
Искрено се радвам, че са се отнасяли добре с вас 🍀
Не във всички отделения е така, успех на свекърва ти 🍀
Дами, искам да се обърна към всички които все още се лутат и не знаят от къде да започнат лечение. Без значение какво ,как и къде решите да се лекувате моля ви НЕ се насочвайте към Софиямед.  
Няма да коментирам, че условията са отвратителни с наличие на хлебарки които лазят върху вас ( да толкова са много) основното негативно е отношението на персонала, адски груби, невъзпитани, позволяват си да крещят и обиждат пациентите си. Няма лекари, няма сестри- всички са озлобени,постоянно се чуват коментари колко са им ниски заплатите и че не им достига персонал и от всичкото това страдаме ние- пациентите. Аз работя в същата болница и отношението към мен ужасно, а като гледам как се държат с бабите и дядовците направо ми се плаче.
Мъжът ми се лекуваше там, сега ходи на прегледи, нито веднъж не се е оплакал от подобно отношение!
Аз също три пъти съм ходила с него, разговаряла съм с докторите, питала съм, не съм видяла и усетила грубо отношение.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 06:17 от Чукове на съдбата

# 643
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,
Имам бъзак, направен със захар и все отлагам да го пия заради захарта.
Затова въпросът ми е, как да се консумират плодчетата изсушен бъзак?

# 644
  • София
  • Мнения: 3 123
Олив,много се радвам за добрите резултати!

Николче,супер е  ,че не са мети,но пък и другото си е доста гадно.Може да пробваш добавки с Босвелия.

Чукче,не знам колко са им ниски заплатите. Моя позната е санитарка там и взима 1700лв,което е доста сериозна заплата за тази длъжни, според мен.

Мими,успех на свекърва ти!Тя е със съвсем различен рак. Тук сме основно с рак на гърда или яйчници ,не сме запознати с рак на мозъка, та трудно ще сме ти от помощ.Лечението вероятно е със съвсем различни лекарства ,а всяко лекарство има различни странични действия.

Общи условия

Активация на акаунт