Ваканцията след ОСМИ клас - част 4!

  • 24 170
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 967
Затова си организирам градски забежки, и в София има какво да се прави и види...
И ние вчера така. Двамата ми най-близки приятели ме "завлякоха" в София на участие на Михаела Филева в едно заведение. Ми, не е моето. Не харесвам новата българска музика изобщо. Появи се за една песен и Графа. Едва изтърпях да си тръгнем. Преди това хапвахме и се разхождахме, както и след това - тази част много ми хареса. Беше адска жега обаче, дори след 22.00 часа.

# 706
  • Мнения: 3 491
Аз харесвам Стефан Вълдобрев от новата българска музика.

# 707
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Уау, какви снимки! Ах, морето...

# 708
  • Мнения: 8 228
Реакциите на моите младежи след ваксината.
При първата доза наборът имаше един ден температура, малкият не усети нищо.
При втората беше обратното - малкият беше с температура, при набора нищо.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 437
Снощи в 3 ч. през нощта беше 25 градуса. А преди това вечерта при нас много миришеше на дим та се чудех дали някъде нещо не гори.
Ние отказахме второто море на Созопол за края на август. Много голяма лудница ми беше в Поморие и не исках пак същото. Ще мръднем евентуално някъде около София за 3-4 дни и това ще е това лято.

# 710
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз също съм ЗА продължаване на ваканционни заглавия до 15-ти септември.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 531
И аз съм за ваканционна тема. Ние още на море не сме ходили!

Да, снощи беше ужасно тежко - горещо и миришеш на пушек.

# 712
  • Мнения: 2 022
О, ами тя половината ваканция предстои. Разбира се, че ваканционни заглавия.

# 713
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Добро утро!
И аз съм за ваканционни заглавия, нищо, че макар че имам мноооого отпуска, няма да имам никаква възможност, освен другата седмица 3 дни, да изляза след като се оказа, че оставам сама в канцеларията до средата на октомври 😈...Но лятото си е лято и колкото по-дълго поддържаме духа му, толкова по-добре 😃
От новите изпълнители харесвам Скандау и Тото...Аз си харесвам балканска музика - обичам да слушам гръцко и турско 😃, сръбско не толкова ...Съответно и бг кавъри 😉 Слушам също латино - харесвам много Nicky Jam, Romeo Santos....
Синковецът е още на морето. Може би днес ще се приберат с баща му и ще са при другите баба и дядо. Предполагам ще отидат и в Пловдив в родния апп на синковеца, да поостанат. За сметка на мен, на детето си му е ваканционно и съм сигурна, че въобще не помисля за училище, да не кажа, че и сигурно желае да започнат ДО...

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 10:54 от AIR

# 714
  • Мнения: 8 228
О, ами тя половината ваканция предстои. Разбира се, че ваканционни заглавия.
Като се гледа календара, това дефакто е вярно, но на практика винаги ми се е струвало, че август отлита като миг. Хич не ми се започва нова учебна година Sad С набора грижи нямам, да се оправя, но имам седмокласник, когато трябва да надзиравам.

# 715
  • София
  • Мнения: 5 755
Аз се събудих през нощта от силен трясък, вятърът съборил сушилката (не знам точно как се нарича това, на което се слага прането), чувам че вали и духа силно навън, и просъница се чудя как ще ходим днес на работа. Пък то - същото почти, напече отново...
За ваканционни теми и насторения съм, тепърва ни предстои кратко бягство към брега, след поредната шантава година. Наборът никак не иска, но примамката е един приятел, който също омрънкал почивката на техните.

# 716
  • Мнения: 7 386

Да, снощи беше ужасно тежко - горещо и миришеш на пушек.
                   При нас миришеше много силно на пушек и изгоряло привечер около 17 ч и до дъжда излизах няколко пъти да погледна дали нещо не гори в съседство.
                   AIR,благодаря за отговора.На дъщерята предстои командировка в Турция за два месеца и не знам как ще устискам.Искам да знам подробности ,защото не искам да се ваксинирам /имам  бързо кръвосъсиряване/ ,но ако се наложи да имам вариант за влизане .Не в последния момент да бъда изненадана от условията.До Царево не стигнах,но до Турция може и да стигна. Yum
                   Някъде в мен тлее надеждата "любимия" ми математик да се провали и даже ми дойде безумната идея да търся мненията му и да ги сравня с действителното положение за дадения момент в предсказанията му.За щастие някои от първите "предсказания" не се сбъднаха.Дано и сега да нямат покритие.

# 717
  • Мнения: 4 967
Не съм питала, но предполагам, че и моето дете предпочита да са си ДО, уви...
Някои от момичетата от новия клас се бяха уговорили и срещнали тия дни. Много им се радвам, но на нашата й беше странно. Тя си ми е по-затворена де, предпочита да си общува с "нейните" си хора.

# 718
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Didia, за нищо...следя изкъсо новините за Турция..много ми се ходи до Истанбул, но също не съм ваксинирана, а не си струва да давам половината пари от екскурзията за тестове...Все се надявах, че Турция ще отпусне за бг, да влизаме без нищо, поне в едната посока да не правя тестове. (За БГ е ясно, че няма заради този ЕС). Но явно няма да се случи...по-скоро пътуващите очакват Турция да влезе в червена зона, а влезе ли, тогава на връщане, за да влезеш в БГ става много сложно..според МЗ трябва 2 пср ако нямаш ваксина, един - направен преди влизане, за да влезеш (влизаш с карантина, защото другото задълж. условие е да си ваксиниран) и един- в БГ до 24 ч, за да ти падне карантината 🤮

# 719
  • Мнения: 7 386
.... но на нашата й беше странно.
                 Ей,от това "странно" се страхувам най-много.И нашите стават все по-странни.Голямата е постоянно с гаджето и май не се сещам да се среща с други освен с някои общи приятели и на двамата.Ран и Неда се срещат с техните си хора един,двама. Любо изобщо не излиза освен на тренировки.По цял ден виси на компютъра.И стават все по-изолирани и странни.Ами не го възприемам както и да го мисля.На тази възраст шетахме из цяла София и не се сещахме,че някой може да се тревожи къде сме.Колко щуротии вършехме също не е за разказване,а сега....у дома пред техниката.Основно висяхме по стадиони и паркове.В къщи само да се наспим.Ненормално ми е сегашното време от всякъде.Вече ,като солидни хора с деца,се събирахме десетина семейства и не се спирахме.ММ работеше осем години в провинцията и се връщаше в петък и купоните се вихреха с пълна сила.Гледам младите колко са ограничени в сравнение с нас на тяхна възраст.Няма ги събиранията нито у дома,нито по хотели,къмпинги и т.н.Единични ,ситуативни купони и то от време на време,а ние , като се замисля,не си спомням да сме стояли у дома сами.Вечно някой беше у нас или ние някъде.И това не е защото "бяхме млади" и не е тъга по отминало време.В момента организирам една среща в началото на септември  на група от Фейсбук и то на баби.Винаги ме е поразявало усещането за желанието на хората за срещи,за разпускане,за сваляне на напрежението и повярвайте в такива моменти те не са баби,а момичета с всичките щуротии и дивотии.За това не приемам "странното".

Общи условия

Активация на акаунт