закуски-снаксове-хрупалки

  • 3 514
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 959
Аз май съм най- назад със снаксовете. Когато сме навън разчитаме на плодове/ ябълка, слива, мандарина, грозде- най- малко цапат/, чериоз, пълнозърнести крекери и сухари и понякога попарени зеленчуци. В краен случай, когато сме задълго някъде- самолет, кола, и стане непоносимо положението пускам от моят "снакс", който винаги върши страхотна работа. От ядките засега съм давала само сурови тиквени семки, харесва ги. Компоти и подсладени млека не давам, както и сушени плодове. Peace
Анетте, как даваш меда на Ния? Hug

# 16
  • Мнения: 253
Ей браво Анет! Хубава тема да обменим опит.  bouquet
Алекс много обича сушени плодове, детско кисело мляко, ядки и семки всякъкви (печени от мен, с много малко сол), курнишони, домати, ябълки, ягоди, варена царевица,кракери, пуканки, а в последно време иска само филия хляб без нищо. Е имаме си и моменти за junk, ама не много често и успявам да удържа фронта с умерено количество.

При нас задължително в градината се носи снакс за 10 часа закуска. Аз винаги слагам от изброените по горе и Алекс е много щастлив. Обаче другите деца все неговото искали да хапват, дори учителките казват че много здравословни храни съм слагала. Ако знаете какво носят за снакс връстниците му -  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Наскоро бяха лепнали една бележка в градината, че е забранено да се носят чипс, бонбони и газирани напитки за закуска.
 #Crazy

# 17
  • Мнения: 11 314
Anette1104, права си за ядките. Но моите досега не са проявявали алергии. Бадеми, лешници и орехи си хапват.
Чочо, и аз давам желирани мечета. При нас има една голяма опаковка вътре с малки торбички от по 5-6 мечета. Такива им давам 1-2 пъти в седмицата. Като ида в аптека при нас, оттам обикновено ми дават и по една такава торбичка с мечета с плодов сок. Много ги харесват.
При нас тия царевични пръчици са едни гадни и пълни с добавки и набухватели, че не им давам и да ги помиришат. Като си ходим на България там си наваксват.

# 18
  • Мнения: 3 367
Калида, мед даваме в едни грахам кракери к са уж с мед,жив не съм давала(освен в чай ние  не го ползваме май)
**
желираните мечета -добра идея!бях ги забравила,не съм купувала от маса време-10кс

# 19
  • Мнения: 11 314
Anette1104, използвам темата да те питам. За малки деца кое е за препоръчване за подслаждане на чай, палачинки и разни вкуснотии - мед или кленов сироп? Кое е по-малкия алерген, по-полезното или по-малко вредното?
Благодаря!

# 20
  • Мнения: 3 367
Вечерница,не знам честно казано..палачинки и филии мажем със сладко (едно дето е уж без захар) или с кленов сироп(той май не прави алергии или поне не съм чувала)
чай у дома много не се пие=та не ми е попадала таз чуденка..

# 21
  • Мнения: 11 314
Аз за чая питах, защото моите напоследък искат все плодов чай, но понеже им киселее малко, та търся алтернативи на захарта. Слагам им мед, но бих предпочела кленов сироп, особено след като казваш за това, че няма алергени в него.

# 22
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
навьн сме Mr. Green обикновено на ябьлки или Junior Fruit Stick na Nestle, нося и бисквити ( пак нестле ), ама най обича кроасаните бе3 пьлнеж от КООП-а Wink

# 23
Страхотна тема!!!
Дано е тук след година  Joy Елена е мноого малка.
За медта - не знам дали ще съм полезна. На последния преглед с доктора говорихме за захранване и какво може или не може да се дава. Единствената храна, за която каза НЕ беше мед. Не знам защо. Може би е твърде малка, а може и да има друга причина... не знам...

# 24
  • Мнения: 907
Медът, както и цитрусови, ягоди, орехи, риба и яйца съдържат повече алергени и поне до 3г. смятам да ги избягвам. До 1г. въобще не съм им давала, след 1г не че съвсем не давам, но в много ограничени количества (напр. яйце и ягоди като малкия види от големия) и по малко мед в чая, но той почти не пие чай.
Ние и 2та с мъжа ми имаме алергии, а това предразположение е наследствено, така че се интересувам непрекъснато и гледам да предотвратя каквото мога.

# 25
  • Мнения: 2 959
Момичета, дотук разнищихме снаксовете, за навън и м/у храненията, но какво давате на дечицата за закуска- имайки впредвид здравословна, освен различните кащи при по- малките бебочета? Авокадо давате ли? Hug

# 26
  • Мнения: 3 491
Авокадо съм им давала като бяха бебета, май после престанаха да го ядат, трябва да ги пробвам пак. Виж, манго все още обожават, запази се като любим плод години наред, от бебешка възраст. Скъпо-нескъпо, всяка седмица им купувам, само за тях. Пълно е с каквито щеш витамини, аз поне така знам.

# 27
  • Мнения: 2 959
...манго все още обожават,...
Блажка, и Дана ми харесва манго, но нещо в момента може би не им е сезона ли незнам, но нещо все зелени и без вкус улучвам, същото и с папаята, сега при нас е момента на ананаса, персимона, нара. Хапваме ги с удоволствие. Но сподели какви закуски им даваш на дечицата? Hug

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако нямат алергия към полени и са над 1-1.5 години мед може да се дава, за мен това е най-полезния подсладител. Под година, особено непастьоризиран, не се дава заради опасността от наличие на ботулизъм, бактерия причиняваща тежко стомашно натравяне, която е опасна и за големи, но те имат шанс да се справят с нея.
За снакс давам една смес от тиквени и слънчогледови семки, малки стафидки и сушени боровинки и бадеми, пасе ги като кардаринка  Simple Smile... Това пак е за над 2-2.5 години, малките може да се задавят или да получат алергия. Давам още кисело мляко, голдфиш ориджинъл (чедъра са солени), чириос или ал бран сириъл, растителен чипс, ето този, с вкус на зелен фасул и моркови, много е гнусен, но го яде  Simple Smile ...


Още детско кисело мляко или фреш чийз, претцелс, плодови м&м'с ... Без шоколад и чипс гледам да минаваме, освен ако не ги съзре и грабне в магазина,  ooooh!, тогава няма спасение, много обича ужасен, мазен солен и лют чипс  Shocked ...

# 29
  • Мнения: 3 491
Но сподели какви закуски им даваш на дечицата? Hug
Къде здравословно, къде защото е бързо: Бегъл с масло или сирене "Филаделфия", давам и от купешките гофрети и палачинки намазани с масло или "Филаделфия", понякога със сироп; плодово мляко. В събота и неделя, като има повече време, им правя баница или пека от тези бискитс, дето ги продават на тесто, опаковано в ролка. Много отдавна не съм правела пържени филии, като че ли идеята за пържено рано сутрин  леко ме отблъсква.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт