Сгъстител за кърма!

  • 4 003
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря ви много за идеите! Наистина е ценно това за предното и задното мляко, мислила съм си го в последните дни и ще го осъществя още утре! Лесно осъществимо е, тъй като се цедя и така мога да отделя предното мляко! Дано проработи!
Нямам представа за сега какво друго може да помогне!
Много съм щастлива че ви имам и идват такива идеи от вас!
Благодаря вииииииииииииииииииииииииии   bouquet

# 16
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ако наистина кашата на Фризо я искаш и е спряна от производство да я пратя?
Успех,стискам палци на сладкото бебе и упоритата мама!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 381
Днес имахме възможността да изкоментираме с д-р Попиванова вашият случай.
Тя разказа, че може да се използва не сгъстител, а обогатител за кърма. На запад се продава. Този обогатител запазва електролитния баланс на кърмата, като увеличава само състава на белтъците, което е важното в момента.

Ще ти пусна на лични телефона на лекарката. Мисля, че може да ви помогне и в начина на хранене. В Неонатологията за недоносени бебета в Майчин дом практикуват храненето със спринцовка - обикновена спринцовка се допира до езичето и долна устна на бебето, с буталото много внимателно капка по капка се подава мляко и се оставя бебето да я излочи с езиче. За това хранене само трябва бебче да бъда в по-изправено положение.
Също така е препоръчително във вашия случай бебче да се храни с малки количества /по 40-50мл на хранене/ и начесто /1-1,5 часа интервал от началото на едното хранене до началото на следващото хранене/.

# 18
  • Мнения: 988
Тъкмо се чудех дали да напиша едно нещо което ми хрумна да не излезе някаква глупост, ама постинга на Вивчо ме насърчи. Понеже идеята е да не се изморява бебето, и аз се сетих за спринцовка. Когато за пръв път видях пипетата на Панадол за даване на сироп на бебе си помислих че ще свърши страшна работа за дохранване примерно. Принципа е като на обикновена спринцовка, но са точно отбелязани милилитрите и накрайника отпред е широк и тъп, т.е. няма опасност да се ръгне бебето с него. Не знам дали това ще е от някаква полза... Пипетата я има в кутийките с Панадол бейби.

Съжалявам че с нищо друго не мога да помогна но ви стискам палци.

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да допълня още малко от информацията, която д-р Попиванова даде (пиша я, за да я има във форума, иначе най-добре да се обадите и директно да обсъдите нещата с докторката). Фортифайърите (обогатителите) се продават на запад по аптеките и не е проблем да се купят. У нас не се внасят (по поръчка на МД били внесли пробно малко количество, което се ползвало в неонатологиите, но с това си останало) - но има на Фризо и на Милупа такива. Питах и за добавката от АМ на прах към кърмата - каза, че в краен случай може да се прави, но не е толкова добро колкото обогатителите, защото променя електролитния баланс и може да натоварва бъбреците.
Една много интересна идея за вид лактейд, който докторката даде - млякото се слага в голяма спринцовка (20мл), която се залепва с лепенка на рамото на майката (в ямката при рамото), така че майката да е в състояние сама да избутва полека буталцето. На накрайника на спринцовката се залепва маркуче от система (мекичко), което отива надолу към зърното на гърдата и се залепва с още една лепенка, така че да не се размества много. Бебето се слага на гърдата - то няма да суче, но ще е на гърдата и ще поема капка по капка млякото, което майката леко избутва с буталцето на спринцовката. Вчера се опитвах да си представя точно как е най-удобно да се ползва такава система и ми се струва, че е най-удачно ако спринцовката е на дясното рамо, а маркучето отива към лявата гърда (за да има възможност майката свободно да си движи ръцете). Бебето може да е във футболната поза, подпряно на възглавница, така че да е в полуизправено положение, а не съвсем легнало - лявата ръка на майката е свободна и може да поддържа главичката, а с дясната да пуска капка по капка млякото. Така се осигурява и много добра видимост на това какво става с бебето. Полуизправената поза е много важна, за да не може бебето да се задави.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте отново!
вив4о това, което си писала за препоръчително при нашия случай, е всъщност начина по който аз храня моето бебе, начесто и по-малко! Разреших си в нашия проблем да послушам бебето си и да се съобразявам с неговите искания за хранене и поведение въобще! Не му налагам мои режими или с две думи, колкото и да ми беше трудно не слушам съветите на педиатри, а и мои близки, опитай да го храниш на 3 часа и му давай водичка като плаче!
Еееееее вода въобще не предлагам по простата причина, че не остава кога да пие и нея! ТОй пие толкова по-малко кърма, че остана да го наливам и с вода!
Така че храня го на около 1,5 или 2 часа но лошото е, че понякога той изпива само 20 мл, понякога 30, а много по-рядко 50! Ако той пиеше по 50 мл на 2 часа, аз щях да съм една щастлива "полукърмеща" мама! ТОлкова го чаках този момент и нощем сънувах как си гушвам сладкото бебе и го кърмя, а то ме гледа влюбено и предано с онзи поглед, който помнех от краткото кърмене на първото ми момченце, този път си бях обещала да направя всичко възможно това да не профължи само 1 месец, а поне до 1 годинка! Но загубих битката още при раждането на Лъчо! Е какво сега, няма да се натъжавам, важното е вече да го храня на всяка цена, а как вече няма значение!
Благодаря за телефоните ще и се обадя на докторката!
През това време Хедра ми е писала, дддда интересно, много интересно! Но за обогатителите на кърма съм много навита, вече му давам колкото мога да преценя само задно мляко, дано се получи!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 381
http://www.leron-line.com/Alternative_Methods.htm

Не успях да намеря по-подходяща картинка за начина на хранене, описан от Хедра, но все пак някаква обща предствата как изглежда.

http://www.askdrsears.com/html/2/T026000.asp Тук е описан малко по-подробно самия метод NURSING SUPPLEMENTER (also known as an SNS or supplemental nutrition system)

# 22
  • Мнения: 252
Здравейте!
Тъкмо исках да  пускам  тема за  обогатителите  за  кърма  и видях тази тема ...
На нас  педиатърката ни препоръча  да  изнамеря обагатител , защото  и моето бебе, като бебето на мама Иги, е със сърдечен проблем, след  операция и е с  ниско тегло, храни се  лошо - по малко и на често ...
Трябва да  качи, още  не сме  си възвърнали килограмите  от  раждането, а  сме  на  месец  и половина  Rolling Eyes
Разбрах вече  , че такива  обогатители няма в  аптеките  в  България, имам роднини във Франция ще се  опитам да  поръчаме  от там. Само моля ви кажете  ми как  точно се  казва този обогаител на английски поне  и какви марки има !

Иги, ще поръчаме  и ще  вземем  и за  вас, ако искаш, само да  намериме  Hug

# 23
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
http://www.specialtyfoodshop.com/shopping/shopexd.asp?catalogid= … ders%2FThickeners
Това е линка,има го на предната страница Wink.

# 24
  • Мнения: 252

Това  ли е обогатителя  ? Сгъстителя е  и обогатител ?
На  мен  ми се  искаше да не сгъстява , за да  мога да  храня  през  биберон.  Tired

# 25
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Aми аз доколкото разбрах(нека и мама Иги да се включи),обаче при тях проблема е ,че не могат да хранят през биберон.Затова търсят специален сгъстител.

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Обогатителя е нещо съвсем друго- НЕ Е ЕДНО И СЪЩО СЪС СГЪСТИТЕЛ!
Ето единия вид обогатител- струва 319 долара кутията, кутията ще стигне най много за 10-15 дни- съдържа 200 пакетчета всяко от които е обогатител за 20гр кърма Sad
имаше и някакъв по- евтин вариант, но не дръстично по- евтин.

http://www.enfamil.com/products/formulas/i_1_13.html

Това е малко повече инфо за самия обогатител:
http://www.meadjohnson.com/professional/products/humanmilk.html

А тук същият е доста по- евтитин, но нямаха наличност преди няколко дни:;
http://store.enfamil.com/enfamil_human_milk_fortifier.html

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Това е другият вид обогатител, но за сега не мога да намеря цената къде беше. Беше нещо като 65 долара за 50 пакетчета, което е почти същото като другия обогатител.
http://rpdcon40.ross.com/pn/PediatricProducts.NSF/web_Ross.com_X … 4775?OpenDocument

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Иги и ziyah, много е скъпо това мляко - защо не напишете заедно едно писмо до НЗОК и фонда за лечение на деца- в най - добрия случай ви трябват 600 долара месечно за си нахраните дечицата?!?!

# 29
  • Мнения: 252
yosarian, благодаря ти  много за  линковете  Hug
Като гледам точно това е , което ни трябва. Малко съм очудена само, че е  толкова скъпо  Shocked Но то  поне за един  месец да има пак ще е  нещо, аз грубо ги  изчислявам 200 пакетчета на  месец , тоест  220 долара.
Другия  проблем  е  как да се докопаме до този Енфамил или Симилак...
Почвам да търся няква далавера да  направим.

Нещо по различно от  писането до НЗОК, което не вярвам да  даде  разултат  Confused

Общи условия

Активация на акаунт