Чистене на лицето със спирт?

  • 52 644
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 544
Не! Аз по едно време като се изпъпчвах много и мажех със спирт -моята козметичка щеше да ме убие -резултат беше че ги запечатвам пъпките отгоре- хващат коричка а отдолу набира яко и бях като в омагьосан кръг ...

# 16
  • Мнения: 4 076
една мн прехвалена ужким и тя ми даде съвет да си чистя лицето със спирт, т.е. изчиствам със спирт, после без да мия слагам маска отгоре, или изчиствам със спирт , плакна и слагам крем! Чувал ли е някой друг за такова нещо? 
Ако се лекуваш от акне и за много кратко време,бих могла да го допусна.Но на чиста кожа,освен да я съсухриш преждевременно със спирта,друг ефект няма да постигнеш.Аз си чистя лицето със смес от бадемово масло и розова вода.Понякога си правя и "тоник"-отвара от лайка.Почиства ми лицето много добре,пък го и подхранва,така че не е проблем,ако забравя после да си нанеса крема.И така кожата ми се чувства комфортно.
От устата на козметички съм чувала такива"съвети",че съм се чудела да се смея ли,да се карам ли.Верно,че с 2 седмици курс не могат доктори да станат,ама малко поне да прочетат и помислят,преди да се изкажат.Ходещи ценоразписи са повечето от тях,а отговорност-никаква.

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не,много е вредно това със спирта,а и сапуна също,за изсушаване на мазна кожа бих препоръчала хума,почиства и дезинфекцира

# 18
  • Мнения: 1 708
В никакъв случай! Naughty
Изсушава кожата и разрушава епидермиса и кожата се състарява много бързо.На отделни пъпчици може,но пак не е желателно!

# 19
  • Мнения: 1 986
В никакъв случай! Naughty
Изсушава кожата и разрушава епидермиса и кожата се състарява много бързо.На отделни пъпчици може,но пак не е желателно!

Много правилно Peace Изсушаването на кожата провокира по-обилно омазняване Confused

# 20
  • Мнения: 1 028
Цитат
убликувана от: tzvety26
Вмъкни Цитат
Мда и аз си мислех същото, заото нито имам акне, нито дори пъпчица, през живота си не съм имала /с редки изключеня/, но не става дума за силициев спирт,
Силиций е едно,а салицил друго Grinning,та аз преди години съм си третирала лицето със салицилов спирт 1%,но беше мазна и пъпчива и   ми идваше добре,а и между другото може да погледнете съдържанието на повечето почистващи тоници за мазна или комбинирана кожа,там неминуело има салицилова киселина,или под някаква друга форма,но пак си е салицил.

# 21
  • Мнения: 1 885
Сорри ако се повтарям, защото не изчетох внимателно всички мнения.
Та аз не мисля, че спирта вреди толкова особено при мазна кожа, склонна към комедони особено ако е малък градус и разреден с нещо. Ако погледнете на опаковките на лосионите за мазна кожа, а и на другите ще видите че спирта е написан на 2ро място (т.е. е втори по съдържание след водата).
Много успешен лосион се получава например ако се смеси спирт с розова вода и се капне малко глицерин. Може да се добавят няколко капки лимон или да се сложат билки. Масло от жожоба или бадемово също може да се капне.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
една мн прехвалена ужким и тя ми даде съвет да си чистя лицето със спирт, т.е. изчиствам със спирт, после без да мия слагам маска отгоре, или изчиствам със спирт , плакна и слагам крем! Чувал ли е някой друг за такова нещо? 
Ако се лекуваш от акне и за много кратко време,бих могла да го допусна.Но на чиста кожа,освен да я съсухриш преждевременно със спирта,друг ефект няма да постигнеш.Аз си чистя лицето със смес от бадемово масло и розова вода.Понякога си правя и "тоник"-отвара от лайка.Почиства ми лицето много добре,пък го и подхранва,така че не е проблем,ако забравя после да си нанеса крема.И така кожата ми се чувства комфортно.
От устата на козметички съм чувала такива"съвети",че съм се чудела да се смея ли,да се карам ли.Верно,че с 2 седмици курс не могат доктори да станат,ама малко поне да прочетат и помислят,преди да се изкажат.Ходещи ценоразписи са повечето от тях,а отговорност-никаква.
LILAC а как я правиш отварата от лайка?

# 23
  • Мнения: 3 248
Не бих подложила кожата си на подобни изтезания. Спиртът е доста агресивен, освен това и много изсушава кожата. Stop

# 24
  • Мнения: 4 076
Отварата от лайка?По най-обикновения начин-едно пликче чай от лайка запарвам в чаена чаша вряла вода.Вечерта използвам половината да си обтрия хубаво лицето и шията(даже ако имам време,си слагам тампони върху очите против бръчици).Не я отмивам и като изсъхне,си слагам нощен крем.Останалата половина слагам в хладилника и сутринта повтарям процедурата.Кожата ми се освежава и тенът се избистря.Любимият ми тоник! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 897
В никакъв случай! Naughty
Изсушава кожата и разрушава епидермиса и кожата се състарява много бързо.На отделни пъпчици може,но пак не е желателно!

Много правилно Peace Изсушаването на кожата провокира по-обилно омазняване Confused

 newsm10

# 26
  • Мнения: 116
ВСЯКА ВЕ4ЕР СИ ПО4ИСТВАМ ЛИЦЕТО С  ЛАВАНДУЛОВ СПИРТ И РОЗОВА ВОДА И НЯМАМ АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ.НИТО МИ ГО ИЗСУШАВА,НИТО МИ СЕ БЕЛИ.

# 27
  • Мнения: 35 968
не си прави експерименти със собственото си лице!

# 28
  • Мнения: 601
Аз ползвам розова вода и съм изключитено доволна.

# 29
  • Мнения: 155
И аз ползвам розова вода, доволна съм, но в нея няма спирт.

Общи условия

Активация на акаунт