Бюджетна почивка на море 2021

  • 25 021
  • 334
  •   1
Отговори
# 285
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Точно на този фестивал ходят редовно наши приятели, но те не са очаровани от плажа в Сарафово и Крайморие.

# 286
  • Мнения: 9 043
Преди пет-шест години в Сарафово нямаше проблем с паркирането. Сега не знам как е. Е,ако искате да паркирате винаги баш пред къщата в която сте отседнали,може и да не намерите място. Но в близките улици се намира.

# 287
  • Сф
  • Мнения: 10 667
За плажа нямам притеснения. Знам го . Не е лош. Дори моите приятели от Бургас си ходят там събота и неделя. Ако сме в по крайна квартира сигурно няма да е проблем паркирането. Така си мисля. Благодаря за отзивите.

# 288
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Didi beach става, горе- долу е най- добрият в близост до Бургас.  В посока Юг става по- водораслесто и кално, пясъкът е по- малко, а и заради пристанището.

# 289
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета. Обичам почивка през юни, затова съм резервирала в Несебър за другата седмица, къща в Новия град. Та питането ми е къде може да се хапва там? Ще бъда сама и не ходя по ресторанти, единствено заради хранене сядам. И мнения за Северния плаж събирам. Разбрах, че е по-ветровит, но и по-малко населен. Всяко мнение ще ми бъде интересно, защото съм ходила в Несебър само на разходка, не и на почивка.
Желая хубаво лято на всички! 🙂

# 290
  • Мнения: 789
Здравейте, момичета. Обичам почивка през юни, затова съм резервирала в Несебър за другата седмица, къща в Новия град. Та питането ми е къде може да се хапва там? Ще бъда сама и не ходя по ресторанти, единствено заради хранене сядам. И мнения за Северния плаж събирам. Разбрах, че е по-ветровит, но и по-малко населен. Всяко мнение ще ми бъде интересно, защото съм ходила в Несебър само на разходка, не и на почивка.
Желая хубаво лято на всички! 🙂
Здравей,
Ние две поредни години почиваме в Несебър. За мен лично северният плаж е по-добрият избор, някак е по-обширен и спокоен. Ние хапвахме в няколко заведения- в ресторант Андреев, който е много близо до къщата за гости, където бяхме отседнали- на ул. Св. Св. Кирил и Методий. Много вкусно, но и доста скъпо, е в Тони-Джиджи, който е зад всичките улички със страхотен изглед към морето. Вкусно е и в пицария Верона. Това е от мен засега, ако имате още въпроси, ще се постарая да отговоря. Хубаво лято!

# 291
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета. Обичам почивка през юни, затова съм резервирала в Несебър за другата седмица, къща в Новия град. Та питането ми е къде може да се хапва там? Ще бъда сама и не ходя по ресторанти, единствено заради хранене сядам. И мнения за Северния плаж събирам. Разбрах, че е по-ветровит, но и по-малко населен. Всяко мнение ще ми бъде интересно, защото съм ходила в Несебър само на разходка, не и на почивка.
Желая хубаво лято на всички! 🙂
Здравей,
Ние две поредни години почиваме в Несебър. За мен лично северният плаж е по-добрият избор, някак е по-обширен и спокоен. Ние хапвахме в няколко заведения- в ресторант Андреев, който е много близо до къщата за гости, където бяхме отседнали- на ул. Св. Св. Кирил и Методий. Много вкусно, но и доста скъпо, е в Тони-Джиджи, който е зад всичките улички със страхотен изглед към морето. Вкусно е и в пицария Верона. Това е от мен засега, ако имате още въпроси, ще се постарая да отговоря. Хубаво лято!
Много благодаря!

# 292
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Здравейте. Приключи нашата почивка. От тук научих за бунгала Морска сирена в Ахтопол. Оказа се, че моя позната е почивала там и ги похвали. Резервирах за 4 нощувки, но ни хареса и останахме още една. Днес се прибираме. Определено е място за бюджетна почивка. Бунгало за 4-5 човека е 70 лв, за 3 е 40 лв. Правят и отстъпка при предварително плащане. Ние сме 4, но ползвахме тройка, защото за нашите дати такова имаше. Малкото дете спа на надуваем дюшек. Има възможност да се занесе скара или малко котлонче, паркира се в/ пред базата. Плажът е на пешеходно разстояние 5 Мин, има свободна зона. В заведението към бунгалата готвят добре. За закуска има принцеси и пържени филийки, 2  филийки за 2 лв, кафе 1 лв, бира 2.50, супи от 2.20 до 3.20, готвено 4.80. Преди да отидем в Ахтопол бяхме за два дни в Каварна. Никога не бяхме ходили на север, а имахме време преди резервацията. Там нощувахме за 70 лв в стая със спалня и легло на два етажа, кухненско боксче с хладилник, микровълнова и мивка. Плажът е извън града, има безплатна зона и паркинг. Голям разход беше посещението на Ботаническата градина в Балчик, 38 лв за четиримата, горивото и аквапарк Равадиново, тъй като едното дете имаше рожден ден и решихме вместо на заведение с деца да сме на морето и аквапарка.
Не съм правила точна сметка, но за седмица престой на морето, 7 нощувки, сме изхарчили около 1 600 лв. Хранехме се основно в бунгалото, сутрин сандвичи, на обяд супа или готвено от заведението и вечер правехме скара и салата. Веднъж посетихме лунапарка. Децата не са лишавани от нищо (сладолед, сок, бисквити и д-р), но сме пазарували основно от Лидъл.

# 293
  • Мнения: 6 299
Само за сравнение за почивка на 2 възръстни + 2 деца  до 11.99 г./спане на децата на разтегателен голям фотьоил и в кошара на хотела/ от 20.08. за 7 нощувки на база ултра ол инклузив с невероятна анимация и за деца и за възрастни, с жива музика и участие на изпълнители, в хотел 4*, в двойна делукс стая цената е 1540 лв. Тази цена е с ранни записвания през месец ноември 2021г. с 45 % отстъпка.

# 294
  • Мнения: 3 727
Това, ако си записал през ноември за високия сезон тази година ли? Предвид ковид си беше риск. И още е.

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 3 788
Остави риска, ако управителят на хотела е същият от 2020 г. и без пари да ми го предлагат, не бих си го причинила. Но всеки си преценЯ. Simple Smile

# 296
  • Мнения: 6 299
Това, ако си записал през ноември за високия сезон тази година ли? Предвид ковид си беше риск. И още е.
Да, за този висок сезон е резервацията и не виждам никакъв риск. Вече бях на морето миналата седмица в същият хотел при уж много случаи на Ковид в област Бургас. То риск има навсякъде и ако започна да мисля не трябва да излизам от вкъщи. Имам ваксинация, спазвам хигиенни навици и не случайно избирам хотели с безупречна чистота, с много персонал, който се грижи всичко да е наред. Нямам идея да споря с никой, просто споделих, че за същите пари се почива на доста по-класни места.

Crystal_Noir, същият е управителят и само суперлативи мога да кажа за него. От ранни зори до полунощ е навън и наблюдава всичко да е наред, да няма пропуски в нищо. Любезен, отзивчив и се интересува ако има някакъв проблем, който веднага разрешава. Ако отвориш отзиви за хотела, може да прочетеш, че масово туристите лично му благодарят за безупречното управление на хотела. Някои от гостите лично посреща и изпраща. Знам за твоите проблеми с паркирането, но ние нито миналата година, нито тази сме имали такива. Паркиш безплатно и свободно на паркинга пред хотела, на улица, до плажа, където в момента на пристигане има места. А който иска и държи колата му да е на сухо, тъмно и охранявана си плаща за паркинг в подземният гараж на хотела.

Последна редакция: пт, 22 юли 2022, 17:14 от fatalina

# 297
  • Мнения: 12 038
Ние почивахме в Ахтопол, хотел АТМ с ваучери от Грабо - 1 възрастен и две деца на 12 и 8 години. Голямото беше с ваучер, за малкото доплатих на място. Получи се малко разминаване - бях платила за студио, а ни настаниха в тройна стая и малкият вместо на диван спа на разтегателен фотьойл. След третата нощувка смениха спалното бельо и кърпите и заредиха банята. Стаите обаче не се почистват.
Ваучерът включваше закуска и вечеря. 6 нощувки по 37лв/ човек за студио на вечер + 99лв доплащане за малкия. Общо 6*90,5 - 543лв. Естествено имаме и допълнителни разходи за път, друга храна, кино разходка с корабче... Мисля, че изхарчихме общо около 1000 лева.
Храната в АТМ е обилна, но еднообразна. За закуска се редуваха компле (яйце, сирене, сладко, краве масло, шунка, маслини и плод диня или ябълка) и пържени филии (по 2-3 на порция + сирене, сладко, плод). За вечеря има избор по меню 3-4 вида салата и 5 вида скара, но без риба. Три от шестте вечери поднесоха десерт палачинка и гофрета. Има какво да се желае откъм храна, но цените са доста ниски - стъклена бутилка кока-кола е ... 1,60лв!
Ахтопол ни хареса - спокойно място, приветливи хора и липса на попфолк озвучаване.

# 298
  • Мнения: 3 727
Ноември миналата година можеше за тези пари да се плати лятна почивка във Венеция, Малта, Египет. Лошото е, че не се знаеше ще може ли да се стигне дотам. Фаталина, нямам предвид риска да се разболееш, а риска да затворят хотели, граници, да отменят полети...
Извинете за спамя!

# 299
  • Мнения: 1 292
Фаталина, за кой хотел говориш няколко поста по-горе, от който си доволна?

Общи условия

Активация на акаунт