На море в Гърция 2021 - V

  • 48 018
  • 776
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 269
Ние бяхме от западната страна, но посетихме освен тамошни плажове - сивири, фурка, посиди, фара на посиди, неа скиони, и плажа на афитос и неа потадия, така и никити. За всичките тия места сме видяли всичко на всичко два броя малки медузчета в жълтенкав цвят.

# 16
  • Мнения: 320
И ние края на август пак ще отскочим да Неа Перамос.

# 17
  • Мнения: 804
Благодаря за страхотната тема, за пореден път това лято😏.
Някой наскоро прибрал се от Кефалония или в момента да е там с инфо дали е отворен пътя от Зола към Митрос? Преди месец беше споделено тук, че е затворен, сега в Google ми дава, че може да се премине....?

# 18
  • Мнения: 3 638
Благодаря за новата тема 🌺
Ние се гласим за някъде из Гърция в края на август, ако условията все още позволяват да се пътува, за сега спряганите дестинации са Касандра, Кефалония и Лемнос.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 116
Благодаря за страхотната тема, за пореден път това лято😏.
Някой наскоро прибрал се от Кефалония или в момента да е там с инфо дали е отворен пътя от Зола към Митрос? Преди месец беше споделено тук, че е затворен, сега в Google ми дава, че може да се премине....?
Преди 10 дни беше затворен.

# 20
  • софия
  • Мнения: 25 399
Стимулирани от мерките, тази година правим най-пълноценната и пъстра еднократна Гърция. Започнах да харесвам Йонийско, заради хората, изпържихме се на Метеора и ни предстои любим и незаменим Солун.
Честно казано не усещам съществена разлика спрямо предходни години.


На гледащите към Сивота, мога с 6 ръце да препоръчам за настаняване https://sivotaluxurycollection.com/ - това, което е на снимките, е реалността и безупречна чистота, просторни стаи.
Доп. Топло и подкрепящо отношение от собствениците. Имахме проблем с колата, който въпреки застраховката, се съмнявам да беше отстранен, ако не ни бяха помогнали с познати. За 15 мин. се отзоваха, а проблемът отстранен само в рамките на ден.

Само на още едно място на Скиатос ще се върна без да търся друго.

Навсякъде е едно и също - маски само на открито и в магазините, безобразна жега, която в Бг мразя, а тук не забелязвам, приветливи и спокойни хора, прясна, проста, вкусна храна.
Ако мерките за влизане се запазят, не бих се замисляла изобщо.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 16:57 от zvаnchе

# 21
  • Мнения: 1 145
Аз да допълня, че от няколко дни PLF-а може да се попълни в деня на пътуването. Ако на някой спонтанно му се доходи, да го има предвид.

# 22
  • Мнения: 626
Zvanche, а как беше водата при вас като температура (имам предвид като усещане, а не като число)? Въобще въпросът ми е отправен към всички, които са били в района на Сивота и Парга.
На Корфу хубавите според нас плажове (около северния Агиос Георгиос и около Палеокастрица) бяха с дооооста студена вода. Топла беше водата около Сидари и южния Агиос Георгиос, но самите плажове ми бяха скучновати като цялостен пейзаж.
А по другите Йонийски острови как е водата - топла, студена или зависи от мястото?

# 23
  • Мнения: 125
Утре трябваше да пътуваме за Ситония, но се отказахме. Първо заради бруталните жеги, които се очакват следващите дни там (38-39,27-28гр. минимални през нощта, то трябва да спим на климатик само) и второ заради опасения да не ги метнат в червено следващата седмица и наще и да ни съсипят от псри на връщане. Иначе сме били няколко години точно по това време на Ситония, но баш такива жеги не сме целили. Ние тук в бг изгоряхме живи преставям си там какво ще бъде следващите дни. Добре че нашия грък домакин се оказа свестен та не ни джасна едни 250 евра за отменената резервация.
Както и да е, имаме план Б -Лефкада след две седмици, първата ни Лефкада.
Първо въпрос за газстанциите по Егнатия, знам че има сайт на първа страница, но нещо не работи , дайте жокер.
Мислим да е Василики като база за обиколки на западните плажове, препоръчайте нещо за настаняване. Или да търсим нещо по горе, Агиос Никитас ? Дайте съвет.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 15:59 от sandstorm

# 24
  • софия
  • Мнения: 25 399
Zvanche, а как беше водата при вас като температура (имам предвид като усещане, а не като число)? Въобще въпросът ми е отправен към всички, които са били в района на Сивота и Парга.

На Завиа беше най-силно освежаваща, на Бела Врака, Дафни и Амосите горе-долу, на Арила и Амудя - приказна. Може би значение има и това, че последните 2 са пясък, а другите не съвсем.
На плажовете на островчетата околи Сивота също не беше много студена, 2 пъти в разлика от седмица бяхме с лодка, но може и много да сме се били напекли от слънцето. Синята лагуна не я пробвахме. Не беше нашето с повечето лодки.
На всички ходихме по повече от веднъж в различни дни.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 15:41 от zvаnchе

# 25
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Danilu, като цяло по магистралата няма бензиностанции, а трябва да се излезе от нея. На 30-ина км преди Солун (ако пътуваш в посока от Игуменица към Кулата, като същото го има и точно отсреща за пътуващите в обратната посока) има заведения за хранене (те са единствените - някакъв парк се казваше, май Olimpic Park, но може и да се бъркам за името), които са на самата магистрала и там май имаше бензиностанция, но за последното не съм напълно сигурна, защото ние заредихме малко след Игуменица. За друга бензиностанция на самата магистрала не се сещам. Като цяло са много зле откъм бензиностанции, места за хранене и за почивка.
МНОГО БЛАГОДАРЯ! За ядене не ме вълнува нищо. Ние сме с кампер. Но по принцип в Италия( и в Европа) на магистралите има отбивки за SOS аварии и Autogrill, т.е. големи бензиностанции с паркинги за отмора. В Гърция не е така. Много странно. Ако, не дайси  Боже, ти се случи случка, си насред пътя.... По-добре да не го мисля...
ММ има Waze на мобилният, ще видим как ще сме с гръцкия оператор!

# 26
  • Мнения: 626
Danilu, и аз не знам каква е причината, но е много неудобно и напрягащо. Както се казва, човек няма къде да спре да се изп...е. Ние сме с малко дете, което ни изненада с това, че и в двете посоки повърна по веднъж на магистралата, и беше кофти, че няма къде да спреш по най-бързия начин да го изчистиш, преоблечеш, успокоиш.

# 27
  • Мнения: 75
Здравейте!Някой със скорошни отзиви и препоръки за плажове на Закинтос?
Според последната заповед,ако Гърция влезе в червената зона,на ваксинирани ще им искат PCR в България,за да вдигнат карантината, а на неваксинирани и без документ за преболедували - един PCR от Гърция и един в България?А на деца от 12 до 18 години - PCR само в България,нали така?

# 28
  • Мнения: 5 868
В Гърция е така. Просто свиквате и се съобразявате/адаптирате с/към обстановката. В почти всяко село до магистралата ще намерите бензиностанция. Стандартно ги има отбелязани в картата на Гугъл.
Иначе има на много места разширения за спиране, на някои съм виждала и временни тоалетни (аз не бих ги пробвала).
Има и други държави в Европа, които не толерират отбивки на всеки 5 км на магистралите. Счита се за създаващо опасности на пътя.

# 29
  • Мнения: 1 114
Записвам се и аз. Стискам палци на себе си и всички в темата да успеем с планираните почивки в Гърция.

Общи условия

Активация на акаунт