Професионални серии за коса- тема 149

  • 51 260
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 030
Аз си купувам от ДМ на марката Балеа(тяхна е) и ми върши работа доста добра.
Ех преди 3дни ходих и бях си наумила да го купя и сега ме подсети че съм забравила 😄

# 61
  • Мнения: 6
Coco'milk Благодаря 😊 ще пробвам с репей. Направих омбре ефект, но не стана това, което си представях. На обезцветена/изрусена коса ще стане по-ярко и по-хубаво

# 62
  • Мнения: 4 030
A.L.E.X.I.A.,ами то не е никак лош ефекта,аз не бих го бутала насила. Така или иначе ще се отмие след няколко "шампонисвания"

# 63
  • Мнения: 6
Може би ми е трудно да се възприема, понеже ми е първа промяна на цвета от пубертетските години 😆. Дайте съвет за следродилен косопад. Пробвах Алфапарф шампоан и ампули, после Напура ампули за силен косопад (Т2 мисля че бяха), но не ми помогнаха и се примирих. Родих преди 4 месеца и си ръся доволно косми навсякъде. Опашката ми оредя драстично, но пък ми е второ раждане и знам че после пак ми расте косата.

# 64
  • Мнения: 1 666
Алексия и аз родих преди 4 месеца,но косопада започна от около 2 седмици. В момента използвам ш Меди Фолиген, от време на време ш Напура Стамиген и противокосопадния спрей на Алтерна Клиникал. Не е спрял косопадът все още, но пък и косата не пада с шепи, така че за момента съм ок.
Малко по-нагоре Ванеса беше написала, че спрея на Меди Нуминокс би бил добър за следродилен косопад.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 174
Момичета, дайте идея как да предпазвам косата си на плажа.
Някой мазал ли е кокосово масло примерно? Моята коса не го обича това масло - става страшно разхвърчана, но вече се чудя какво да слагам, че да не става толкова суха.
За миенето - имам идея как да я спасявам, обаче за плажа никога досега не съм слагала нищо. Шапки и кърпи не нося, единствено я връзвам на опашка.

Понеже и моята коса не понася кокосово масло  ще цитирам едно мнение на VanessaDE , което съм си записала относно маслата Relaxed

"•Кокоса е много силно проникващо масло,не запечатващо.Ако се нанесе на мокра коса,то навлиза много дълбоко,подхранва косата,но не запечатва косъма.В случая,ако косата е изрусена,изтощена,порьозна,кокоса ще направи косата пръхка и суха,тъй като няма какво да затвори косъма.В този случай,трябва след терапия с него да се ползват киселинни маски/балсами и с ниско PH за да затворят и изгладят косъма.
Ето някои от най-масово ползваните масла и как действат:
Бабасу, жожоба, кокос - много дълбоко проникващи,не запечатват косъма,а само го подхранват.Най-подходящи са за скалп.
Зехтин, ший, бадем - подходящи са за всякакъв тип коса.Те не проникват на дълбоко в косата и затварят косъма.Най-добре е да се ползват за дължини.
•   Рицин, лен, тиква, арган - почти не проникват в косъма,а основно го запечатват и полират.За изрусени или много порьозни коси са най-добрите масла.Добавянето им редовно в маските за скалп може да доведе до мазна, увиснала коса."

# 66
  • Някъде там
  • Мнения: 4 893
Кой от двата шампоана на Керастаз генезис е по добър?
В момента използвам екстенционисте и съм супер доволна, но искам да пробвам нов.

# 67
  • Мнения: 6
Благодаря много. Поръчвам ш Фолиген и спрея Нуминокс и дано да има ефект

# 68
  • Мнения: 23 387
Благодаря много. Поръчвам ш Фолиген и спрея Нуминокс и дано да има ефект
Имам вече ш , днес ще
взема спрея.

# 69
  • Мнения: 1 012
Здравейте всички Simple Smile

За първи път се включвам в темата с един малко странен въпрос (и предистория към него😃). Предварително се извинявам, ако съм в грешната тема.

Боядисах се с Lakme Chroma, цвят 8.17 и окислител 5 и нещо мисля беше. За първи път ползвам боя на марката, цветът стана супер. Косата е лъскава, мека, много блестяща... все качества, които обикновено постигам много трудно и много рядко.
Непосредствено след боявисването сложих двуминутния реконструкторна ApHogee, след това спрея с кератин и зелен чай. Тези два продукта също ползвам за първи път.

Та, питането ми е, хубавият ефект, който съм постигнала - силен блясък и мекота, е по-скоро от боята или по-скоро от другите два продукта? 😃

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 5 986
Jollie, и двата продукта, които си използвала, са много харесвани в темата. Възможно е в комбинация с боята ефектът да е такъв. Пробвай ги и на следващо миене, за да видиш, дали косата ще изглежда по същия начин. При мен двуминутния реконструктор омекотява доста, дори още под душа.
Аз се боядисвам с Матрикс и косата ми винаги става разкошна след боя - лъскава, мека, та е възможно и от боята да е Simple Smile.

# 71
  • Мнения: 2 452
Lili миналата година на морето изкарах с двуминутния реконструктор на Афоджи и масло от жожоба.Въртях разни комбинации за да видя как ще подействат,тогава не знаех за свойствата на жожобата.Първо,нямах нито един лош ден,косата изглеждаше винаги страхотно,никакви кошници,фриз и т.н.И второ,като се върнах нямах никакви поражения,все едно не съм ходила на море.Финишите ми бяха маслото от жожоба и термото за блондинки на Керастаз,смесени.
Ако слагаш кокосово масло,отгоре нанасяй нещо друго,или го смесвай с нещо.Но,щом не го харесваш,не си го причинявай,има десетки други по-добри масла и продукти за защита.

Искрица аз съм за този за гъсти коси.На мен другия ми замазва косата.

Jollie косата ти най-вероятно е имала нужда от протеинец

# 72
  • София
  • Мнения: 272
Хоп в новата тема 💐
Този месец не смятам да пазарувам нови неща. Забърсах само еластистайлъра на ФК. Не направи чудо с косата ми, ама е хубав финиш. Единствено оглеждам продукти на grow gorgeous и Керастас генезис. Но се наситих, а и имам запаси за година напред. Все пак е лято и експериментите са ми на последно място. 💐
Иначе имах 2 малки шишета целаген и сега нюминокс. Правят едно и също с разликата при мен, че вторият повече загрява скалпа. Но и съм с косопад летен... Та нищо няма да ме спаси напълно. Ползвам си нюминокс, водичката на ФК, вълшебството на Магнолия ❤️ и ампули анаген и стамиген. Ще се моля да спре вече, че ми писна.

# 73
  • Някъде там
  • Мнения: 4 893
Ванеса, благодаря. И аз се ориентирах към този за гъста коса Simple Smile
Искам да попитам и за този шампоан, добре измивен ли е? колебая се между него и Керастаз.

# 74
  • Мнения: 2 826
Здравейте!
Подариха ми Шампоан Kerastase Elixir Ultime, но не знам дали е подходящ за моята изрусена, суха и чуплива коса. Какъв тип е - хидратиращ или протеинов и с кой балсам/маска бихте препоръчали да се комбинира?

Общи условия

Активация на акаунт