Остатъчни секрети след хрема .... до кога?!?!

  • 3 676
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
"Не стеримар или единични дози - със спринцовка, за да е под налягане."
->Абсолютно нежелателно. Не го правете->>колонизира синусите и причинява дисфункция на Евстахиевата тръба и безкрайни отити.

По темата-помислете за Астматични бронхити или алергични ринити при тези оплаквания.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 758
И при нас е същия ужас  Cry
На 1 окт. ми вдигна температура, повръща и оттогава насам - зачервено гърло, после възпаление на ушите, пак температура.. гърлото й така и не се оправи, а сега ни мъчат сополите. Днес 3 пъти спа за по 10 мин. - започва да кашля зловещо и се събужда  Cry
Давам и някакви хомеопатични кристалчета и пръскам стеримар, но 5 мин. след като й изчистя носа пак е същата история.
Май повече се оплаках, отколкото да помогна  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 3 737
Сина ми е същия- пооправи се за ден два и после пак-така сме вече почти месец-диагноза от няколко лекари- заден ринит
Аз също се чудех какво ли да предприема- ето ви 2 теми ,по които писах и сами ще видите че има сходни симптоми почти при всички дечица
Дали е вирус- и аз незнам,но вече ще го водя за изследване за алергии-дано е отрицателно-но ....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135332.msg2558508#msg2558508
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135866.0
Дано ви е от полза  bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 616
и сина ми и дъщеричката ми правят тези "задни ринити". В момнета малката е така. Изписаха ни Мукосолван през деня, за да отхрачи това което се стича. Преди лягане Ериус, за да я успокои за през нощта и освен това противоалергенен сироп.
Мислех че само моите деца са така, защото около нас няма други с такива оплаквания, но явно не сме само ние  Rolling Eyes

# 19
  • в баира
  • Мнения: 861
Но физ.р/р аз го пръскам със спринцовка и дишането се нормализира, за кратко, но после пак пръскам.
На опаковката на физ. р-р пише по 1-2 капки в ноздра и 10 мин след това да не се издухва носа.

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 702


 
Има един мехлем казва се "РИНОЛЕКС(маз за нос)",за заден ринит (точно тези секрети които се стичат в гърлото и предизвикват кашлица вечер.
НО НЕЗНАМ ТОЧНО ДАЛИ МОЖЕ ДА СИ ИЗПОЛЗВА ЗА ВАШАТА ВЪЗРАСТ.Можеш да си консултираш с педиатъра за това мазило.(или провери в нета за информация)
Ринолекса е над 12 год.,не става за деца.И моят син е със хрема вече 2 седмици,направо в чудо се видях,само че той кашля само денем.Тия секрети край нямат #2gunfire.Иначе за спринцовка с физ.р-р и аз знам,че е вредно заради налягането и не бих го правила.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 109
съветвам всички с подобен проблем да пуснат носен секрет за изследване!
криси така се влачи с хрема сума ти време и държа да отбележа че съм я водила нееднократно на лекар! накрая секрета стана гноен, появиха се и болки в ушите, оказа се че има стафилокова инфекция в нослето, която след лечение с точния антибиотик отшумя без следа. сега ще пускаме секрет контролно за всеки случай, ама си мисля, че ако беше направено още в самото начало, вече да сме забравили!!! ама кой да ти каже, всеки се стиска за направления и бележки!!! #Cussing out

# 22
  • Wonderland
  • Мнения: 702
съветвам всички с подобен проблем да пуснат носен секрет за изследване!
криси така се влачи с хрема сума ти време и държа да отбележа че съм я водила нееднократно на лекар! накрая секрета стана гноен, появиха се и болки в ушите, оказа се че има стафилокова инфекция в нослето, която след лечение с точния антибиотик отшумя без следа. сега ще пускаме секрет контролно за всеки случай, ама си мисля, че ако беше направено още в самото начало, вече да сме забравили!!! ама кой да ти каже, всеки се стиска за направления и бележки!!! #Cussing out
М да ,много си права,и аз за това си мислех,ако беше вирусна хремата досега да е отшумяла,явно синчето си отглежда някакви микроби в носа.Утре ще трябва да притесня личната отново Thinking.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 109
съветвам всички с подобен проблем да пуснат носен секрет за изследване!
криси така се влачи с хрема сума ти време и държа да отбележа че съм я водила нееднократно на лекар! накрая секрета стана гноен, появиха се и болки в ушите, оказа се че има стафилокова инфекция в нослето, която след лечение с точния антибиотик отшумя без следа. сега ще пускаме секрет контролно за всеки случай, ама си мисля, че ако беше направено още в самото начало, вече да сме забравили!!! ама кой да ти каже, всеки се стиска за направления и бележки!!! #Cussing out
М да ,много си права,и аз за това си мислех,ако беше вирусна хремата досега да е отшумяла,явно синчето си отглежда някакви микроби в носа.Утре ще трябва да притесня личната отново Thinking.

при нас се проточи 2 месеца с милион мазила, лекарства и пр. а да видиш сега кат си изпи точния антибиотик- ни сополи, ни кашлица

успех и пиши как е минало Peace

# 24
  • Мнения: 755
съветвам всички с подобен проблем да пуснат носен секрет за изследване!
криси така се влачи с хрема сума ти време и държа да отбележа че съм я водила нееднократно на лекар! накрая секрета стана гноен, появиха се и болки в ушите, оказа се че има стафилокова инфекция в нослето, която след лечение с точния антибиотик отшумя без следа. сега ще пускаме секрет контролно за всеки случай, ама си мисля, че ако беше направено още в самото начало, вече да сме забравили!!! ама кой да ти каже, всеки се стиска за направления и бележки!!! #Cussing out
М да ,много си права,и аз за това си мислех,ако беше вирусна хремата досега да е отшумяла,явно синчето си отглежда някакви микроби в носа.Утре ще трябва да притесня личната отново Thinking.

при нас се проточи 2 месеца с милион мазила, лекарства и пр. а да видиш сега кат си изпи точния антибиотик- ни сополи, ни кашлица

успех и пиши как е минало Peace
Ние сега сме с кашлица /казаха че върви към оздравяване/и хрема , ще изчакам малко и ще питам за направление за изследване на секрет и аз... дам така ще стане. Thinking Peace

Общи условия

Активация на акаунт