Из новите приключения на щерката...

  • 2 300
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Отписвай екскурзията. Кажи и, ч е вмкъщи сте си любими хора и, че би трябвало да се обичате и зачитате. Ти правиш своето, а  тя не прави нейното. Казваш и, че примката се затяга,а   тя ако иска нека се поправя. Това бих направила аз. без викане, без бой. Лишаване от любими неща.
Стягай докато е малка. И няма да и говориш много много. Нека усети леко затягането.
Абе сложно е да си родител. Аз не ми е ясно как бих реагирала, но ще пробвам с нещо от този сорт.
Против боя съм , но съм твърдо за говоренетео и наказанията.

Съгласна съм. Не е хубаво да определяте наказания и да ги отменяте заради "омекване". Аз така си правех каквото си искам като дете, защото знаех, че на мама и тате ще им мине- и бях права. Винаги им минаваше Simple Smile.

# 16
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Споко, още някоя и друга година и ще тръгнат с лаптопи, като тук. Не мисли за дребни неща, писали и забележка, голям праз. Поне няма да и се изкриви гръбнака от мъкнене на 5 кила учебници и тетрадки.
Виж с искането и с даването и ние имаме проблем. Още е малък, но непрекъснато иска нови филми, не схваща че в замяна трябва да има добро държание, изпълняване на дребни задължения и по-малко мрънкане  Rolling Eyes. Никога не е късно да вземеш мерки, човек цял живот опитва, не мисля че си я изпуснала.
Дано да не ни се качат на главата ...

# 17
  • Мнения: 1 220
Ами зависи си от детето. Много мами са посочили наказание "отпиши екскурзията", аз пък си мисля, че това не винаги върши работа, даже напротив може да има съвсем друг ефект! Ако накажа сина ми с лишаване от някакво мероприятие, заради ненавреме предаване на домашното (а той редовно го предава 2 дни по-късно), съм сигурна 4е съвсем тенденциозно ще започне да закъснява с дом. поне с 3 дни и ще ми каже "Много важно като не ме пусна".  Децата не винаги виждат нещата през нашата призма, ако за нас това е разумно и заслужено следствие на някакво тяхно провинение, за тях не е така.
 Шани, в 3ти клас не са толкова големи, пък творческите натури по-принцип са по-разсеяни, до колкото помня дъщеря ти май рисуваше и свиреше!  Simple Smile Хвърляй едно око на чантата ве4ер! Laughing

# 18
  • Мнения: 3 089
и аз съм против "отписването". нека си отиде детето. а вие намерете друг начин да я вкарате в пътя. не че знам какъв, де...

# 19
  • Мнения: 229
Шани, щерката ти ме кефи.  smile3501
Не виждам нищо което можещ да направиш в случая.
Честно да ти кажа, надявам се и моята дъщеря да е достатъчно хитра, да се сети да си купи тетрадки, като си забрави нейните.
Явно е изобретателно детето, приеми го от хубавата страна.  smile3521

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Тя е 3-ти клас.
Помагах й за реденето на чантата до края на 1-ви клас. И сега ли пак да я контролирам?  ooooh!

Да определено според мен трябва да им се помага. Е ние, които сме вече в пети това редене вече отпада. Предишните ми опити бяха неуспешни, а и те се изнервят от това забряване и стават нервни и на мен ми е отговарял. Тази година виждам, че е различен, но за всяко дете е различно. Е що глупости им искат да носят.

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Хем ти съчувствам, защото много добре те разбирам, хем ми е смешно. Това да са им проблемите на нашите деца!  Laughing
Моят е още по-зле, не само забравя, ами и не си купува нови, ами пише в някоя друга тетрадка. В крайна сметка, не може да се разбере коя тетрадка за какво е. Напр. е надписана по БЕ например, а вътре и задачи по математика, и планове по история и география, и физика, и химия... Всичките му тетрадки са по всичкология.  Mr. Green И съм викала, и съм наказвала, и съм късала... резултат нулев. Само моите нерви разбити. Накрая реших, че няма смисъл и спрях да обръщам внимание. Щом няма забележки в бележника, значи няма и възмутени учители, значи всичко е наред. Що пък само на мен да ми пука?  Crossing Arms
Още повече, че догодина ще е в гимназията, а там, доколкото ги виждам, повече от 1 тетрадка не носят.  Wink
Та така...  Laughing
А, щях да забравя, моят син не е презадоволен, което обяснява може би защо не си дублира тетрадките, а предпочита да си харчи джобните за по-полезни за него неща.  Joy

А за това предложих решение в училището на синът ми. Купуват се папки, които са със 4 дупки автомата посредата /дано ме разберета/, към тях продават листа, а също и пластмасови разделители. Та в училище пишат на листата, а в къщи той ги подрежда по учебни предмети и хем може да носят по-леки чанти, а учителите взимат само листа за проверка, а не купища тетрадки. При нас математичката много добре прие идеята и каза че от догодина може да въведат това.

# 22
  • Мнения: 25 615
Дороти, страхотна идея!
За съжаление обаче, тук едва ли ще се въведе скоро...  Cry

А Мамица искам да попитам: ако за забравена тетрадка според тебе наказанието трябва да бъде лишаване от екскурзия, какво наказание би наложила при запалена цигара някой ден? А при изпита бира? Закъснение?  ooooh!
За други по-сериозни проблеми не ми се и споменава, недай, Боже, никому!  Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 440
И аз, а и цялото семейство помагаме. И колко приказки и убеждения падат, но явно си е до дете. Забележките на класната, устни или в бележника, са съвсем неефективни. Приемат се за сведение и продължава с голямо спокойствие по същия начин. Мисля, че наистина програмата им е доста натоварена и естествената реакция е да не приемат насериозно забележките, докато не могат да се справят самостоятелно с разнообразните задължения. Просто съм се заредила с търпение и опитвам да убедя и класната за същото, докато дойде момента да се научи детето на очаквания ред.

# 24
  • Мнения: 705
Може да й предложиш да пише на листове, да ги перфорира и да си ги подрежда в папки. Като студент  Grinning

Но това няма да реши проблема, който е в характера й. Ако изобщо е проблем.

Историята ти ми е много позната от моето (по-късно) детство. При мен беше нежелание да ходя на училище. А не бях тъпо дете  Wink Ако на дъщеря ти не й е приятно училището, разбирам я  Laughing

Знаеш ли дали има приятели в училище? Ако не, разбери. Какво мисли за учителите си? И какво мисли за часовете, за това, което учат?

Смятам, че мнението й за учителите е много важно. Аз бях изрядна само при тези, които обичах и уважавах. При останалите бях развей прах.

Но все пак това е само моята гледна точка. При вас я е така - я не е.

Успех  Grinning

# 25
  • Мнения: 5 877
Шани, подходящо наказание за изгубената нотна тетрадка не е ли да й "поизгубите" за известно време синтезатора?

И аз съм се замислила за огромното количество подаръци, с които ги затрупваме. И как им се отразява това. През лятото бяхме месец и половина у нашите - прекрасно си игра със старата ми кукла и една топка. И беше много по-послушно и разбрано дете. Тъй че мисля да потисна донякъде естествения си нагон да й подарявам разни неща,  защото почва да не ги цени.

# 26
  • Мнения: 705
Не й отменяй екскурзията  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 399
Мисля си, че е малка за разни протести и не забравя тетрадките си като форма на такъв  Thinking
Шани, направи й един списък, с пособията, които трябва да носи по всеки предмет /изреждаш всичко/ и да си подрежда чантата по него - да отмята какво й трябва и какво не за съответния ден. В един момент трябва да си създаде навици и да се оправя и без него.
Проверявай, напомняй, докато посвикне да бъде по-организирана.
За друга форма на наказание, освен преписването на тетрадките, незнам - може би нещо по-леко.
Примерно, бих я пращала без джобни известно време /за да не може да си купува нови тетрадки  hahaha/
Или забрана за ползване на синтезатора за известно време /но пък някъде май прочетох, че се занимава със свирене и може и да не е подходящо наказание това, ако няма друг инструмент/.
Лишаване от нещо друго - но не и екскурзията  Stop Не ми се струва, чак толкова голямо "провинението", за да я лишаваш от подобна емоция /още повече, че са намесени и други деца. Те ще отидат, пък тя - не. Завист и мъка голяма ще бъде  Sad/.
От прекалено тежки наказания, ми се струва, че се къса, полека, нишката родител-дете.
Едва ли имат нужния ефект - по-скоро обратен такъв.

# 28
  • Мнения: 934
Уф, стига бе - чак лишаване от зелено училище за такава дреболия!
Аз пък не виждам какъв е толкова проблема, просто трябва да се въведе задължителна инспекция на чантата всяка вечер или евентуално сутрин. Сигурно ще и е досадно, но няма как.

# 29
  • Мнения: 2 839
Айде, като не стане нещо според реда на ДЕВАТА и запалва, губи си разума докато не влязат в ред нещата  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
И на мен не ми се вижда кой знае каква беда да се е случила. Май идеята на Анда за синтезатора е най-добра, но лишаване от лагер ...  Naughty
Аз съм доста често лишавана от лагери, но не ми се е случвало от това да се вразумя  Mr. Green Само дето ми остана един лош спомен за пропуснати купони Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт