Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 34

  • 191 386
  • 3 349
  •   1
Отговори
# 3 345
  • Мнения: 177
Не би ли трябвало да е както по закон- на който адрес родителите посочат 🙄
Пишат с адреса на майката бебето.

# 3 346
  • Мнения: 207
В случай, че родителите са с различни адреси, детето се записва на посочен от тях адрес, който обаче трябва да се води постоянен адрес на единия от родителите. Например, ако вие живеете в Лозенец, а бащата на детето в Надежда, не можете да запишете детето в Люлин, но може да избирате между вашия адрес в Лозенец и Надежда. Така ми обясниха, но ако съм в грешка, моля, да ме поправите.

# 3 347
  • Мнения: 177
Точно на това се надявам и аз, да спазват закона, а не да си пишат, както преценят. Иначе един офтопик въпрос, запознати ли сте дали за повече точки за прием в ясла е нужно и двамата родители да се водят с постоянен адрес в София или е достатъчно единият да има уседналост в дадения квартал? Знам, че е рано още за това, но ми е важно, за да преценя дали спешно да го сменям или е достатъчно, че приятелят ми има уседналост в София 8 години.
В случай, че родителите са с различни адреси, детето се записва на посочен от тях адрес, който обаче трябва да се води постоянен адрес на единия от родителите. Например, ако вие живеете в Лозенец, а бащата на детето в Надежда, не можете да запишете детето в Люлин, но може да избирате между вашия адрес в Лозенец и Надежда. Така ми обясниха, но ако съм в грешка, моля, да ме поправите.

# 3 348
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Иначе един офтопик въпрос, запознати ли сте дали за повече точки за прием в ясла е нужно и двамата родители да се водят с постоянен адрес в София или е достатъчно единият да има уседналост в дадения квартал? Знам, че е рано още за това, но ми е важно, за да преценя дали спешно да го сменям или е достатъчно, че приятелят ми има уседналост в София 8 години.
За кандидатстване в ясла и в 1-ва градинска група е достатъчно адресът на единия родител да има уседналост на територията на Столична община.
Не се гледа уседналост на територията на административния район на ДГ/квартал, а само дали там е адресът.
https://sofia.obshtini.bg/doc/4507655
(Раздел III, Критерии)

# 3 349
  • Мнения: 120
Моля някой да пусне нова тема.
Заповядайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1518752.new#new

Общи условия

Активация на акаунт