Августинки 2021 - Тема 6 💙💜

  • 23 281
  • 480
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 133
Мамчета здравейте. Тери Благодаря за новата тема, честито на мамите родили през тези дни.
Аз незнам вече дали да се зарадвам или не. Преместиха ме онзи ден при малкия в неатология, за да го кърмя. Милия ми наддава по 30-40 гр на ден, днес вече тежи 2.310,и живот и здраве във вторним ще ни изпишат. Аа аз се възстановявам, от вчера съм на антибиотик, защото когато съм раждала ми оставили марля в мен, чувството е ужасно... Sad

# 31
  • Мнения: 1 221
Plami 😲😲😲 Оставили марля, добре че не е някой скалпел. Потресена съм, как го откриха, че има марля? Важното е, че детето наддава, нас кучета ни яли, ще се справяме, те миличките са по-крехки. Въпреки, че твоето е наистина потресаващо...
Явно доста дечица са на антибиотик. Зачудих се следното нещо: дават антибиотик за инфекции (те са бактериални, няма какво друго при толкова малки деца) и при спад на CRP и левкоцитите изписват. Ама нали нас възрастните ни карат да пием антибиотик и след 10 дена пак да пускаме изследвания понеже бактериите до 10 дена може да се развият пак. Препоръчват ли след изписване да се пускат контролни изследвания на бебетата или се следят симптоми и температура.

И един въпрос към вече майките ветеранки: ползвахте ли шезлонзи/люлки? Етървата ми е дала един от нейните деца, но е много паянтов, никаква стабилна основа няма за гръбчето на детето, та се чудя заслужава ли си да поръчам нов за 100лв изобщо

# 32
  • Мнения: 133
Да Тери потресаващо е, бях изумена,възмутена Sad
Извинявам се за допуснатите грешки като пиша, но пиша с една ръка, заради абоката. Относно откриването, аз се усетих, през два часа съм под душа, а ми мирише нещо, да те казват че Лохии също имат миризма, но все пак... Първо помислих, че е нещо от канализацията в банята на болницата, но при всяко взимане на душ ми морише на гнило,И се обадих на моята Аг, и на лекарите в неатологгия, и мв прегледаха и видяха че има тампон марля...,просто кошмара ми беше пълен.

# 33
  • Мнения: 3
Здравейте, бихте ли ме добавили в групата във фейсбук ? Благодаря предварително.

# 34
  • Мнения: 373
Plamity, ужас, ако не е тайна в коя болница са го направили това? Да си имам едно на ум, ако се падна в същата… Чувала съм и аз за подобни гафове - забравена плацента и пр., ама гледам да не ги мисля…

# 35
  • Мнения: 618
Ох кошмар.. Бързо възстановяване ъи желая! :/ и за мен е интересно коя болница е това. Въпреки че сигурно навсякъде може да се случи.

# 36
  • Мнения: 133
Благодаря Ви момичета, след лекарската намеса и махането на марлята, се чувствам по добре, аз не можеш да сядам... Иначе да прави сте навсякъде може да се случи. Държавната болница в Стара Загора.

# 37
  • Мнения: 354
Лелелелел не стига че масово бебетата са на антибиотик, марли забравят, в Софиямед неонатологията беше пълна скръб, 1 акушерка и 1 доктое на 15 бебета, ако ми беше 1 дете и трябваше да разчитам за насоки за памерс, пъп нещо изобщо щях да се гръмна. Кво им става на тея хора.
Ние вчера се прибрахме, баткото има егаси ентусиазма да я гушка, да я храни, което много ме радва. Кучето само ходи окошо нея да я души и да я ближе по краката. В мига в който тя се размърда той е 1 писта да види, да чуе какво става и защо мърка.
За шезлонга на 100%да. Аз си пазя от баткото, с 2 легнали позиции, люшкане, вибрация и песнички. Много е удобно като са кисели.

# 38
  • Мнения: 3 984
Тери, и двете ми деца са ползвали и ползват люлка. Но някои деца изобщо не искат, та първо го пробвай.

# 39
  • Мнения: 802
Плами, наистина са потресаващи, дано занапред да не ти се случват неприятни неща Simple Smile
Моята девойка вчера цял ден спа и сука и през нощта не мигна. Само на гърда искаше, а ако откажех, як рев. От около един до шест сме били будни и сега трябва да я будя за кърмене, а хич не ми се иска Grinning

# 40
  • Мнения: 99
Здравейте, мами,
Минавам и аз да се похваля. В 8:35 тази сутрин на бял свят се появи София - 3.490 кг, 50см.
И двете сме добре, чакам с нетърпение да си я видя и гушна.
Успех на всички мами, при които предстои!

# 41
  • Мнения: 133
Привет. Да май е практика за жалост. Дано да никой не му се налага. И важното, че беше малкия дявол.
Аз искам да Ви попитам наясно ли сте с изплащането на болничните, т. е имам 45 дни от АГ (07.07 - 22.08) но през това време раждам и ми се издава нов болничен (03.08-13.09) как ще де изплатят, понеже има застъпване. И тези болнични трябва ли да ги нося някъде?

# 42
  • Мнения: 802
LilliP, честита да ти е София, много здрава и обичана да расте, а на теб бързо възстановяване Simple Smile

# 43
  • Мнения: 373
LilliP, честита да е малката София! Бъдете здрави и много щастливи❤

Plami, и аз ще съм като теб - с 45 дневен до 23.08, но реално ще родя по-рано и същите въпроси си ги задавам и аз.. Да не говорим,   Че от 45-дневния все още не са ми изплатили нищо, а е постъпил в НОИ на 09.07…

# 44
  • Мнения: 290
Лили, честита да е София! Нека бъде здрава и много щастлива, а на теб бързо възстановяване! Heart Eyes
По въпроса с 45дневния и следващия болничен. От НОИ продължават да изплащат всички дни, без да дублират застъпването. Тоест в случая на Плами би трябвало да платят периода от 07.07 до 03.08 (от 45 дневния) и след това от 03.08 до 13.09 (от новия болничен). И този болничен и следващия, който се издава от педиатър трябва да го дадете на работодателя, за да го входират.

Общи условия

Активация на акаунт