Предучилищници /Набор 2000/

  • 20 448
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 616
И на мен не ми се е налагало да объснявам все още за Дядо Коледа но мисля че още вярва че го има .А по въпроса за това да ли вече са големи за играчка и  аз се двоумя но все пак ми се иска да доволен и щаслив от подаръка а колкото до живия подарък ние малко избързахме и вече го зарадвахме че на лято ще става батко надяваме се на сестричка но каквото доиде все пак. Grinning

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
 =^._.^=   мерси за пожеланията.
 h.kirova  май следим едни и същи теми и децата ни са набор4ета  Laughing
Gercho имаме една кукла която се напишква - нали такава беше Бейби борн. Не е нищо особенно само дето е скъпа - най-много 5 пъти да й е сменян паммерса и това беше - не мисля 4е си заслужава. Мойта щерка иска от дядо Коледа боксова круша  Rolling Eyes и то съвсем сериозно  Thinking

# 242
Синът ми знае, че дядо Коледа е от приказките и че на Коледа празнуваме Рождество Христово. С баща му се постарахме да го въведем в основите на християнството и мисля, че така е най-добре!Подаръка си го е поръчал още от лятото и е естествено влак, нещо, което си поръчва за всеки празник , откакто е станал на 2години! Laughing
Между другото, той изобщо не знаеше какви са поуките от приказките, и аз използвах и му казах поуките, които е разбрала дъщеря ти, Етия, да не говори с непознати! Laughing 

# 243
  • Мнения: 1 608
Иван пък знае много отдавна, че разговорите с непознати и вземането на храна от непознати е много опасно. Сега проблема е такъв - когато някой го почерпи като например - родител на детско тържество, той отказва ако не съм наоколо и съответно го погват с кутията бонбони и настояване да се почерпи все пак. Друг пример заговаря ме непозната жена на улица и той се намесва - "не е възпитано да заговаряте непознати, госпожо".

# 244
Синът ми също знае, че не трябва да говори с непознати и да приема каквито и да е било неща от непознати!  Аз това го говоря непрекъснато, откакто е в по-съзнателна възраст, но не пречи пак да го повторя, като дам за пример и приказките! Някои неща ги повтарям до посиняване, пък дано имат ефект!

# 245
  • Мнения: 2 282
Ще се радвам да се запознаем на карнавала  Wink
Този на 17 декември, нали? Аз също ще се радвам Simple Smile
Благодаря ви за поздравленията! Засега подаръците, които сме си заплюли са: трико (евентуално и клин) за спортната гимнастика, количка за играчки (поредната, тази вече сигурно няма да я потроши:) и кукла-мъж. Иначе всякакви нещица с Winx-club са в списъка с желанията. Но като гледам как вървят нещата, това ще го получи на рождения си ден във вторник, значи за Коледа друго ще трябва да е...
Мисля, че не е твърде късно да подаряваме на децата си играчки. Колкото и да се държат като големи понякога, още са си деца. Вчера гледахме "Полярен експрес", и тя каза: "Никога няма да спра да вярвам в Дядо Коледа". Без да сме я питали, още на 5тата минута от филма, когато момчето се колебаеше дали да вярва или не.

# 246
  • Мнения: 533
Побутвам малко темичката, че много назад е отишла.
Сребърен облак, на вас много подаръци и много празници за кратко време, са ви са се събрали  Wink
Да ви попитам нещо, вашите деца искат ли или вече имат домашни любимци? Дъщеря ми много иска куче или коте, в краен случай папагал, не минава ден без да го спомене. За мен това не стои на дневен ред (аз искам още едно дете, дай боже, да имам), но тя говори за това непрекъснато. Аз и обяснявам колко сме заети и как като излезем в 8ч сутринта от вкъщи се прибираме в 20ч и това е  четири пъти в седмицата, как да вземем животинче да го мъчим само затворено в апартамент, говоря, обяснявам, тя иска и това е, надявам се предсточщите празници малко да и отвлекат вниманието.

# 247
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
Ради отдавна искаше някакво животно вкъщи Confused Накрая - от 2 години и половина имаме риби.
Друго няма да го огрее, и той го знае. Само казва " Един ден като имаме къща, ще си вземем куче".

# 248
  • Мнения: 2 282
ммм, напоследък ме рекетира постоянно, но няма да стане. За миналата нова година си подарихме рибки, за друго животно няма кой да се грижи. Кучето, което мама едно време взе заради нас, сега е такава тежест... на нея всеки ден, а на нас - когато замине някъде за 2-5 дена. Винаги да се съобразяваме с още някой, не, благодаря.

# 249
  • Мнения: 1 320
И моите мъже искат животно ... куче , коте / това таткото не го одобрява Wink, така че няма да стане/ хамстер, морско свинче . Куче имахме когато се оженихме , после като се роди баткото го пратихме на село , сега искат друго ... да ама не ! Куче в къщи ще влезе само ако е плюшено!!! Те искат , ама накрая кой ще се грижи за него ?
Риби имахме , огромен аквариум със всичките му джаджи, отглеждахме акули и всякакви там екзотични и нестандартни рибки ... ама и те си искат своето ... не можеш да изчезнеш от вкъщи за повече от 2-3 дни .

# 250
  • Мнения: 1 608
Да споделя и аз за животните.
Ако не сте готови вие да поемете грижата не вземайте. Колкото и да иска и да се грижи дете на тяхната възраст не може да поеме основното по животинката.
Кучета според мен не бива да се отглеждат в апарнамент. Не сме имали куче.
Котките се грижат сами за себе си, НО от една възраст нататък. Нашия котарак никога не е създавал никакви проблеми, но когато се появиха децата вече беше възрастно животно.
Рибки имамахме, пак ще си завъдим като отминат ремонтните дейности, не изискват големи грижи особено ако аквариума е по-голям и има всички аксесоари. Даже много ми липсва релакса пред аквариума /нашия е 100л./ много добре ми се отразяваше.
Сега си отглеждаме морско свинче-дългокосместа розетка/от 1г8м/. Грижата по него се свежда до хранене и наливане на водичка, на около 5 дни смяна на талаша и от време на време сресване. Иван се занимава с храненено, макар че напоследък не с голямо желание, следкато Свинчо му сбърка пръста с царевичка. Почистването на клетката не му е по силите. Все пак смятам, че е морското свинче е идеалния дом. любимец особено когато детето иска а мама и тате е могат да отделят време.

# 251
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Аз по отношение на животинките си имам заместник, моят баща и е взел много животинки и отиваме там да си поиграе но ги гледа на двора защото са в къща и всяко животинче има колибка.Има зайчета ,кучета  има един таралеж които се разхожда и няколко костенурки ,абе цяла зоологическа градина.У нас нямаме никакви животинки и твърдо неискам защото когато са в апартамент се докосват до всичко а мен ме е много страх от разни зарази , а дечицата са малки и нямат достатъчно силна имунна система .Следете ги след игра с животните да се измиват много добре

# 252
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Мамички толкова назад ни е отишла темичката че много трудно я открих, имам причина да се похваля- извадихме две зъбчета и дори вече се показва новото , ако сте чели темата назад знаете вече че проблема с зъбите ни е най лошия , моята принцеса дори даде да и направят две пломби , предстоят ни още две и вадене на още две зъбчета от които са останали само коренчета, много съм щастлива за този наш напредък.Хей настроихте ли се вие и малките ви сладури за празниците

# 253
  • Мнения: 2 282
Кати, радвам се, че имате напредък със зъбите! Браво на момичето, личи си, че е пораснала вече, щом се държи добре при зъболекаря!
Хей настроихте ли се вие и малките ви сладури за празниците
И още как  Laughing Набързо ще приложа списък с подаръците, които получи мойта маймунка на големия рожден ден, може да харесате някоя идея: комплекти с разни неща за рисуване в кутия, чанта с уинкс-клуб, сглобяем замък, книжки, картонена кутия за съкровища, която се изрисува и облепва с лепенки, кутия за бижута, ръчен часовник, блузки, кутия с гипсови отливки за оцветяване, трико за гимнастика, пъзел, палатка за игра, кукла Елина, която е русалка и фея, количка за кукли, дълга нощница, кутия с чекмеджета за момичешки дреболийки. Толкова подаръци имам чувството, че никога не е имала, като се замисля, и толкова играчки също Simple Smile . Купих и и чудесен пеещ будилник за Нова година. А рождения ден с клоун и всичките и приятели беше направо невероятен! Започвам да събирам пари за догодина  Grinning
Лошата част е, че не можем да си измислим поръчка за градинския дядо коледа, а този уикенд трябва да нарисува желанието си  Rolling Eyes

# 254
  • Мнения: 2 282
Ха, някъде ни е изчезнала част от темичката...
подаръка от Дядо коледа в детската градина ще е ксилофон, а у дома - касов апарат (19 лв, Метро). И двете - специална поръчка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт