Фотоепилатори – въпроси и отговори – № 4

  • 70 050
  • 845
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 437
Добре дошли сте в темата за фотоепилаторите!

Темата е за обсъждане на фотоепилациите в домашни условия, споделяне на личен опит, задаване и отговаряне на въпроси.

Свободно е обсъждането на марките и моделите – BaByliss, Braun, Lescolton, Philips Lumea, Remington, Rowenta и др. марки.

Всичките фотоепилатори действат по един и същ начин, разликата е единствено само в цените, марките, моделите и характеристиката на уреда.

Гладка кожа без косми е мечтата на всяка жена и все по-голям брой жени си мечтаят да заменят самобръсначката с нещо по-функционално и трайно. Има различни методи за обезкосмяване, но една от тях е фотоепилацията, който е траен, полезен и безболезнен метод за трайно обезкосмяване. И докато класическите методи изискват загуба на ценно време, а процедурите са често болезнени и проблемът се разрешава в краткосрочен план – фотоепилацията е решението!





IPL фотоепилация

Чрез фотоепилацията се постига трайно премахване на нежеланото окосмяване чрез увреждане на космения фоликул.

Фотоепилацията се основава на принципа на селективната фототермолиза и се осъществява с IPL® апарати, които излъчват интензивна пулсираща светлина. Светлинната енергия се поглъща от меланина (пигментът, който оцветява космите и кожата) и се трансформира в топлинна, която от своя страна се провежда по стъблото на косъма до неговия корен, където селективно се нагрява косменият фоликул и се разрушава, без да се уврежда околната кожа.



Премахването на косъмчетата преди процедурите

За успешното премахване на нежелателното окосмяване, светкавицата трябва да има обект за третиране, поради което косъмчета да бъдат премахнати напълно е крайно нежелателно, а е необходимо те да се обръснат няколко дни преди процедурата, за да има косъмчета върху кожата, но с малка дължина. Ако дължината на косъма е по-малка от милиметър, целият процес ще бъде безполезен, а ако е твърде дълга, по-голямата част от енергията на импулса ще отиде не на косъмната луковица, а на самия косъм, разпределена по неговата дължина и процедурата няма да има ефект. По време на фотоепилация оптималната дължина на косъма трябва да бъде от 1 mm до 3 mm. Най-лесният начин е като обръснете зоната, която ще бъде третирана, 2-3 (в зависимост от това за колко време растат, при всяка е индивидуално) дни преди да започнете с процедурите.

Появяват ли се подкожни косъмчета след фотоепилация?
Всъщност не. При обезкосмяване на кожата след използване на фотоепилатор, тя става мека и гладка, без подкожни косъмчета, което често се случва с повечето конвенционални методи за епилация. Дори и по време на периода между две IPL процедури, независимо колко е дълъг. Косъмчетата още след първото третиране остават почти невидим, по-меки и почти пухкави. Преди използване на IPL метода, не се препоръчва да се третира косъма с епилатор, кола маска, депилиращ крем или изрусяване на космите по тялото.
След приключването на всичките процедури (6-8 процедури, в зависимост от това как е повлияло фотоепилацията, при някои може да се наложи допълнителни процедури), ще са необходими поддържащи процедури (1-2 пъти в годината) за премахване на малкото окосмяване, което се появява отново през годините. То ще бъде от по-тънки и по-слаби косми, които се елиминират лесно с който и да е метод за епилация. Трайността на резултатите е индивидуална, но в повечето случаи е от 3 до 5 години.

Предишните теми: 1, 2, 3

# 1
  • Мнения: 247
Тъй като обстойно прочетох цялата информация под заглавието на темата ми изниква един въпрос. В описанието пише, че оптималната дължина на косъма при извършване на процедурата е от 1 до 3 мм.
А аз винаги съм я правила на идеално гладка кожа.
В крайна сметка на гладка кожа ли се светкате или на вече порастнали косъмчета? 🙄

# 2
  • Мнения: 22 530
Аз на гладка обикновено

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 783
Аз на малко израснал косъм, защото ако го няма хич от косамът, няма как да достига желаният ефект

# 4
  • Мнения: 12 306
Ако ги оставя да израстат над кожата, ще омириша къщата на пърлена перушина, друго не виждам какво Grinning Достатъчно е косъмът да е просто отрязан, той-пак стига до повърхността на кожата. Вече за който предпочита да ги скубе, не знам, хем казват че скубят и светкат само след ден-два. Трудно ми е да си го представя но пък имаше не една и две потребителки в темата дето писаха че ставало и така.
Някъде съм затрила книжката на Лумеа-та, но не помня там да е пишело да се оставят цял милиметър че и повече, пишеше евентуално да се изчака ден след бръсненето че да се успокои кожата ако има раздразнение от него. Това сигурно има смисъл за който не е свикнал да се бръсне, аз цял живот това съм правила и никога не съм чакала. Обикновено светкането при мен беше докато още не съм се намазала с нещо след душа, когато съм се и избръснала.

# 5
  • Мнения: 22 530
Аз на малко израснал косъм, защото ако го няма хич от косамът, няма как да достига желаният ефект
Няма такова изискване в упътването на Лумеа

# 6
  • Мнения: 782
Аз го правя ден или поне няколко часа след бръснене. Така забелязвам най-добър ефект. Също така пише, че по принцип трябва да се извършват процедурите на поне две седмици, правех така повече от половин година, но ефектът беше минимален. Последните месеци обаче го правя на седмица и половина и кожата ми е изключително гладка. Не знам дали за всеки тип кожа е добра идея, моята по принцип не е от най-чувствителните, но само така постигам реален ефект.

# 7
  • Мнения: 247
Следващият път ще пробвам как ще е на леко наболи косми, но ако усетя че не ми е комфортно ще се правя както досега. 🤷‍♀️

# 8
  • Мнения: 5 832
Аз вече правя процедурите на десетина дни.

# 9
  • Мнения: X
Запис в темата.

Досега само ви чета и проучвам, но мм ме изненада с нов фотоепилатор Ремингтън и чета отзиви.
Той ни е резервирал и лазерна епилация в клиника в началото на октомври, защото аз все го мислех, но все отлагах, а той проучвал месец и нещо след разговора ни и направо резервирал. Но..

 Гледаме и ЮТ видеа на дерматолози за фотоепилацията и ще правим смесено третиране и ще поддържаме с фотоепилатора след лазера, ако има нужда. Та чета ви отзивите и опита.

# 10
  • Мнения: 641
Аз на лицето след бръснене нямах никакъв ефект. Накрая ги махнах с пинсетата и нещата са много по добре. На триъгълника уж са по редки, но са си косми. Правя ги през 14 дена, приложението ми казваше да правя през 4 седмици, но го деинсталирах.

# 11
  • Мнения: 6 916
А как процедирате с белите косми?

# 12
  • Мнения: 22 530
А как процедирате с белите косми?
Скубане само за тях Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте, преди около месец се сдобих с фотоепилатор Браун, но не съм го тествала, дали е подходящо сега да тегля един бръснач и да светна при положение, че другата седмица вероятно ще имам няколко дни излагане на слънце? Какво да очаквам след това? Ще пораснат и ще окапят или няма да пораснат? Или ще пораснат и няма да окапят (в този случай мога ли да ги скубя?)

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Идеята е, че кожата става фоточувствителна след използване на фотоепилатор и възможността да се увреди от излагането на слънце е голяма. Трябва да се използва висок слънцезащитен фактор.

Общи условия

Активация на акаунт