Любители на котки - Тема 163

  • 29 202
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 856
И какво излиза? Рижавите котки луничави като рижите хора?

# 691
  • София
  • Мнения: 13 153
noragami, май е същото. Ако върнеш на предната страница, на снимката, на която Рижко и Киро са прегърнати, ще видиш, че и Рижко има 2-3 черни "бенки" по носа. Снимката е телефонна и не е много ясна, но все пак се виждат. Не мога да ги лиша от слънцето. И в момента са легнали на най-силно огрятите места. Особено Богдана е пристрастена да спи на слънчево място. Холът ни е издаден напред и има голям прозорец на юг и два малки на изток и запад. Богдана цяла ден следва слънцето. Редува первазите на прозорците. Simple Smile

И какво излиза? Рижавите котки луничави като рижите хора?
Така излиза. А чисто белите пък май са нещо като албиноси. На слънце си докарват рак на кожата. Твърдят, че не бива да остават на улицата, но ако са като Боги, по-опасно е да живеят у нас. Joy

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 11:32 от Тaня67

# 692
  • Мнения: 9 826
Скоро трябва да го водя на годишна ваксина и ще запиша час да е при кожната за да я питам и ще пиша после Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 39 771
Европейските мъжки са си едри котараци/стигат до 7 кг,а аз съм имала точно такъв Лорд.
Хари беше 5кг преди да родя Алекс. Разделихме се за 9 дена (по време на раждането), донесох му бебе в къщата... и заслабна до 4,5. Поддържаше си това тегло.
С годините потъмняваше, накрая ивиците по гърба почти му се сляха.
Показах го на снимка на жената от развъдника и тя каза "и той има нещо диво в себе си". Видя му окраската по главата.
Явно тези породи са ми слабост. Макар че много исках мейн кун.

До колкото разбрах ще отварят развъдник и във Велико Търново. Само не разбрах женска или мъжка са взели от Бенгарт.

Излязохме днес с Аш на разходка и се срещнахме с комшията, той с шпица. Говориха си на висок глас.
Срещнахме и ветеринарят. Та доктора каза за апарат, който се включва в контакта, с феромони. И за каишка с феромони. За успокоение.
Сега се чудя какво да купя на Аш.
Някой използвал ли е нещо подобно?

# 694
  • София
  • Мнения: 13 153
Препаратите в контакта действат много бавно - след 20-тия ден, по-вероятно след месец. Изхабих 2 шишета за Наско. Simple Smile За каишките не знам дали са пак с натрупване.

# 695
  • Мнения: 15 317
Мая и току-що покаралата тревичка, която нямаше търпение да опасе, а после легна до нея да я пази:



Не пипай, моя си е!!!

А, така, тази трева си е само за мен:



Ох, как я обичам:



Ще взема да я доопаса:



Кеф, майка:

# 696
  • Мнения: 4 312
А Фин нямаше лунички.Сега пак погледнах-обикновено имаше засъхнал секрет,който аз чистех.Бях чела,че често се случва британците да не успяват да се почистят добре,заради късата муцунка.
AnMary,Закари сега  е 5 кг и е на година и три месеца,да кажем.Има още да расте.Мейн куун и на мен са ми любими,но са с много козина.Аз изобщо не харесвам дълкокосмени породи,а ми се падат по-скоро космести,отколкото не.На брат ми жената харесва дългокосмести,а техния се падна с мн къса козина,точно както на мен ми харесва.На мен пък обратното.Късмет!:-) Добре поне,че  ев окраската,която наистина харесвам.И Лорд беше с такава,но беше в пъти по-едър.
Фин имаше такъв апарат с феромони.Карахме една год на него,сега само апарата е някъде в къщи,може и да го потърся за Зак.Той,тъй като го ограничих,отново си ми отмъщава като 2 пъти се изпика и един пък ми остави подарък във ваната.Знам,че го прави на пук.Ще видя дали феромоните ще го успокоят.А милият Фин,когато искаше да покаже,че е недоволен от мен,просто отваряше демонстративно вратат на дрешника  в коридора.

# 697
  • Мнения: 15 317
Ние пък толкова се уморихме да пазим тревата, че сега отмаряме спящи на дивана:

# 698
  • София
  • Мнения: 39 771
Купих успокояваща каишка. Мирише умопомрачително гадно.
На Аш не му пречи и отиде да яде.

Синът ми седи в стаята на кака си и се прави на детегледачка Joy
Моята щерка излезе с приятелка и рече "стоите у дома и го гледате" Simple Smile Време ѝ е за приказката на баба ми и майка ми "който има деца да си ги гледа" Joy

Джаста, и Харо така пазеше тревата си и я чакаше да поникне.

# 699
  • Мнения: 9 826
И Ади я варди, а ако ще ходи някъде я вади от саксията с все туфата пръст и си я мъкне с него да не му я пипаме. За това вече трева давам само на терасата Grinning

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 225
Има една трева с много по-тънки и остри листа, и понеже живея в къща с двор, я знам. Тази, която виждам тук по снимките не прилича на нея, а на потникнал ечемик. Онази расте на туфи, ето я:

# 701
  • Мнения: 329
Аз пак съм с въпрос. До 1-2 дни взимам нашето котенце. Шотландско клепоухо - майката Скотиш СТРАЙТ (с прави уши), бащата - Скотиш ФОЛД. Котенцето е на 5 месеца и е свикнало да яде суха храна на Purina Pro Plan с пуешко месо и от време на време по някое друго пастетче гурме. Жената, от която взимаме котето каза, че два, три пъти седмично дава по малко и кисело мляко. Аз лично смятам да изключа млякото - на прав път ли съм? И искам да попитам - в началото на темата прочетох, че комерсиалните масови храни като Роял Канин и Пюрина не са ок. Сега отначало ще дам Пюрина с каквото е свикнала, за да съм сигурен, че ще си хапва, а пък и нали ще е на ново място, сигурно ще ѝ е стресирано отначало - поне храната да ѝ е позната. Но после смятам да я сменя. Какво ще ми препоръчате като храна за 5 - месечно и с какво месо - има с пилешко, пуешко, заешко... Котенцето, което отглеждаха преди родителите на жена ми пък хапваше само един единствен вид гранули - заешко с трева (не си спомням даже на коя марка) и не искаше да яде абсолютно нищо друго.

# 702
  • Мнения: 7 856
Според мене постепенно трябва да се свикне на по-разнообразна храна - както суха, така и консерви и Ппаучове. И гранулите без зърно.
Добра възможност е са, та на Зооплюс - огромен избор на всичко, включително много храни, които не се предлагат по магазините. Имат както малки пробни опаковки, така и по-големи. Аз поръчвам два пъти в годината и ми е много по-изгодно. Над определена сума доставката от Румъния до дома на огромен кашон е безплатно.

# 703
  • София
  • Мнения: 13 153
Сега си дадох сметка, че очите на Мая са същия синьо-зелен цвят като на Наско.



Досега все по-зелени ми изглеждаха на снимките. Simple Smile

АнМари, това за изчезващите райета го забелязах и при моите котки. Мъро беше станал почти еднородно сив. И на Наско му изчезнаха голяма част от райетата. Joy Засега само Киро си е все така шарен. Joy

Заради сутрешната дискусия намерих снимка на рижата персийка на приятели. За съжаление вече е звездичка. И тя си имаше черни петънца на нослето.
Скрит текст:

# 704
  • Мнения: 3
Здравейте, наложи ми се да гледам едно коте горе долу 2/3 годишно мъжко, кастрирано.. след кастрацията преди около 2 години не знам точен период, промени характера си и решаваше, че ще скача през терасата на 6 етаж и то 2 пъти. В следствие на това куцаше и походката му се промени, но не е показвал признаци на болка, просто заваляше краката и кривеше докато ходи. Понякога има доста силни промени в настроението и става супер агресивен без дори да го провокираш,така е постоянно, изведнъж всякаш му прищраква. Искам да попитам възможно ли е да се случва някакъв процес, тъй като се зачетох в интернет, че може да е агресивен заради някаква болка и скованост в ставите и краката. Потърсих храна и открих Роял Канин за кости (mobility cat) и описанието, твърди, че би помогнало в такъв случай. Мога ли да му я давам? Има ли вероятност тази агресия и походка да са свързани, и биха могли да се променят без оперативно?

Общи условия

Активация на акаунт