Dedoles - измамни намаления

  • 5 888
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
Честно казано - не бих купила даден артикул, защото виждам, че е намален на половин цена и видиш ли яката промоция. Да, може би бих се почувствала добре, че съм хванала топ оферта, но това, което всъщност гледам, е дали бих купила съответния продукт на тази цена.

Преди години си купих Samsung Galaxy S7 от намаление на Емаг. Тогава "редовната" цена преди намалението според сайта беше 1000 лв. - аз го взех за 700. По мобилните оператори, Технополис и Техномаркет масово цените вървяха в диапазона 850-1000 лв., бях намерила 2-3 места, където се предлагаше за 780, но си бях казала, че стане ли на 700 - желаната от мен цена - взимам го.

Да, може би не е никак коректна тази политика да се зарибяват потенциалните купувачи с нереални намаления, но това, което искам да кажа, е че в крайна сметка е важен не гръмкият процент намаление, а това, което получавате насреща за тези пари. Давам пример за друг такъв сайт, който поне преди време практикуваше същото - pinkpanda.bg. Спрягаха някакви нечувани намаления от 70 и нагоре процента - конкретно си спомням за един комплект четки за грим, който уж бил намален от 120 на 20 лв. Ами, седмица по-късно, въпросният комплект без намалението си е 19.99.  Кофти тръпка, но така или иначе бях готова да взема комплекта за 20 лв. и не съжалих, че съм го взела на редовна цена.

# 16
  • Мнения: 36 923
Да, но сега с тези "намаления", рекламата им изскача навсякъде - във Фейсбук ми се появяваше непрекъснато, докато не я блокирах, а съм я виждала и по други сайтове (не е от търсенията ми - още преди да проверя за какво става дума, ми излизаше).
Скрит текст:
Всъщност, Пинк панда имат и реални намаления - наблюдавах ги в началото на годината и сравнявах с Лили дрогерие и Додис. Но доставката им е много скъпа и изяжда намалението, освен ако не се поръча над определена стойност.
Пример - този тип палитри са доста по-скъпи в Лили (но пък в Лили има палитри, които от месеци са значително намалени и излизат с 50% по-евтини, отколкото в Пандата). https://www.pinkpanda.bg/produkt/revolution-forever-flawless-eye … -bird-of-paradise

# 17
  • Мнения: 10 697
Ами то е същото, ultraviolet blue! Купил си няколко чифта чорапи, доволен си и се оглеждаш за още и ти става тъпо, че преди си ги купил на 5,90, а сега те убеждават, че на минус 60% струват 7,90 от 19,90. Качеството им, а и дизайна не е като на Happy Socks, но при цена 5,90 човек се навива. Тук лайтмотива е, че никога тези чорапи не са  били 19,90, никога джапанките им не са били 50-60 лева...

По същия начин като теб, аз сега се оглеждам за прахосмукачка на Irobot, ми цената на която е намирам с около 150 лева разлика и то говоря за старите модели. Ще чакам!

# 18
  • Мнения: 36 923
Между другото, спомням си репортаж по една телевизия (може би беше във връзка с Черния петък), че за да се обявяват намаления, търговецът трябва да е предлагал продукта на обявената редовна цена за определен период от време, в противен случай подлежи на санкциониране.

# 19
  • Мнения: 10 697
Между другото, спомням си репортаж по една телевизия (може би беше във връзка с Черния петък), че за да се обявяват намаления, търговецът трябва да е предлагал продукта на обявената редовна цена за определен период от време, в противен случай подлежи на санкциониране.

И аз съм чула, че е така, но вероятно има вратичка, защото този и други дайтове успяват да я заобиколят.

# 20
  • Мнения: 2 326
Вратичката е да не ги хванат. Ние и да следим, не сигнализираме, проверяващите и те кой знае на какъв принцип проверяват. И така, между капките. Някои сайтове сигурно глобата им излиза на сметка като теглят чертата.

# 21
  • Мнения: X
Тия са големи ц...., писала съм им даже на стр. във ФБ, точно по темата. Обясняват се като ученички и повтарят едно и също, като по учебник. Поръчвала съм джапанки, много ми харесват като модели. Дамски преди 2г. купих на 39.99лв., а сега са 27лв. нещо такова.  Тогава не ги намаляха повече, сега гледам, че пускат и 50%, май нямат много поръчки.
Ако снимаш офертите, някой ден можеш да сигнализираш до КЗП.

# 22
  • Мнения: 30 087
Такива пари за едни чорапи?!?!!!! ....и то шаренийки....!!!!!

# 23
  • Мнения: 790
Скъпи са, но чорапите им са плътни и според мен много качествени. Естествено разумно е за 5-6 лева, не 20.

# 24
  • Мнения: 10 697
Такива пари за едни чорапи?!?!!!! ....и то шаренийки....!!!!!
Тийнейджърите са луди по тях и на фона на другите подобни варианти от други производители тези на промоция излизаха изгодно.

Аз много харесвам джапанките им, но не съм си купувала.

С тия моди само се затормозявам. Преди купувах едноцветни и сортирането беше песен, сега всички различни, разногледа ставам, но аз нахитрях - слагам всички заедно и да си ги сортира младежа.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 256
Пазарувах няколко пъти от сайта. Много приятни и забавни принтове на чорапи и бельо имат. Доволна съм. Малкият им се кефи. Складът им е някъде в чужбина (Румъния май) и затова се бавят, но иначе са си напълно ок, поне за мен.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Точно днес се заиграх с един сайт за козметика, предлагащ намаления от над 70%. Редовен е сайтът, имат и физически магазини, продават оригинални стоки, всичко е точно. Но ми сложили цени на парфюми, намалени с 50-60%; с първата търсачка става ясно, че навсякъде онлайн цените са същите, без никакви други оферти. Ами не си поръчах, ще чакам наистина някаква оферта на това, което дебна.
Мисълта ми е, че и в Испания я има тази некоректна практика с "намаленията". Аз по принцип съм много взискателен клиент, търся, избирам, подбирам, знам цените на марките, които ползваме и т.н. Безплатна доставка, безплатно връщане и плащане през Пейпал, ако няма като опция, изобщо не поръчвам.

# 27
  • Мнения: 6 920
За пръв път щях да поръчвам от сайта. Интересни и готини неща имат, НО...
 Искам да поръчам за подарък чорапи, които са намалени от 20 лв на 9.90.

Доставката е 1 месец???!!!
Куриер Спиди 9.99 лв, очаквана дата за доставка 27.05. Плюс такса допълнителни услуги 4 лв. 14 лв за доставка ми е множко за чорапи 10 лв.

От коя държава идват тези чорапи, че 1 месец ще ги чакам?
Няма смисъл да купувам подарък в този случай. Ще се пренасоча към HappySocks.

# 28
  • Мнения: 30 087
Те тез чорапи златни нишки ли имат, че да струват 20 лв?!!?? Дори и с 50% намаление цена от 10 лв. ми се струва прекалена за чифт чорапи. Че и доставката 4-5 лв......

# 29
  • София
  • Мнения: 6 728
За пръв път щях да поръчвам от сайта. Интересни и готини неща имат, НО...
 Искам да поръчам за подарък чорапи, които са намалени от 20 лв на 9.90.

Доставката е 1 месец???!!!
Куриер Спиди 9.99 лв, очаквана дата за доставка 27.05. Плюс такса допълнителни услуги 4 лв. 14 лв за доставка ми е множко за чорапи 10 лв.

От коя държава идват тези чорапи, че 1 месец ще ги чакам?
Няма смисъл да купувам подарък в този случай. Ще се пренасоча към HappySocks.
Вероятно Китай иначе защо да има такава доставка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт