Всичко, което трябва да знаете за грижата за сухата кожа

  • 13 881
  • 582
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 665
Честно казано, не съм се замисляла за разлика между суха и дехидратирана кожа.

# 31
  • Мнения: 1 135
Като тийнейджърка имах мазна кожа и акне. С напредването на възрастта кожата ми стана суха и често я усещам дехидратирана

# 32
  • Мнения: 511
Кожата ми става много суха от студа  и вятъра и устните ми дори се напукаха.

# 33
  • Мнения: 4 208
И аз не съм се замисляла за разликата. Бях на едно представяне на козметични продукти и с помощта на някакъв уред тестваха кожата на лицето на присъстващите. Казаха, че моята е суха, а аз дълго време си мислех, че е мазна, защото винаги имам по някоя черна точка/пъпка. Ами...започнах да си купувам подходяща козметика и да се боря и с бръчките.

# 34
  • Мнения: 612
В интерес на истината мислих, че са сходни понятия. Зимата кожата на ръцете ми става суха.

# 35
  • Мнения: 1 651
Дехидратира се главно от външни влияния, от типа на замърсен въздух, студ , вредни навици - хранене, пушене и т.н

# 36
  • Мнения: 1 330
Не знаех, докато не видях как моята мазна кожа се дехидратира, а сухата кожа на майка ми се оправи с подходящата грижа.

# 37
  • Мнения: 2 129
Разбира се, че суха и дехидратирана кожа са две съвсем различни неща.С възрастта кожата губи своя блясък,еластичност и свежест.
Дехидратирана кожа може да има и млад човек около 20год. например.
Разковничето е в навременната грижа, ползване на качествена козметика, прием на много вода!

# 38
  • Мнения: 689
Имам суха кожа, зимата от студа става доста опъната и зачервена

# 39
  • Мнения: 13 553
Кожата ми е нормална, когато е дехидратирана лесно усещам и с помощта на подходяща козметика и много повече вода успявам да хидратирам. Лесно я изускам в студено време, когато консумирам много по-малко вода от топли и горещи периоди.

# 40
  • Мнения: 39 389
Да, знам разликата между суха и дехидратирана кожа. Трябва обилна хидратация.

# 41
  • плевен
  • Мнения: 454
Да, правя разлика . Кожата на лицето ми е смесен тип .Дехидратирана понякога става през  зимата, но  използмам хидратиращи кремове и маски за лице.

# 42
  • Мнения: 1 258
Нямам опит със суха кожа, моята е смесен тип склонна към омазняване.
Дехидратираната кожа я оправям с пиене на много вода и чайове и хидратиращи кремове и емулсии.

# 43
  • Мнения: 1 262
Не бях се замислила ,че има разлика между суха и дехидратирана кожа.Моята кожа е суха и винаги гледам да използвам кремове, които я хидратират и омазняват.

# 44
  • софия
  • Мнения: 2 913
Знам. Мазната кожа също може да е дехидратирана.

Общи условия

Активация на акаунт