Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия - 4

  • 39 223
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 652
Мартина Франка май с автобуса за Алберобелло се съчетаваше. Т.е. на една линия са, но вероятно извън сезона са по-разредени

# 181
  • Мнения: 454
Нямаше автобус от жп гарата на Остуни до едноименния град, бях питала миналата седмица тук, че и разписание на автобуса си намерих в нета, но автобус нямаше.
От Бари за три дни може много да се види. Един ден Полиняно плюс евентуално Монополи и самото Бари, половин ден Алберобелло плюс пак из Бари, трети ден Матера. От летище Бари за града има влак за 5.10 евро, шатъл за 4 евро и градски автобус за 1 евро. Градския не сме го ползвали.
Да, нещо такова обмислям и аз...нооо много си мечтая да видя и едно градче - Мартина Франка Animal Heart Eyes Cat
Да, така разбрах и аз. Сега ще търся възможни опции и график Simple Smile

# 182
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Добре де, не е ли по-добре да се наеме малка кола, при положение че е за толкова кратко време не би трябвало и да е много скъпа, но ще спести ужасно много време по публичен транспорт и ще могат да се видят много повече локации. Има ли проблем с паркингите в тази част на страната (само сме минавали отттам)?

# 183
  • Мнения: 10 604
Агент, колите цяло лято бяха покъртително скъпи, ама наистина. Започваха от 110 евро на ден за малка кола и то без пълна застраховка.
Ние бяхме три дами и платихме общо около 30 евро на човек за обществен транспорт като посетихме Матера, Алберобело, Полиано а Маре и Монополи в три различни дни.
Сега може и да са паднали цените на колите.

# 184
  • Мнения: 73
Ние бяхм с кола под наем в края на септември. Не сме имали проблем с паркирането. Дори намерихме и безплатен паркинг на много места - в Локоротондо, Чистернино, Остуни, Мартина Франка... Плащали сме за паркинг в Полиняно а Маре, Алберобело и при Grotta della Poesia. Нямаше драма и с ширината на пътното платно, за разлика от пътищата около Амалфи.

Кола наехме от Sixt през renatlcars.com. Не мога да кажа, че беше евтино - заради всичко, което се случва, цените на колите под наем са се увеличили значително. За почти 6 дни (17 до 22 септември) ни излезе малко над 900лв като имахме уж пълна застраховка. Разбира се, тя е към Rentalcars, така че евентуално при някакви проблеми, щеше да се наложи да платим на Sixt, ако не са включени в обикновената застраховка и после да си търсим възстановяване от Rentalcars.
Скрит текст:
За справка и сравнение - преди 2 години, за 7 дни през юли, кола от летището в Неапол, само че към Avis, ни е струвала 473лв.

На място оставихме депозит от 300евро, който до скоро ми беше блокиран на картата, но вече е отблокиран.
Преди това бяхме наели кола при същите условия (модел на колата, период на наемане,  локация за вземане и връщане) с друга компания за около 560лв, но имаше много недоволни клиенти от тази компания и след като установихме, че искат депозит от 900 евро, канселирахме докато беше възможно.

# 185
  • Мнения: 454
Ние бяхм с кола под наем в края на септември. Не сме имали проблем с паркирането. Дори намерихме и безплатен паркинг на много места - в Локоротондо, Чистернино, Остуни, Мартина Франка... Плащали сме за паркинг в Полиняно а Маре, Алберобело и при Grotta della Poesia. Нямаше драма и с ширината на пътното платно, за разлика от пътищата около Амалфи.

Кола наехме от Sixt през renatlcars.com. Не мога да кажа, че беше евтино - заради всичко, което се случва, цените на колите под наем са се увеличили значително. За почти 6 дни (17 до 22 септември) ни излезе малко над 900лв като имахме уж пълна застраховка. Разбира се, тя е към Rentalcars, така че евентуално при някакви проблеми, щеше да се наложи да платим на Sixt, ако не са включени в обикновената застраховка и после да си търсим възстановяване от Rentalcars.
Скрит текст:
За справка и сравнение - преди 2 години, за 7 дни през юли, кола от летището в Неапол, само че към Avis, ни е струвала 473лв.

На място оставихме депозит от 300евро, който до скоро ми беше блокиран на картата, но вече е отблокиран.
Преди това бяхме наели кола при същите условия (модел на колата, период на наемане,  локация за вземане и връщане) с друга компания за около 560лв, но имаше много недоволни клиенти от тази компания и след като установихме, че искат депозит от 900 евро, канселирахме докато беше възможно.

Много благодаря за полезната информация. Ние сега няма да наемаме кола, планираме да посетим отново мястото догодина, така че сега спокойно ще видим каквото успеем и след това и останалото.

# 186
  • Мнения: 51
Здравейте. Планираме да летим до Бари. Ние с мъжа ми сме ваксинирани, но как стои въпроса за децата ( 3 годишно). Искат ли тест за тях? Благодаря!

# 187
  • Мнения: 1 845
Някой правил ли си е антигенен тест в Неапол-ако може подробности 🙏🏼

# 188
  • Мнения: 454
Някой правил ли си е антигенен тест в Неапол-ако може подробности 🙏🏼
За съжаление аз нямам тази информация, но в другата група за пътуващи в Италия, споменават, че има опция да си закупиш и направиш антигенен тест в някои аптеки, където да ти издадат принтиран резулатата, служещ като сертификат...Можете да попитате и там.

# 189
  • Мнения: 454
Пак се включвам с въпросче Simple Smile
Тъй като нашето пътуване наближава в момента съставям план, предвид краткото време, което ще имаме.
В този смисъл възникнаха следните въпроси:
От Бари до Алберобело има и автобусчета (билети се купуват от кафене около гарата) или с влак, от централна гара, нали така?

Знаете ли дали има ли по-бърза опция от влак с прекачване от Алберобело до Полиняно? Тук откривам тези варианти:
https://www.rome2rio.com/s/Alberobello/Polignano-a-Mare

# 190
  • Мнения: 22 430
Автобуса до ь Алберобело е 1ч а с влака да 2ч.
Билети могат да се купят е от машините в жп гарата. Просто укажете че ще пътувате с автобус в менюто.
Много по удобно е оттам да се вземат отколкото от кафенето.

# 191
  • Мнения: 3 589
Прочетох ви, но ще повече въпросителни и колебания ми излязоха Wink))
Пътуваме в петък, връщаме се понеделник, 3 нощувки.
Искаме да видим Алберобело, Мартина Франка, Остуни, Монополи, Полиняно.Третата нощувка е в Бари. Въпросът е къде да спим първите 2, за да имаме оптимално време за разглеждане, предимно сутрин, че времето не го дават добро.

Бари и Матера са ни добре познати и за там време не предвиждам. Няма да наемаме кола.

Хотелите в букинг масово са с безплатно анулиране до макс 6-7 дни преди пътуването, които ме изуми - свикнала съм до предпоследния ден да имам гъвкавост 😯 И освобождаване на хотелите сутрин до 9-10 часа?? Това Ковид-новост ли е, или стандартна регионална особеност 🧐

# 192
  • Мнения: 5 898
Ами тези условия са си често срещани, откакто ползвам Букинг. А това е от много години. Всеки си слага различни изисквания. Особено, ако са апаратменти, а не хотели.

# 193
  • Мнения: 19 007
9 е рано за напускане, стандартно е 10-11ч според мен.

# 194
  • Мнения: 3 589
Стандартно е 12 за хотели, 11 се среща при частни апартаменти, да.
Час 9-10 не помня да съм виждала, поне не масово, за да ми направи впечатление. За нас е No go такова условие, защото на практика закусваш и си нарамваш раничката, като няма и багажно - тц, мерси Wink
Едната нощувка в Монополи, другата в Мартина Франка? Колко време да си предвидим за Остуни вкл.трансфер от гарата, разглеждане?

Общи условия

Активация на акаунт