НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 6

  • 20 304
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 019
Влязохме в периода на паданията, вече едва ли има някое ноемврийче дето не си е фраснало главата някъде...преди няколко дни нашето също падна от леглото, малко си цапна главата и рева доста. В групата на 1 наум във фейсбук бях прочела, че в тези случаи освен да се следи за нараняване, повръщане и кръв от носа/ушите трябва да не се оставя детето да заспи в рамките на следващите час-два. Но не знам за последното защо се иска. Също се следи за замаяност, сънливост или всякакво по-различно от обичайното поведение. За щастие не се наложи да го водим в болницата, но и ние много се изплашихме. Лошото е, че като го взимам нощем да го храня заспивам докато го кърмя и не успявам да го върна в леглото му. По този начин стана белята, а и не се наспивам добре отгоре на всичко.

Последна редакция: нд, 15 авг 2021, 16:18 от vessy.k

# 46
  • Мнения: 176
Дух, цункай малкия герой! И моето пате пада вече 2 пъти от спалнята, уж възглавници слагам, за секунда става всичко и 2та пъти съм се унесла изведнъж в дълбок сън. Даже 2я път ревеше спейки, като падна. Стресна се повече, отколкото го заболя.
И аз така правя качамака - 200мл вода и около 2л. от царевичния грис. Първия път сложих мъничко червен пипер.🙄
Благодаря, че сподели за киселото млякоо, Рози.
На мен ми дадоха хубава пъстърва, гледана е от сигурен човек. Та смятам да му направя с картофки, защото към момента обича риба, с голям кеф си изяжда всичко рибно. Дано продължи така. 🙏
И Ема има вече 2 падания от дивана. Вече е огън с паяка. На втория ден от бясното каране докопа един шкаф, защипа си пръстите. След като я дръпнах за да не ги защипе пак от инат се бутна рязко назад и си удари главата в дръжката. Като не и дам да пипне нещо веднага са драми. Страшен характер... Аз да му мисля. Голяма е маймуна. Цялата на баща си. Голяма ми е снимката исках да ви покажа

# 47
  • Мнения: 3 032
Да не козвам голяма дума моето момиче засега го опазих.
Брат й падна от спалнята на 6 месеца. Страшно се панирах. Два пъти падна и докато прохождаше. Веднъж уж се държеше за количката, но се омота нещо и падайки си удари главата в един малък бордюр. От спалнята е падал само още веднъж като по-голям.
По принцип аз не ги оставям да спят на спалнята.

# 48
  • Мнения: 606
Моя падна още май месец, оттогава на спалнята не седи. Преди го кърмех така и поспивах, но вече ме е страх. И той пуска да ходи, но се научи да кляка и сяда. Вчера се събуди със синина на бузата, а след обяд с червено чело. Не знам какво прави като спи, а и кошарата му е от плат. Ако беше дървена нз...
Вчера се научи да пляска, то хубаво, но... От 23ч до 2 е пляскал 😒😒 вратите подпирам аз със столове, за да не си играе.

# 49
  • Мнения: 1 019
Хахаха, това с пляскането ме развесели, представям си колко ви е било забавно на вас. Как го научихте? Аз се пробвам да го уча да пляска, както и на  "дай боц" и " дай пет", но изобщо не ме отразява.

# 50
  • Мнения: 242
И нашия се събуди снощи към 23ч и започна да пляска, не сина да спи. Той го прави от около 3 седмици. Всеки път като се наяде му казвам браво и пляскам. Незнам дали от това е запомнил, но почна изведнъж да го прави, а и да го казва" Бавоооо", както и колко голям ще порасне. Постоянно го прави, а най-малко това съм му показвала. Сега го уча на името му,  майка ми на неговата възраст си е казвала името. Мислих, че е рано още, но явно не е Simple Smile

# 51
  • Мнения: 371
Ох, това пляскане... На нас ни пляска вече повече от месец, нямам идея как се научи, но докато обядва пляска, в кошарата си пляска, забавно му е, пък и на нас. Преди и 5 даваше, но нещо се отказа, боц не е като да го кефи, ама пък се смее на всичко. Това с името е доста интересно, ще взема и аз да го пробвам, вземе пък научи нещо съществено. Grinning

# 52
  • Мнения: 528
Идвам с " прекрасна новина " извадена раменната става на бебка Disappointed Relieved вчера докато си играеха с татко ѝ в спалнята започна да реве, изобщо не разбрахме какво стана. После забелязах, че не си мърда ръката изобщо и ревеше непрестанно. Отидохме в спешното прегледаха я и направиха рентгенова снима и ѝ изместиха ръка, страшно ревахме и двете. При бебетата се случвало често.

# 53
  • Мнения: 4 843
Леле, миличката, дано да е добре вече.
Аз знам, че не трябва да се вдига бебето за ръцете, да се люля и т.н., при вас по такъв начин ли е станало, или не знаете как?

# 54
  • Мнения: 528
Нервна е и въпреки нурофена, който пие почти не си използва ръката, според лекаря се пази за да не я боли, уж всичко е наред иначе.
Въргаляха се по леглото с татко ѝ, не помни той да е дръпнал ръката изобщо не разбрахме кое как стана беше си в легнало положение през цялото време и като я вдигнах се скъса да реве.

# 55
  • Мнения: 4 843
Благодаря ти, че сподели с нас, хубаво е да се знае, за да внимаваме. Аз съм чувала за това и гледам да не го дърпам за ръцете, обаче е друго, когато някой сподели от собствен опит, а не е само прочетено в Интернет. Дано бързо да й мине и да забрави ❤️

# 56
  • София
  • Мнения: 2 497
Милото момиче, дано бързо й мине и забрави за болката.

Ма каката като малко по-голяма на няколко пъти при игра (усука се) й се извади от лакътя. Ужас е.

# 57
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Много страшно звучи 😳 бързо да ѝ мине!

Биляна се опитвам да я науча да пляска от 2 месеца, но без успех. Дава боц и чат пат “пет”. Иначе знае да “гуши” и “цунка” като ѝ кажа. Името си едва ли скоро ще може да си го каже( племенника ми е на 2г и ѝ казва Ляна). Иначе речникът ѝ е “богат” - баба,тата,дяда, нененне, няняня, ле и гей 🤭😆 мама е казвала само веднъж и то от зор- беше гладна и ѝ се спеше. От 2-3 дни се научи да сяда сама, прави и някакви опити да се повдига на 4 крака, но не може още да пълзи така, а опити за изправяне по мебелите даже не прави. Когато тогава 😀

# 58
  • Мнения: 482
Ох, милото бебе, бързо да и мине❤️
Ще внимавам значи и аз, по принцип не го дърпам за ръцете, ама понякога така се хвърля и мята, че като нищо може да направим някоя беля.
Пак имаме безсънни нощи.🥴 Не виждам скоро да избива зъб, подути са, но не много и нищо не се белее. Добре де, ако го мъчат зъбите, само през нощта ли ще реве?
Ето сега спи от час и нищо няма, вярно, че понякоха се буди с рев, но не мисля, че е свързано със зъби, а някакъв навик. Преди няколко дни спа цял ден - сутринта се събуди към 7 и нещо и после до 12ч спа. След това към 14ч заспа отново и се събуди в 17:30 и в 20:30ч беше готов отново за сън, но бяхме на ресторант. Цял ден му пипах челото, беше адски спокоен, хапваше си, играеше си. Ноооо на другия ден - леле малеее беше. 🤷‍♀️
Много обича да стои прав в кошарата си за игра, в кошарата за сън, по мебелите отгоре. Обаче като го сложа на земята и подпрян на дивана, не го кефи. На леглото се обръща и все едно пълзи, слагам го на земята на килимче - не мърда и се придвижда с дупе. 😁😁 Пляска си от доста време, върти ръчичка, когато чуе музика. Уча го на боц сега, ааа иначе мама не казва, понякога нещо като мам, но не съм сигурна, че ме вика.

# 59
  • Мнения: 242
Ренйдбоу според мен е от режима и на сън. Сега трябва да спят през 4 часа, 2 пъти на ден. При жорко се получава и не се буди през нощта, изключвам снощи че бяхме на вън и се прибрахме късно. Имаше един период, бях изпуснала режима на сън и се будеше през нощта. Прибрай това да промениш ❤️

Общи условия

Активация на акаунт