НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 6

  • 20 328
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Нашата педиатърка е твърдо против прясното мляко от магазина - казва,че е неподходящо да се дава така за пиене поне до 3 години. Предпошагам,че ако е домашно ще е по-различно мнението ѝ. Иначе в печива и десерти след термична обработка и неголямо количество, казва че е ок да се използва.
Не съм се задълбочавала в темата,затова предпочетох да спазвам нейната препоръка.
През деня кърмя за заспиване и то не всеки ден, вечер преди сън пак кърмя и давам по 180мл АМ. От 2-3 седмици сама си отказа нощното кърмене, но си се буди за биба.

# 736
  • Мнения: 1 019
Денем кърмя за приспиване веднъж или два пъти, понякога си иска и следобед между сз и вечеря, преди лягане също приспивам с кърмене. Нощем е различно, но средно 2-3 пъти.
jinx, беше казала, че нощем не кърмиш, струва ми се нормално да иска повече през деня в този случай. Мен повече ме устройва схемата с нощното кърмене , а денем да е изцяло на друга храна, защото ако не успея да го отбия напълно преди да тръгна на работа ще мога да го кърмя и тогава. Искам да опитам плавно отбиване по съвети от блога на Хедра, но май ще мога да почна като се затопли времето и прекарваме повече време навън , а и като проходи по-стабилна, че да се разсейва повече и да не търси много мляко.

# 737
  • Мнения: 4 844
Пак аз с въпрос 🤣 Понеже скоро спрях кухнята и започнах аз да си му готвя, днес мисля да направя риба. Коя риба може да препоръчате?
Мисля, да не я надробявам, а да му дам филе с печени зеленчуци отстрани да си яде сам, обаче костите ме притесняват. Вие как я приготвяте и сервирате?
Истината е, че аз риба не обичам, но искам той да си яде и нямам идея коя да избера и как да я приготвя най-лесно.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 791
Ееее Писташио, що така му резна кърменето..? Grinning
Ох, аз мислих да караме на формула (когато изобщо той приеме). Ама сега Мизи ме хвърли в размисли за кравето мляко. Аз не съм фен и у нас не ползваме. Ще проуча кво-що и ако трябва, ще почнем да му даваме. Той си хапва к.мляко и сирене доста, де.

Риба давам почти всякаква. Той не обича сьомга. Не знам какво му стана. Лятото му давах цели филета сьомга, сам си ги ядеше и изведнъж септември месец каза ''ньееее!'' и това е. Сега не мога да я маскирам по никакъв начин.
Според мен океанската сьомга е най-добрият избор за риба.
Аз взимам кухня рядко. Като цяло му готвя на килограм и херметизирам и замразявам бурканчета/кофички.
Общо взето фризерът ми изглежда така:
Скрит текст:
Много ме е яд, че сме с малък фризер/камера. Живот и здраве в следващия ап. ще си взема голям!
А това са ми бурканчетата за херметизиране, уникални са. Мисля, че това ми е любимата бебешка покупка. Слагам вътре манджата като е гореща (мин 90 градуса), врътвам капака, слагам в хладимника и си кара така до безкрай без да се разваля храната.
Скрит текст:

Ааа, ето още нещо за рибата. Не е точно по темата с храненето на децата сега, но за нашето хранене и за общото ни бъдеще като цяло, да. https://riba.wwf.bg/ И по специално за сьомгата: https://riba.wwf.bg/species/oncorhynchus-gorbuscha-salmo-salar/
Аз взимам същата, която и Дух.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 12:53 от Dagny

# 739
  • Мнения: 2 565
Пистачио, аз съм решила да давам АМ до две години. За мен прясното мляко от магазинната мрежа е не просто не полезна храна, но и откровенно вредна. Не съм давала прясно мляко на детето си и нямам намерение да му давам в близката година.
Относно рибата - купувам само риба див улов. В лидъл има една замразена дива сьомга, доста е суха, но с масло и много зеленчуци се хапва Simple Smile Иначе и ние не вземаме често риба, което отчитам като грешка.

# 740
  • Мнения: 4 844
Dagny, идеята ми беше първоначално само нощното да махна, защото ми писна, честно казано, не защото ми е било кой знае колко тежко. Не знам дали беше съвпадение или наистина помогна, но сънят се подобри значително.
За дневното кърмене като цяло нямах против да продължи, но само сутрин и вечер. А той през деня само да седна за минута и идва да дърпа и да търси. Суче една минута и изчезне. Аз тъкмо се покрия и пак идва да дърпа. Ами ядосах се вече, то стана игра, не ядене. А и кърмата ми много, много намаля вече и като цяло не беше за хранене.
Година и два месеца го кърмих денонощно на поискване, стига ми толкова. Аз даже изобщо не знаех дали ще успея да кърмя, след това си казвах още един месец и още един месец, до 6 месеца, до 9, до годинка.
Много ми беше иначе лесно да го успокоявам, да го приспивам, харесваше ми и можеше и до две да продължим така, но реших, че за мен е време да спра.
Днес е пети ден май, през нощта се оправяме с бибата, през деня все още търси, но не чак толкова и не мрънка особено като не дам. Знам, че и това ще отнеме време.
Уфф, сега като се замисля можеше да се насладя на последното кърмене, ама аз тогава не знаех, че ще е последно, тъпо ми стана 😅

# 741
  • Мнения: 606
Злати да "послушен" е. Ето така работи всеки ден баща му от нас.
Скрит текст:

Имам му пълно доверие, че може да го гледа оставяла съм му го по цял ден. Дори и друг град бях още като кърмех. Само не знам дали няма да заспи с него за обедния сън 😂😂
 Иначе аз върша всичко с него, взех learning tower и му давам нещо безопасно и той да "готви". Да вярно е че ми отнема много време, но поне успявам да свърша повечето неща и когато спи си пия кафе на тишина, дори излизам и го оставям той да го гледа, понякога готвя нещо спокойно. Той яде всичко, вземаме му и кухня, но тя му стига само за обяд 🤷
 Аз съм давала всякакви риби, ако не е филе я прекарвам през пръстите си , за да я проверя, или правя кюфтета, но давам без кожата.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз много тежко преживях нашето последно кърмене като не знаех, че ще е последното. Ние приключихме на 8м, а той преди това беше на смесено. Точно месеца преди да го отбия (комбинация между хапане и лекарства, които ми позволяваха да кърмя само сутрин), беше най-прекрасно. Гушкаше се, галеше ме и ме гледаше в очите.  
Ох Sob
Но да, подобрението в съня е 1000% от спирането.
И ние сме като Цвети с таткото - напълно взаимнозаменяеми. Даже май малкият предпочита баща си Sweat Smile
Рибени кюфтета съм яла последно като живях на север. Бях забравила, че има такова нещо. Дай рецепта.

# 743
  • Мнения: 4 844
Аз също взех кула. Така мога всичко да си свърша, иначе ми виси на крака и мрънка.
Искат и те да се включват вече, всичко да видят, всичко да пипнат.
Като готвя, му давам сурови зеленчуци да си хрупа, докато нарежа всичко. Стои в кулата или на плота. Наистина е по-бавно, но другият вариант е да не готвя изобщо 🤣

Dagny, сега като го спомена - напоследък моят е станал супер любвеобвилен - то са прегръдки, галене, целуване, въздушни целувки ❤️ Много е хубаво! Вечер като заспива си премята ръката върху мен, направо се разтапям 😁

Друго, което прави, когато не стане на неговата е да наведе глава, да покрие лицето с ръце и да се вайка 🤣 Голяма драма, голямо актьорство! Много ми е смешен.

Или когато прави нещо непозволено, започва да си върти главата и да маха с пръст за НЕ още преди да съм казала 😂

# 744
  • Мнения: 193
Аз съм от тези, които дават прясно мляко, стараем се да взимаме козе на Олимпус, но понякога даваме и краве. В началото бях доста против, но баща им е решил, че е жизнено необходимо да пият прясно мляко, та девойката взе че много й хареса.
Идеята беше постепенно да намаля кърменията и сега си пие по 200-240 мл всяка вечер прясно мляко, понякога дори като искам да я кърмя се сърди, че не пуска лесно като от шишето и си търси шишето.
Петър не иска да пие прясно, не кусва и кисело. Единствената опция е попара с прясно мляко, я киселото в застройка на супа. Ако са чисти, категорично отказва

П.С. дано да не ги увредя много тия деца с това мляко Simple Smile
Майка ми е готвач в детска ясла и там да ви кажа кравето мляко не е от най-домашните, така че да свикват Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 13:30 от Kisela_Krastavi4ka

# 745
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Злати да "послушен" е. Ето така работи всеки ден баща му от нас.
Скрит текст:

Имам му пълно доверие, че може да го гледа оставяла съм му го по цял ден. Дори и друг град бях още като кърмех. Само не знам дали няма да заспи с него за обедния сън 😂😂
 Иначе аз върша всичко с него, взех learning tower и му давам нещо безопасно и той да "готви". Да вярно е че ми отнема много време, но поне успявам да свърша повечето неща и когато спи си пия кафе на тишина или готвя нещо спокойно.  

Идеален е Коко! Аз не мога и телефона да си извадя пред Борко Joy веднага почва да ме катери, да ме лази, да се опитва да го дърпа. Като цяло не си играе самостоятелно повече от 5 мин. Не че толкова си играя и аз с него, но все иска да ми покаже нещо, все ме разхожда из къщи за ръка, да му казвам кое какво е. Комуникацията ни е нон-стоп. Smiley Хем се оплаквам, хем не. Смесни чувства Grinning Досаде е, ама ме кефи колко е любопитен и енергичен. Гледам и да го въвличам в домакинските задължения, доста ми пречи и се случват бавно нещата, но поне той се забавлява, а аз свършвам някаква работа, нищо, че ми отнема двойно-тройно повече време.

Иначе много се каня на тези кули, ще купуваме май скоро и ние! Мерси за фийдбека от теб и Pistachio Hands Clap

Редактирам се да добавя, че Misery е писала само краве мляко, а не мляко от магазина. Hands Ok Hand  Да не става объркване.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 791
Или когато прави нещо непозволено, започва да си върти главата и да маха с пръст за НЕ още преди да съм казала 😂
Дааааа Smile Smile

# 747
  • Мнения: 371
Колко сте изписали пак... Чудо!

Аз също съм за кооператив и съм си харесала, точно както Дух казва, казаха ми, че имат чистачка 2 пъти седмично и в зависимост колко деца са, максимум 2 пъти в месеца се пада готвене на родител. Мен ме кефи идеята и като наближи 2 г. ще ходя да видя базата и да се запозная с хората. Харесва ми и защото отделят внимание на флората и на фауната.

Аз в един момент отрязах АМ, от около месец не давам, не го и търси.  Така ми е добре, повече разнообразие ми се налага да вкарвам в закуската, но... Стига е цокал мляко, нЕма нужда.

За марка мляко, някоя мама мисля в тази тема беше споделила уж от познати в бранша, че поне киселото мляко на ЕлБи е най-истинско, малко сляпо се доверих, но ми харесва, аз харесвам така или иначе техните продукти. Прясно рядко консумираме и ние, но пак така вземам ЕлБи или някое от по-малка ферма, ако не е голям супермаркет.

Ние ще си направим кула сами от 2 табуретки от Икеа, намерих преди време една статия, че за 50 лв. става абсолютно функционална Монтесори кула, та реших да не даваме 2но или 3но пари за същото нещо. За момента няма място за кулата, така че отлагам още 1-2 месеца, и без това ги дават от 18м+ (макар че любопитството няма край и виси като маймуна на крака ми в кухнята).

# 748
  • Мнения: 4 844
Нашата кула става на масичка с пейка, две в едно, даже имаше отделно столче, пързалка и черна дъска, но не ги купих тях.
Беше подарък за рождения ден, може да се ползва сега, но трябва да се внимава. При нашия модел, ако клекне, може да падне назад, но може да се сложи допълнителна дъска за момента, която после да се махне.

Иначе като я сложа легнала на земята, пада голямо катерене, промушване, прескачане - това му е също много интересно.

Иначе моят е маймуна (според баба му- планинска коза). Катери се непрестанно върху всичко и върху всеки. На земята не може да стои. Страшно упорит, не се отказва до последно.
Любимото му в момента е като му обърна гръб за секунда, да се качи на дивана и от там на кухненския плот. Свалям го, заобикаля и пак се качва. И отново, и отново... По цял ден.
На пързалката не се качва по стълбите, а по пързалката нагоре. Качва се по стълбите, по столове, маси, прав върху колата ( най-накрая се научи и как да бута с крака), върху някоя тенджера, върху дръжките на шкафовете - няма спиране. Не знам как ще го опазя. А и успява да прескочи решетките на дървената кошара, а преди няколко дни го бях оставила в кошарата за игра, докато ида до тоалетна- намерих го на кухненския плот! Сега вече навсякъде е с мен.

# 749
  • Мнения: 528
Танче на хип е 45 мл вода на 1 лъжица, 90 мл на 2 лъжици, 135 мл на 3 лъжици, което е цялата препоръчителна доза 2 пъти на ден. Вече ти си решаваш колко и как да дадеш.
Dagny влюбих се във фризера ти. Как искам да имам подобен запас, но все нямам време. Иначе аз готвя на малката отделно рядко, защото вече яде от общата храна, която е съобразено с нея разбира се. Определено е по-добре да имаш запас. От къде са ти бурканчетата?
След като спрях да кърмя почнах да предлагам АМ, но почти не иска да го пие. Имах за идея преди лягане да пие, но тя го приема в момента сутринта като се събуди. След като свърши кутията мисля да не купувам повече. Яде доволно домашно кисело мляко. Домашно прясно мляко с бисквити дадох веднъж, два пъти, но не се хареса.

Общи условия

Активация на акаунт