Избор на обувки за прохождане

  • 8 323
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 726
Сещам се и за DD степ като марка ако търсите. Бюджетни са и хубави като обувки.

# 16
  • Мнения: 10 795
Моето проходи с обувки на Primigi. Изглеждаха ми много удобни.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 639
Каквото и да обуете на детето, то променя начина на стъпчване, изправянето, усещането, което получава за земята.
Трябва да е нещо широко при пръстите, за да не ги притиска едни към други и детето спокойно да ги мърда и "сграбчва" земята. Да няма повдигане при петата(защото променя стойката и това носи вреди), подметката да е много гъвкава и тънка, за да усеща детето земята.  Толкова гъвкави и бебешки съм виждала на Bobux, на Зизу, Tikki, на Fare Bare бебешките модели, Елефантен имат гъвкави есенни/зимни боти и ботушки. 
Обувката е калъфче за крачето, тя трябва да го пази от мръсотия и нещо опасно, но нищо повече-не бива да ограничава по никакъв начин развитието на крачето и усещанията при стъпване.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 726
Не е точно каквото му обуете, защото една жена пред входа беше решила, че детето и ще прохожда с джапанки. Абсурдно е и не е добре за детето.

# 19
  • Мнения: 6 909
Първите два чифта бяха на Колев и Колев.Едните назаем за месец само,после си купихме (да с цип отдолу).Много й бяха удобни 🥰🥰🥰

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Зизу препоръчвам и аз. Има с велурена подметка (за вкъщи примерно) и с подметка вибрам навън. Имат и промоции чат-пат, около 30-40лв излизат бебешки обувчици с подметка вибрам.

К&К твърдо не, за чий е тоя цип по средата на обувката? Изглеждат ми неудобни за обуване и най-вече за носене. А, и ортопедите ги отричат, не знам как изобщо се купуват.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 565
Моето е на 3 години вече, за прохождането точно за 1 месец и малко купихме бебешки маратонки от Декатлон, подсилени отпред. След това вече беше много горещо и си ходеше с най-обикновени сандалки, наистина не съм купувала  обувки за над 30 лв. Есенно и пролетно време ходи с маратонки, за зимата ботуши от декатлон пак, половината деца по площадките бяха с декатлонските зимни ботуши. Вкъщи е почти целогодишно бос, дори и зимата търпи чорапи за много кратко и ги хвърля. Досега проблеми с нищо не е имал.

# 22
  • Мнения: 199
Аз съм доволна от Колев и Колев. И двете ми деца проходиха с буйките, с ципът посредата. От голямото ми дете съм си направила извода, че са добри. Перфектна стойка, идеален свод-това ни каза ортопед, когато ходихме на профилактечин преглед. Около пръстчетата са удобно широки, стабилна пета и ципът така е направен, че не се усеща. Стелките са анатомични, а не ортопедични. Орнопедични, ползват само децата с проблеми.

# 23
  • Мнения: 2 502
Сещам се и за DD степ като марка ако търсите. Бюджетни са и хубави като обувки.

На Диди степ това лято купих сандали на малката - 75 лв.
Не мисля, че е много бюджетно като цена, но може да има и друга подобна марка .
Или пък обувките им за прохождане да са бюджетни.
Иначе нямам никакви забележки към качество на кожата, дизайн, модел.
Всичко друго, но не и бюджетни са нашите.

# 24
  • Мнения: 1 131
Аз препоръчвам с две ръце Bobux.Heart
Скъпи са, но аз държах детето ми да има най-добрият старт, тъй като ортопедът ни предупреди че има доста гъвкави стави. Отделно кривеше едното краче като беше на 7-8м. Започна да ги носи като беше на 11месеца и продължава да ги носи вече 2 месеца, доволна съм.
Преди това бях взела едни други сандали, но страшно вудобни ми се струваха, детето замяташе крака.
Bobux са утвърдена марка от педиатри в световната практика, за съжаление тук цената им е нереално висока, при положение че детето ще ги носи няколко месеца.
Иначе - обувки с цип на подметката- не.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 726
Сещам се и за DD степ като марка ако търсите. Бюджетни са и хубави като обувки.

На Диди степ това лято купих сандали на малката - 75 лв.
Не мисля, че е много бюджетно като цена, но може да има и друга подобна марка .
Или пък обувките им за прохождане да са бюджетни.
Иначе нямам никакви забележки към качество на кожата, дизайн, модел.
Всичко друго, но не и бюджетни са нашите.
Ами аз съм купувала ботушки за 30лв. и имаше доста евтини неща зимата затова го предложих. 75лв за сандали за прохождащо няма да дам иначе Simple Smile

# 26
  • Мнения: 15 356
И аз взех за прохождане Биомеханикс ,70 лв.Да,за краткото им носене от месец и половина не са малко,но по начало държа много на обувките.Скъпи дрехи нямам,но нямам евтини обувки.
И нашето дете е с еластични стави,от мен ги е наследила.

# 27
  • София
  • Мнения: 689
Каквото и да обуете на детето, то променя начина на стъпчване, изправянето, усещането, което получава за земята.
Трябва да е нещо широко при пръстите, за да не ги притиска едни към други и детето спокойно да ги мърда и "сграбчва" земята. Да няма повдигане при петата(защото променя стойката и това носи вреди), подметката да е много гъвкава и тънка, за да усеща детето земята.  Толкова гъвкави и бебешки съм виждала на Bobux, на Зизу, Tikki, на Fare Bare бебешките модели, Елефантен имат гъвкави есенни/зимни боти и ботушки.  
Обувката е калъфче за крачето, тя трябва да го пази от мръсотия и нещо опасно, но нищо повече-не бива да ограничава по никакъв начин развитието на крачето и усещанията при стъпване.
Абсолютно! Ние купувахме, докато не е проходила стабилно, обувка без подметка-т. е. подметката е от няколко пласта мека материя или дебела естествена кожа. Не знам как да го обясня. Ортопедът беше казал в никакъв случай твърда и висока пета/ около глезена.
Първите с подметка (а и почти всички останали обувки до момента), които има са Кларкс и едни найкове, които специално гледах да са с равна подметка, че повечето модели са им като за възрастни. Ето какво имам предвид:

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 22:47 от Matta

# 28
  • Мнения: 10 795
И какво излиза сега от темата, половината лекари казват да се купи твърда подметка, другите - мека. Истината коя е?

# 29
  • София
  • Мнения: 6 726
😁Ми той проблема си е ваш в край на сметка за такива неща се обръщаме към ортопеда не към БГ мама. Едно време дъщеря ми се оказа с проблем при посещението на ортопед и съм слушала него.

Общи условия

Активация на акаунт