Библиотека " Децата в чужбина и езиците.."

  • 1 821
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 393
Тъй като никой не си е направил труда да отвори и разгледа  ПОЛЕЗНА И ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ, ще ви кажа, че това, което тепърва се гласите да правите, вече е направено. Отдавна.

И подтема Двуезичие има, с 11 линка по въпроса към настоящия момент. Винаги могат да се добавят още линкове, както и нови подтеми.

За протокола - аз съм едната отговорила с "НЕ" в анкетата.



Упс. Срамота.  Embarassed
Май наистина не сме си направили труда да си прочетем закованите теми на собствения подфорум. Wink

Ами много хубаво, че я имаме вече събрана тази информация.
Пък нека все пак я допълним и обогатим, ако можем.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 257
Дори и някои хора да не четат библиотеки, други четем - тъй че смятам, че би било добре да имаме такова нещо.
smile3537

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
двата линка, които дадох в темата на френската мама, са точно от Поле3ната и важна информация.....
и а3 гласувах с не......

# 18
# 19
  • Мнения: 6 167
Тъй като никой не си е направил труда да отвори и разгледа  ПОЛЕЗНА И ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ, ще ви кажа, че това, което тепърва се гласите да правите, вече е направено. Отдавна.

И подтема Двуезичие има, с 11 линка по въпроса към настоящия момент. Винаги могат да се добавят още линкове, както и нови подтеми.

За протокола - аз съм едната отговорила с "НЕ" в анкетата.



Упс. Срамота.  Embarassed
Май наистина не сме си направили труда да си прочетем закованите теми на собствения подфорум. Wink

Ами много хубаво, че я имаме вече събрана тази информация.
Пък нека все пак я допълним и обогатим, ако можем.  Peace

не е вярно, че не сме Peace
някои от линковете там не се отварят, и има дадени линкове към 2 мисля теми от форума.

можем да освъвременим с теми и публикации и да изнесем от Полезна информация двуезичието.



Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 10:26 от Lennie

# 20
  • Мнения: 907
Предлагам да не говорим за двуезичие, а за многоезичие - има и триезични деца Wink

# 21
  • Мнения: 1 363
Малко ще говоря по спомени, но доколкото си спомням в темата Полезна информация има доста матирал от най - различно естество.
Мисля си, все пак е добре темата за многоезичието да се отдели.  newsm78 Актуална е и заслужава   да си има свое място.
Спомням си, когато сина ми стана на 2 и още нищо не казваше, дадените линкове там нещо много не ми помогнаха и насърчиха, но опита на момичетата и техните познати.

Идеята на Лени за под теми на главната тема ми се струва прекрасна. Има голяма разлика в отглеждането на двуезични деца в български семейства в чужбина и в смесени бракове. Също така и ако майката е чужденката в дадената страна или бащата. Колко често тези деца имат контакт с бабите, посещения в България, продължителност на престоя там.

# 22
  • Мнения: 4 390
Нямам нищо против, каквото е важно да го добавям като линк.
Само ще ви помоля, когато има нещо, което желаете да бъде добавено, пращайте ми ЛС.
Блажка, ще потърся линка за тази книга и ще го добавя!

Щом искате да се изнесе двуезичието /многоезичието/ от Полезна и важна, ще го направя. Няма проблем за това!

Ще прегледам линковете, предполагам, че някои не се отварят, защото все още се работи по архивите.

# 23
  • Мнения: 6 167
ами чудесно, тогава, аз  се наемам да прегледам 116 стр Родители в Чужбина и тема по тема да видя линкове към подобни теми, защото не винаги заглавието говоир за съдържанието.
лека полека ще ги отметна и групирам , и ще ги изпратя на Дивиана.

отделяма Многоезичието от Полезната информация

и търсим нови публикации, на английски, френски , немски.

така съкращаваме отначалното започване на библиотека, събираме новото и
го отделяме да е видимо извън Полезна информация

как да се казва това нещо , някакво по...фетско  Laughing име?

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 11:46 от Lennie

# 24
  • Мнения: 11 315


как да се казва това нещо , някакво по...фетско  Laughing име?
Възпитание в многоезична среда.
Много простичко и казващо всичко. Ако някой друг предложи нещо по-засукано - няма проблем, но за мен лично такава библиотека трябва да казва всичко със заглавието си.
Създаването на Библиотека не е толкова трудно - имам опит в Готварската книга на форума и на още едно друго място.
Най-лесно става с Word - копваш линковете там с отметка заглавието на темата. Трябва да се зададе url адреса, както в цитатите в темите. Простичко е.
Похвално е Лени, че искаш да се занимаваш с нещо такова.
Аз имам друго питане към Дивиана - дали е възможно закованите теми да са изписани в различен цвят, просто за да боде очите? Ако е възможно - ще бъде супер.

# 25
  • Мнения: 6 167


как да се казва това нещо , някакво по...фетско  Laughing име?
Възпитание в многоезична среда.
Много простичко и казващо всичко. Ако някой друг предложи нещо по-засукано - няма проблем, но за мен лично такава библиотека трябва да казва всичко със заглавието си.
Създаването на Библиотека не е толкова трудно - имам опит в Готварската книга на форума и на още едно друго място.
Най-лесно става с Word - копваш линковете там с отметка заглавието на темата. Трябва да се зададе url адреса, както в цитатите в темите. Простичко е.
Похвално е Лени, че искаш да се занимаваш с нещо такова.
Аз имам друго питане към Дивиана - дали е възможно закованите теми да са изписани в различен цвят, просто за да боде очите? Ако е възможно - ще бъде супер.

кате, тоест трябва да задавам линк не към URL -a ,  а към заглавието на темата ( както съм направила с линка към сайта ми в подписа) така ли?

# 26
  • Мнения: 11 315


кате, тоест трябва да задавам линк не към URL -a ,  а към заглавието на темата ( както съм направила с линка към сайта ми в подписа) така ли?
Точно така.

# 27
  • Мнения: 907

как да се казва това нещо , някакво по...фетско  Laughing име?

Ето ти - "моето дете най-големият полиглот"  Joy . (Шегувам се)

# 28
  • Мнения: 6 167

как да се казва това нещо , някакво по...фетско  Laughing име?

Ето ти - "моето дете най-големият полиглот"  Joy . (Шегувам се)

или " как да говорят децата ни 3 езика, преди 2години" Crazy

# 29
  • Мнения: 11 315
Ето няколко линка от мен.
Двуезичие за немскоговорящи
Концепция за двуезично възпитание за немскоговорящи .pdf format
Двуезично възпитание за немскоговорящи

Общи условия

Активация на акаунт